Subota, 02.11.2024 | 19:25
IZVOR: Una.rs

Stiže retrogradni Merkur i donosi turbulencije na mnogim poljima

Retrogradni Merkur kreće 26. novembra u vatrenom znaku Strijelca i tim tempom će nastaviti do 16. decembra 2024. godine. Već na sam pomen retrogradnog Merkura, mnogima se diže kosa na glavi, a na najvećem udaru će biti Strijelčevi, Blizanci, Ribe i Djevice.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Retrogradni Merkur u Strijelcu može donijeti poseban izazov, jer se Merkur, planeta komunikacije, racionalnosti i logike, ne osjeća najudobnije u znaku Strijelca.

Strijelac je znak filozofije, visokih ideala, širine pogleda i optimizma, dok je retrogradnost period introspekcije, preispitivanja i osvrta unazad. Kada je Merkur retrogradan u Strijelcu, često nas podstiče da preispitamo svoja vjerovanja, planove i perspektive.

Možda ćemo u ovom periodu imati potrebu da ponovo sagledamo svoje životne ciljeve, radne projekte ili čak način na koji komuniciramo sa ljudima oko sebe.

Retrogradni Merkur u Strijelcu će osjetiti svi znakovi, a ponajviše Strijelčevi, Blizanci, Djevice i Ribe.

Mogući efekti retrogradnog Merkura u Strijelcu:

Komunikacioni nesporazumi – Riječi se mogu lako pogrešno protumačiti, posebno kada govorimo o velikim idejama ili planovima.

Problemi s putovanjima – Budući da Strijelac vlada putovanjima i širenjem, retrogradnost može donijeti kašnjenja, odlaganja i nepredviđene situacije na putovanjima.

Revizija ideala i vjerovanja – Mnogi će osjećati potrebu da preispitaju svoja vjerovanja, etičke standarde i ideje o pravdi.

Usmjeravanje energije – Retrogradnost podstiče introspektivniji pogled, pa se možemo fokusirati na unutrašnji rad, duhovnost ili edukaciju u užem krugu.

Preporučljivo je u ovom periodu ne donositi nagle odluke ili započinjati nove projekte, već završavati stare stvari, raditi na unutrašnjem razvoju i biti strpljiv u komunikaciji.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vremenska prognoza - ČETVRTAK donosi OVE temperature

Srijeda, 10.12.2025 | 21:43

U četvrtak se očekuje pretežno sunčano vrijeme.

Đurić Spajiću: Spremnost pojedinih političara u regionu da se odriču rodbine i komšiluka neće ubrzati bilo čiji put u EU

Srijeda, 10.12.2025 | 21:26

Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić poručio je danas da izjava premijera Crne Gore Milojka Spajića samo potvrđuje tezu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da proširenje Evropske unije uspijeva samo ako jača ravnopravna saradnja i ako se cio region razvija zajedno.

Razigrana Budućnost sve riješila u trećoj četvrtini i još jednom ubjedljivo savladala London Lajonse

Srijeda, 10.12.2025 | 21:18

"Plavi" u 10. kolu Evrokupa slavili 94:63.

Odlukom Apelacionog suda u Beogradu Joca Amsterdam pušten na uslovnu slobodu

Srijeda, 10.12.2025 | 21:07

Sreten Jocić poznatiji kao Joca Amsterdam pušten je na uslovnu slobodu odlukom Apelacionog suda u Beogradu.

Beogradska policija uhapsila Novosađanina zbog sumnje da je pripremao ubistvo državljanina Crne Gore

Srijeda, 10.12.2025 | 20:45

Kako je saopštio MUP, on je "uhapšen neposredno prije izvršenja ovog krivičnog djela".

Avganistanci saslušani zbog nošenja odijela sličnih seriji 'Piki Blajnders'

Srijeda, 10.12.2025 | 20:31

Njihova odjeća je „u suprotnosti sa avganistanskim i islamskim vrijednostima“, rekao je portparol talibana  

Kolašin: Uhapšenom inspektoru određeno zadržavanje

Srijeda, 10.12.2025 | 20:18

Nakon saslušanja u ODT, osumnjičenom Đ.B iz Kolašina je određeno zadržavanje od 72 sata zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo - produženo krivično djelo zbog zloupotrebe službenog položaja - saopštila je večeras Maja Šćepanović,rukovoditeljka ODT-a u Kolašinu.

Slučaj koji je uzdrmao Holivud: Suđenje za seksualno uznemiravanje odgođeno

Srijeda, 10.12.2025 | 20:06

Suđenje za slučaj u kojem glumica Blejk Lajvli tuži kolegu Džastina Baldonija za seksualno uznemiravanje zvanično je odgođeno za dva mjeseca.

Borovinić Bojović: Stiglo više od hiljadu molbi za pomoć, do sada isplaćeno oko 223.000 eura

Srijeda, 10.12.2025 | 19:53

Komisija za raspodjelu sredstava budžetske rezerve gotovo svakog mjeseca razmatra veliki broj molbi za hitnu pomoć. Široko postavljeni kriterijumi, kaže predsjednica Komisije Jelena Borovinić Bojović, omogućavaju mnogima da apliciraju, ali povećavaju i odgovornost članova tog tijela, prenosi RTV Podgorica.

Đuričković: Tucite, hapsite - milost ne tražimo, niti bi vam je dali

Srijeda, 10.12.2025 | 19:37

Reagujući na procesuiranje 35 osoba koje su 8. jula protestovale zbog uručenja Trinaestojulske nagrade pjesniku Bećiru Vukoviću, međunarodni sekretar SD-a i predstavnik Evropskog saveza Miloš Đuričković kazao je da Demokrate policiju stavljaju u funkciju liječenja ličnih frustracija i kompleksa.