Nedjelja, 27.10.2024 | 08:43
IZVOR: cdm.me

Sistem zakazao: Da li je zločin u Sokolcu mogao biti spriječen?

Mještani bjelopoljskog sela Sokolac u kome su ubijeni sestra i brat Milanka i Jovan Madžgalj, su saopštili da su desetak dana prijavljivali policiji da se u tom kraju pojavio, sada osumnjičeni za ovaj zločin Alija Balijagić (62), ali da nadležni nisu reagovali. Ovim se ponovo otvara pitanje pravovremne reakcije nadležnih. Dva dana nakon ubistva Balijagić izmiče policijskoj potjeri.




Foto: Uprava policije

Alija Balijagić je registrovan  kao višestruki povratnik u izvršenju krivičnih djela sa elementima nasilja, zbog čega je više od 30 godina proveo na izdržavanju zatvorskih kazni.

“Tri put smo zvali policiju otkad se on pojavio prije deset dana tuda. A za ovo je sve, za moj pojam, policija kriva i vlast”, kazao je mještanin Sokolca.

Policija je danima unazad tragala Balijagića zbog krađe puške.

Kriminolog Velimir Rakočević je medijima saopštio da je veoma teško preduhitriti zločin, ali imajući u vidu biografiju počinioca, bilo je neophodno postupiti odmah nakon početnih saznanja.

Prema njegovim riječima ukoliko su tačne informacije da se Balijagić naoružan kretao na toj teritoriji i da je to prijavljeno policiji, onda je bilo neophodno postupiti po zakonu i to lice što prije locirati i lišiti slobode.

“Ove najsloženije ili represivne policijske operacije kao što je potjera, one se realizuju onda kad određeno lice izvrši teško krivično dijelo. Dakle, ovo što sada imamo, angažovanje svih kapaciteta Uprave policije i kompletnog obveštajno-bezbjednosnog sektora, su radnje koje se preduzimaju kada se izvrši najteži zločin i u ovim situacijama, organi bezbjednosti imaju ovlašćenje da to lice likvidiraju”, kazao je Rakočević za TVCG.

On je poručio da je najbitnije preventivno djelovati, ali i da za to treba imati kapaciteta.

Policija je objavila fotografiju Alije Balijagića, ali i upozorenje mještanima da budu oprezni, ostanu u svojim domovima i ukoliko primijete bjegunca, odmah obavijeste pripadnike MUP-a.

“U ovoj fazi izviđaja Uprava policije apeluje na javnost, da ukoliko primijete ovo lice saznanja odmah prijave, odnosno saopšte policiji pozivom na broj dežurne službe Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje 067/184-844 ili na besplatni broj 122, najbližoj policijskoj stanici ili na drugi način”, kazali su iz UP.

Juče je taj kraj posjetio i ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović.

“Uvjerio sam se na terenu da Ministarstvo unutrašnjih poslova i Uprava policije preduzimaju sve potrebne mjere kako bi locirali i uhapsili osumnjičenog, a operativni podaci upućuju na to da je mogući izvršilac ovog teškog krivičnog djela Alija Balijagić iz Bijelog Polja”, kazao je juče Šaranović.

Prema njegovim riječima, u potragu za izvršiocem krivičnog djela i pretragu terena stavljeni su svi raspoloživi kapaciteti Uprave policije – službenici RC bezbjednosti „Sjever“, Protivterorističke jedinice, Posebne jedinice policije, Sektora za borbu protiv kriminala, Sektora granične policije, Sektora policije opšte nadležnosti, Odjeljenja bezbjednosti Pljevlja, službeni psi i helikopterska jedinica MUP-a i Vojske Crne Gore, dronovi i uređaji za osmatranje i izviđanje.

U potragu za Balijagićem su se sinoć uključili i specijalni timovi Vojske Crne Gore.

Balijagić i dalje izmiče potjeri. Mještani Sokolca su proveli i drugu noć  proveli u strahu.

Tijela ubijenih Madžgalja upućena su na obdukciju u Klinički centar u Podgorici.

Zbog ovog zločina predsjednik Opštine Vijelo Polje Petar Smolović je 27. oktobar proglasio Danom žalosti u tom gradu.

Milenka i Jovan Madžgalj ubijeni su 25. oktobra u večernjim satima iz vatrenog oružja, a biće sahranjeni danas.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
maja
27.10.2024 11:30

Sistem je dozvolio da osudjivani silovatelj (73 godišnje žene) slobodno šeta bez nadzora i sad neko postavlja pitanje je li sistem zakazao? O čemu mi pričamo, sve je nakrivo postavljeno i niko ne snosi odgovornost za svoj nerad i neznanje.

4 0

OSTALE VIJESTI

UP - U Ulcinju ODUZETO vozilo koje se potražuje na međunarodnom nivou

Utorak, 13.05.2025 | 09:23

Preduzimajući aktivnosti na prevenciji, suzbijanju i otkrivanju svih oblika prekograničnog kriminala sa akcentom na suzbijanje krijumčarenja, službenici Sektora granične policije su na Zajedničkom graničnom prelazu Sukobin–Murićani oduzeli vozilo za kojim je raspisana međunarodna potraga, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Put Podgorica - Cetinje ZATVOREN za saobraćaj od 15 do 19 sati

Utorak, 13.05.2025 | 08:27

Zbog intenzivnih radova na više saobraćajnica širom Crne Gore, vozače očekuju obustave i izmjene režima saobraćaja na ključnim magistralnim i regionalnim putevima.

Udruženje podstanara najavilo VIŠEDNEVNE PROTESTE ispred Skupštine Crne Gore

Utorak, 13.05.2025 | 08:28

Udruženje podstanara Crne Gore poziva sve podstanare, porodice i građane da se pridruže višednevnim protestima ispred Skupštine Crne Gore, koji će početi 25. maja 2025. godine.

Svetovasilijevska litija u Nikšiću (FOTO)

Ponedjeljak, 12.05.2025 | 18:34

Nikšić danas slavi Dan zaštitnika grada – Svetog Vasilija Ostroškog Čudotvorca.

Podgorica: UHAPŠEN muškarac osumnjičen da je ubio oca

Ponedjeljak, 12.05.2025 | 18:28

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Centar”, Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su u veoma kratkom roku locirali i uhapsili osobu osumnjičenu da je izvršila ubistvo na štetu svoga oca, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Žerar Depardje proglašen KRIVIM za seksualni napad

Utorak, 13.05.2025 | 10:49

Sud u Parizu proglasio je poznatog francuskog glumca Žerara Depardjea krivim za seksualni napad nad dvije žene na filmskom setu 2021. godine. Riječ je o jednom od najistaknutijih slučajeva u okviru pokreta #MeToo koji je dospio pred francusko pravosuđe.

DiKaprio će uručiti POČASNU Zlatnu palmu Robertu De Niru

Utorak, 13.05.2025 | 10:21

Dvije filmske zvijezde igrale su zajedno u šest filmova. 

MASKE za nokte – nova beauty opsesija ili još jedan trik?

Utorak, 13.05.2025 | 10:10

Vrijedi li ih isprobati?

Sabaljenka ZAUSTAVILA Kostjuk i uz dramu prošla u četvrtfinale Rima

Utorak, 13.05.2025 | 09:52

Malo drame donio je drugi set, ali bila je to jedna sigurna partija najbolje teniserka svijeta – Arina Sabaljenka se plasirala u četvrtfinale turnira u Rimu, pošto je savladala 27. igračicu svijeta, Ukrajinku Martu Kostjuk.

Bez kuvanja, bez muke:Napravite DŽEM od JAGODA iz mikrotalasne

Utorak, 13.05.2025 | 09:32

 Sezona jagoda je uveliko u toku, a ako ste ljubitelj džema, u nastavku pogledajte odličan brzinski recept za slatki namaz od omiljenog crvenog voća.

iPhone ODLAZI u istoriju? Apple najavio neočekivane PROMJENE

Utorak, 13.05.2025 | 09:11

Statistika pokazuje da iPhone trenutno predstavlja gotovo polovinu prihoda kompanije Apple. 

Antonio Košta u prvoj ZVANIČNOJ POSJETI Crnoj Gori

Utorak, 13.05.2025 | 09:00

Predsjednik Evropskog savjeta Antonio Košta boraviće u srijedu 14. maja u prvoj zvaničnoj posjeti Crnoj Gori, na poziv predsjednika države Jakova Milatovića.

Netflixov TREJLER za HIT SERIJU obara rekorde i oduševljava fanove: "Ovo će biti NAJBOLJA SEZONA ikada“ (VIDEO)

Utorak, 13.05.2025 | 08:52

Trejler za treću sezonu mnogima omiljene serije „Ginny and Georgia“ je konačno stigao!

Bliži se GODOŠNJI ODMOR: Evo kako se BRZO i LAKO spakovati za put

Utorak, 13.05.2025 | 08:37

Kako se približava sezona godišnjih odmora, mnogi već razmišljaju o destinacijama, planovima i uživanju koje ih čeka.

Put Podgorica - Cetinje ZATVOREN za saobraćaj od 15 do 19 sati

Utorak, 13.05.2025 | 08:27

Zbog intenzivnih radova na više saobraćajnica širom Crne Gore, vozače očekuju obustave i izmjene režima saobraćaja na ključnim magistralnim i regionalnim putevima.