Srijeda, 30.10.2024 | 15:43
IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

Uskoković pred izbore u VPSCG: Oslobodite se STRAHA i GLASAJTE PO SAVJESTI

Vaterpolo i plivački savez Crne Gore u petak dobija novog predsjednika – između dva kandidata delegati će birati Nikolu Milića ili Veljka Uskokovića.




Foto: YouTube screenshot/primoractv

Prvi je dobio podršku sedam klubova, kapiten Crne Gore iz zlatne Malage svog Primorca, a pred Skupštinu oglasio se otvorenim pismom na Fejsbuku.

Njegovo saopštenje prenosimo integralno…

“Oslobodite se straha i glasajte po savjesti

Uoči predstojeće izborne Skupštine VPSCG ovim putem želim da skrenem pažnju da se razvoj plivanja i vaterpola u Crnoj Gori nalazi na prekretnici. U poslednjih desetak godina reprezentativni i klupski rezultati su daleko ispod očekivanih. Smatram da dijelim mišljenje velike većine ljubitelja plivanja i vaterpola u našoj zemlji te da moramo biti nezadovoljni dosadašnjim načinom rukovođenja Saveza.

Nadu u bolju budućnost daju nam rezultati u mlađim reprezentativnim i klupskim selekcijama gdje i ja dajem svoj doprinos.

Umjesto da nam se širi baza, klubovi nam se gase a slično je i sa infrastrukturom.

V

Imidž crnogorskog vaterpola je poljuljan doping-aferama, sudijskim aferama u zemlji i inostranstvu, namještanjem utakmica kako bi se uzele stotine hiljada eura prljavog novca na kladionicama i sl.

Svima je jasno da je moj uvaženi protiv-kandidat kontinuitet dosadašnjeg načina rukovođenja Saveza te ukoliko želite da sve ostane po starom izbor je jednostavan.

Ja želim diskontinuitet i nudim zaokret dosadašnjem načinu rukovođenja Saveza uz uvažavanje svega onoga što je do sada rađeno kvalitetno. Želim da se zajedno borimo za budućnost naših sportova zasnovanu na širokoj bazi sa rješenjima o kojima često govorim i koje sam ponudio u mom Planu i programu rada koji je dostavljen klubovima i delegatima Skupštine.

Upozorenje da će generalni sponzor odustati od finansiranja naših sportova u slučaju moje pobjede je neistinito i djeluje neozbiljno baš kao i oni koji te neistine i plasiraju.

I pored svih obećanja koja pljušte ovih dana, ovim putem molim delegate da dobro razmisle, oslobode se imaginarnog straha i glasaju po savjesti”, napisao je Uskoković.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nova era šminke - Trendovi koji brišu granicu između STVARNOSTI i FANTAZIJE

Četvrtak, 19.06.2025 | 21:28

LJepota ove godine ne traži savršenstvo, već autentičnost. Zaboravite teške pudere, zdrav, satenski ten je osnova, dok su bobičaste usne i grafičke senke tajni aduti za moćan izgled.

Knežević: Koalicija ZBCG neće podržati izvještaj o radu tužilaštva

Četvrtak, 19.06.2025 | 20:54

Koalicija “Za budućnost Crne Gore” neće podržati Izvještaj o radu Tužilaštva za prethodnu godinh, pošto je specijalni tužilac Vukas Radonjić izjavio da slučajevi takozvanih “Crnih trojki” zastarjeli. Ovo je saopštio predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević, gostujući na Aplus televiziji.

Stručnjaci izdvojili ČETIRI pića koja negativno utiču na zdravlje ARTERIJA

Četvrtak, 19.06.2025 | 20:48

Arterije igraju ključnu ulogu u očuvanju zdravlja srca, a prehrana, uključujući i napitke koje svakodnevno konzumiramo, može imati velik uticaj na njihovo stanje. Dok se često naglašava štetnost zasićenih masti, sve više stručnjaka upozorava i na određena pića koja mogu povećati rizik od začepljenja krvnih žila.  

Čarapić: Do kraja godine moguće ZATVARANJE sedam poglavlja

Četvrtak, 19.06.2025 | 20:28

Usvajanje Rezolucije u Evropskom parlamentu korak je bliže članstvu Crne Gore u EU, ocijenio je poslanik PES-a Vasilije Čarapić, poručujući da bi naša zemlja do kraja godine mogla zatvoriti sedam pregovaračkih poglavlja. S druge strane, poslanica DPS-a Aleksandra Vuković Kuč upozorava na rast istorijskog revizionizma i nacionalističke retorike, koje, kako navodi, ugrožavaju evropski put Crne Gore.

Mijović PRODUŽIO saradnju sa SC Derbijem

Četvrtak, 19.06.2025 | 20:18

Petar Mijović i naredne sezone predvodiće SC Derby, saopšteno je iz podgoričkog košarkaškog kluba.

Nikšićka URA pružila PODRŠKU Abazoviću i Novaković-Đurović

Četvrtak, 19.06.2025 | 20:17

Nikšićka URA pružila je podršku Dritanu Abazoviću za predsjednika te partije i Ani Novaković-Đurović za potpredsjednicu, saopštili su iz Građanskog pokreta (GP) URA.

Zaboravite avione - Noćni VOZOVI s PRIVATNIM KABINAMA nova su opcija za brza putovanja

Četvrtak, 19.06.2025 | 19:58

Zvuči li vam ideja noćnog voza primamljivo, ali vas odbija pomisao na dijeljenje kupea sa strancem? Čini se da uskoro stiže nova generacija noćnih vozova s isključivo privatnim kabinama     . 

Podgorica: U SAOBRAĆNOJ NEZGODI kod Hotela Keto POVRIJEĐENA jedna osoba

Četvrtak, 19.06.2025 | 19:52

Danas oko 18.20 časova došlo je do saobraćajne nezgode u kojoj je jedno lice povrijeđeno.

Potpisan Sporazum o SARADNJI sa pomorskom informativnom jedinicom

Četvrtak, 19.06.2025 | 19:46

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović, ministar odbrane Dragan Krapović, direktor Agencije za nacionalnu bezbjednost Ivica Janović i v.d. direktorica Uprave carina Maja Vučinić, potpisali su danas Sporazum o saradnji sa pomorskom informativnom jedinicom.

Ljetnja ČAROLIJA u kuhinji: Domaći džem od JAGODA sa TAJNIM sastojkom

Četvrtak, 19.06.2025 | 19:21

U tegli čuvamo ukus ljeta!