Utorak, 05.11.2024 | 19:03
IZVOR: cdm.me

Hari Varešanović: Nemam nijednog prijatelja na estradi, to je sve gluma, predstava za narod

Jedan od najcjenjenijih izvođača pop muzike, Hari Varešanović, poznatiji kao Hari Mata Hari, nije mnogo medijima govorio o svojoj privatnosti.




Foto: harimatahariofficial, Instagram screenshot

O privatnom životu rijetko govori, ali je ipak napravio presedan i otkrio neke porodične tajne, a jedan od najzanimljivijih detalja je taj što ga je otac „ukrao“ iz bolnice.

“U Sarajevu je te godine bila izuzetno jaka zima. Novorođena djeca su masovno počela da umiru jer grijanja u bolnici nije bilo. Otac je donio mami pomorandže, a mene je bukvalno strpao u kesu i odnio u strahu da ne umrem od hladnoće. Stigao sam tako na zanimljiv način u topli dom”, ispričao je Hari detalje svog dolaska na svijet 1961. godine.

“Prvo što pamtim bio je zvuk violine, sevdalinska nošnja i puna kuća ljudi. Moj djeda Mehmed Aga Varešanović bio je čuveni pjevač sevdalinki, odrastao sam uz njegovu violinu i smatram da mi je on prenio iskrenu ljubav prema muzici. Kad god bi se okupila cijela familija, stavljali bi me na kaljevu peć da slušaju i gledaju čudo od djeteta jer sam pjevao sevdalinke i redovno pravio šou-program. Nekad je bila u našoj kući atmosfera kao u filmu „Ivkova slava“, otkrio je pjevač.

Šarmantni Sarajlija je otrkio i da je bio slab učenik u školi, ali i da je rano otrkiven njegov muzički talenat.

“U školi se nisam proslavio, jer sam bio slab učenik, ali sam zato već u prvom razredu osnovne škole bio poznato dijete koje pjeva i svira za Dan republike, Dan mladosti i Prvi maj, podrazumijevalo se da priredba ne može da se održi bez Harija. Čim bih nakupio dovoljno jedinica i neopravdanih izostanaka, na red bi došli i moji dani, to jest veliki praznici, tako da je automatski išla trgovina s razrednim vijećem. Na njihova prozivanja vječito sam koristio izgovor: „Ne mogu ja u isto vrijeme da se bavim muzikom i školom, morate malo da mi pomognete”, ispričao je Hari.

Uprkos nestašlucima koje je umio da pravi muzičar je odrastao u okruženju, u sarajevskom predgrađu Vratnik, u kojem se stvarali poznati muzičari: Goran Bregović, Emir Kusturica, Zdravko Čolić i Dino Merlin.

Grupa Hari Mata Hari je nastala u septembru 1985. godine, a nakon vrtoglave popularnosti i 300 koncerata od Vardara do Triglava koje su održali par godina kasnije, nije mu bilo lako nositi se s tim.

“Poslije tih 300 koncerata donio sam kući sto maraka, apsolutno ništa nismo zaradili, ali smo obišli čitavu Jugoslaviju i pokazali ljudima da nismo virtuelna televizijska pojava. Osvajanjem publike napravili smo najbolji posao. U godinama kada se stiče muškost i hrani ego, kao i svi drugi muškarci, bio sam blesav i gladan stvari koje nisam prošao, tako da sam plivao u hedonizmu. Jurili smo djevojke, dokazivali se sami sebi. Bile su to godine ludila uvijene u uspjeh. Život je bio tako lijep i neopterećen, a mi smo svake godine provodili po dva-tri mjeseca u hotelu „Park“ u Novom Sadu, dok smo u Beogradu na početku karijere imali stan u Molerovoj ulici”, otkrio je pjevač, a potom otkrio i zašto se danas ne druži sa osobama sa estradne scene.

“Nemam nijednog prijatelja na estradi. To je jedna vrsta glume – javne stvari. To je predstava za narod gdje ti pjevaš, glumiš. To je umjetnost. Ja to gledam kao svoj posao, uživam u njemu. Što se tiče kolega, kolege žive na svim krajevima svijeta i najčešće se srećemo na aerodromima, popijemo kaficu jednu prije leta i to je to”, zaključio je pjevač.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Šaranović: Raspisani konkursi za četiri pomoćnika direktora policije, kraj v.d. stanja u sektorima

Srijeda, 08.04.2026 | 14:57

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović saopštio je da su raspisani javni konkursi za četiri pomoćnika/ce direktora Uprava policije Crne Gore, čime se nastavlja proces reformi i profesionalizacije bezbjednosnog sektora.

Radulović: Nakon isteka koncesije od 30 godina, kompletna imovina aerodroma ostaje državi

Srijeda, 08.04.2026 | 13:49

Vlada Crne Gore je na današnjoj sjednici utvrdila predlog odluke o davanju koncesije za crnogorske aerodrome Podgorica i Tivat, prema kojem bi koncesija bila dodijeljena prvorangiranom ponuđaču Incheon Airport Consortium (IAC) na period od 30 godina.

Bijelo Polje: Uhapšen maloljetnik osumnjičen za silovanje maloljetnice

Srijeda, 08.04.2026 | 16:18

Službenici Uprave policije lišili su slobode maloljetnika starog 16 godina, osumnjičenog za krivično djelo silovanje.

Jutjub stiže u automobile, ali bez najvažnije stvari – evo šta zapravo dobijate

Srijeda, 08.04.2026 | 16:07

Jutjub je konačno stigao u Android Auto – ali ne onako kako su mnogi očekivali.

Ministarstvo sporta: Vujošević bio mnogo više od trenera, ostavio je neizbrisiv trag u razvoju naše reprezentacije

Srijeda, 08.04.2026 | 15:26

Ministarstvo sporta i mladih Crne Gore sa velikom tugom primilo je vijest o smrti Duška Vujoševića, prvog selektora košarkaške reprezentacije Crne Gore i jednog od najtrofejnijih trenera u istoriji regionalne košarke.

Uhapšena Podgoričanka, osumnjičena da je maloljetno dijete tjerala na prosjačenje

Četvrtak, 09.04.2026 | 13:16

Podgorička policija uhaspila je Đ.H. (34) iz Podgorice, zbog sumnje da je, na štetu svoje dvoje maloljetne djece, počinila krivično djelo trgovina ljudima.

Božović o slučaju Raonića: Sudske presude se moraju poštovati, sačekati konačan epilog

Četvrtak, 09.04.2026 | 13:15

Ministar pravde Bojan Božović poručio je da svaka pravosnažna i izvršna sudska odluka mora biti poštovana, naglašavajući da se eventualna odgovornost za njeno neizvršavanje utvrđuje u zakonom propisanim postupcima i pred nadležnim organima.  

Slučaj Možura: Koprivica, Šahmanović i predstavnici EPCG i CGES-a 17. aprila pred Odborom

Četvrtak, 09.04.2026 | 13:03

Za petak 17. april, zakazan je nastavak Treće sjednice Anketnog odbora.

Komplikovane lozinke najbolja zaštita od sajber prijetnji

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:53

Najbolja zaštita od sajber prijetnji je redovno ažuriranje softvera i što složenije lozinke. Prije 2016. godine oblast informacione bezbjednosti uopšte nije bila regulisana, a zatim je Zakon definisao pravila.

Bošković: Priča o "10.500 eura za jedan dan" politički spin, riječ o prijemu za 500 zvanica

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:49

Bivši ministar odbrane Predrag Bošković reagovao je na navode o navodnoj potrošnji od 10.500 eura za jedan dan, ocjenjujući da je riječ o „klasičnom primjeru političkog spina“ i pokušaju obmane javnosti.

Dodik putuje u SAD: Biće mu uručena nagrada za “liderstvo i odbranu demokratije”

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:45

Univerzitet Judson najavio je da će Milorad Dodik, lidera Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), biti glavni gost Foruma svetskih lidera 2026, koji će se održati 30. aprila u Elginu, u američkoj saveznoj državi Illinois, prenose Vijesti.ba.

Od utorka trodnevna blokada teretnog saobraćaja

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:34

Nakon odobrenja Uprave policije, prevoznici tereta Crne Gore okupiće se na osam lokacija u šest opština, u periodu od 14. do 17. aprila.

Šušić: Većina birača PES-a bi izabrala trobojku

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:24

Predsjednik Kluba odbornika Nove srpske demokratije (NSD) u Skupštini Glavnog grada, Mitar Šušić izjavio je u jutarnjem programu ADRIA televizije da nema informacije kako su tekli razgovori predstavnika poslaničkih klubova o uvođenju trobojke kao narodne zastave, ali da bi ta inicijativa bila sjutra sprovedena kada bi NSD imao natpolovičnu većinu u Crnoj Gori.

Podgorica: Gradski prevoz će saobraćati po nedjeljnom redu vožnje tokom vaskršnjih praznika

Četvrtak, 09.04.2026 | 12:19

Gradski prevoz u Glavnom grad Podgorici tokom predstojećih praznika saobraćaće po izmijenjenom rasporedu.

Ulcinj: Osumnjičen da je gradio objekat u zoni Morskog dobra

Četvrtak, 09.04.2026 | 11:48

Ulcinjska policija podnijela je krivičnu prijavu Osnovnom državnom tužilaštvu u tom gradu protiv P.K. iz Nikšića, zbog sumnje da je izvršio krivično djelo građenje objekta bez prijave i dokumentacije za građenje u vezi sa krivičnim djelom skidanje i povreda službenog pečata i znaka, saopšteno je iz Uprave policije.