Srijeda, 30.10.2024 | 08:26
IZVOR: Gradski.me

Mještani Sokolca: Imaćemo šta da kažemo čelnicima nakon što Balijagić bude uhapšen

Već peti dan traje potraga za odbjeglim višestrukim ubicom Alijom Balijagićem, a posljednje informacije kažu da je navodno viđen u blizini Kolašina. Ipak, mještani Sokolca, uznemireni, za Gradsku RTV poručuju ključnim ljudima u državi da će imati šta da im kažu nakon što Balijagić bude uhapšen.




Foto: Ministarstvo odbrane Crne Gore, Facebook

U Sokolcu, naizgled mirnom mjestu, uvukao se strah. Mještani sa strepnjom čekaju vijest da je višestruki osumnjičeni za dvostruko ubistvo Alija Balijagić, uhapšen. Najavljuju proteste ukoliko se nešto ne riješi jer, kažu, ne mogu biti izolovani i zatvoreni u svojim kućama.

„Gore obitavaju i žive staračka domaćinstva. Ko ima djecu i nejač u kući, vjerovatno da ima straha. Sve se moglo na vrijeme spriječiti, ja sam mišljenja toga“, kazao je potpredsjednik Mjesne zajednice Boško Mašković, za Gradsku RTV.

„Nema povjerenja, nema sigurnosti. Svaku veče mi ne spavamo, po mraku jedemo. Upalimo sijalice. Kažu, poslali su vojsku, niko ne dolazi uveče da kontroliše“, ističe mještanka Djela Sindjić.

Ionako malobrojno selo sada je ostalo bez dvoje, kako kažu komšije, uglednih mještana, a još ne mogu da povjeruju da ih nikad više neće sresti.

Još jedna neprespavana noć je pred mještanima Sokolca. Sa strahom idu na spavanje, a tako se i bude. Od petka veče, kada su ubijeni njihove komšije, prijatelji, kumovi Milanka i Jovan Madžgalj. Jake policijske i vojne snage su u ovom selu, no, mještani kažu da život mora da ide dalje, jer domaćinstva koja su ovdje uglavnom imaju stoku.

To znači da oni ne mogu biti zatvoreni u svojim kućama.

„Živimo, moramo da se krećemo, da radimo oko stoke, da živimo normalno, šta ćeš“, kaže Obrad Sindjić ,mještanin sela Sokolac

Iz Mjesne zajednice Tomaševo poručuju da će, kad se ovaj slučaj završi, imati što da poruče odgovornima u državi. Do tada sve oči uprte su u planinu, da višestruki razbojnik ne bane otkud.

U potrazi za Balijagićem koristi se najsofisticiranija tehnika kojom raspolaže Uprava policije.

Naglašavaju da se radi o licu koje je trenutno naoružano, koje se još uvijek nalazi na slobodi, te apeluju prije svega na sve mještane Tomaševa i okolnih sela, ali i sve građane Crne Gore, da sva saznanja koja imaju o Balijagiću odmah i bez odlaganja podijele sa policijom pozivom na broj dežurne službe Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje 067/184-844 ili na besplatni broj 122, najbližoj policijskoj stanici ili na drugi način.

Građani svoja saznanja o ovom licu policiji, pozivom na ove brojeve, mogu saopštiti i anonimno.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Da li je BILJNO MLIJEKO zaista ZDRAVIJE?

Nedjelja, 18.05.2025 | 08:44

Biljna mlijeka nastaju cijeđenjem biljnih sirovina poput zobi, soje, badema, kokosa i riže

Stižu teški dani za ove HOROSKOPSKE ZNAKOVE – Spremite se na stres i prepreke

Nedjelja, 18.05.2025 | 08:34

Kraj prolećne sezone neće biti naročito povoljan za pojedine horoskopske znakove, jer im Univerzum u drugoj polovini maja postavlja prepreke na putu.

Evo što trebate jesti za ZDRAVEi ČVRSTE nokte

Nedjelja, 18.05.2025 | 08:21

Ishranom  do sjajnog izgleda

Ko je Džej Džej? Mladi muzičar koji je pjesmom o slomljenom srcu OSVOJI Evroviziju (VIDEO)

Nedjelja, 18.05.2025 | 08:06

Austrijsko-filipinski muzičar Džej Džej (JJ), pravog imena Johanes Pič, pobjednik je ovogodišnje Pjesme Evrovizije, koja je sinoć završena u Bazelu.

Oblačno, sa SUNČANIM intervalima: Pročitajte šta nam najavljuju meteorolozi za NEDJELJU

Subota, 17.05.2025 | 22:07

U nedjelju nas očekuje promjenljivo oblačno sa dužim sunčanim intervalima, i uglavnom suvo ili uz rijetku pojavu kratkotrajno slabe kiše.

Estonski predstavnik najgledaniji na YouTube-u među svim finalistima Eurosonga 2025

Subota, 17.05.2025 | 21:39

'Espresso Macchiato' ima više od četiri miliona pregleda.

Neobična, ali stvarna - Da li ste znali da ova ČUDNA ZANIMANJA postoje?

Subota, 17.05.2025 | 21:21

Pojedinci širom svijeta pronalaze neuobičajene načine da zarade.

Nevidljivi neprijatelj JETRE - Nalazi se u mnogim namirnicama

Subota, 17.05.2025 | 20:54

Sve više ljudi pati od masnu jetru, a to je zbog jednog dodatka hrani.

Šta je 'kontrastna' USAMLJENOSTi zašto se javlja POSLE druženja?

Subota, 17.05.2025 | 20:31

Usamljenost je već neko vrijeme tema brojnih istraživanja, tekstova i ličnih svjedočenja – nije više tabu, već realnost savremenog života.

Vučić: "Sa studentskim zahtjevima je završeno"

Subota, 17.05.2025 | 20:10

U toku su studentski protesti u Nišu i Subotici. U gradu na Nišavi održava se i miting Pokreta za narod i državu na kojem će je govorio predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.