Srijeda, 06.11.2024 | 12:21
IZVOR: Kolektiv.me

Borovinić Bojović: Vatrogasci su izuzetni i posebni ljudi

Značaj koji Služba zaštite i spašavanja ima za sve Podgoričane i Podgoričanke nikada se ne može dovoljno naglasiti, ocijenila je predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović na svečanosti obilježavanja 71. godišnjice od osnivanja ove Službe.




Foto: Glavni grad

“Činjenica da svaki radni dan započinjete spremni da se izložite životnoj opasnosti kako bi zaštitili i spasili drugog čovjeka čini da vaš angažman u ovoj službi bude mnogo više humana misija nego profesionalna karijera. Svaki poziv koji primite, svaki zadatak koji izvršite, dio su vaše misije hrabrosti i nesebičnosti”, kazala je Borovinić Bojović.

Budući da, kako je kazala, i sama dolazi iz profesije u kojoj su posvećeni spašavanju ljudskih života, daje sebi za pravo da kaže da odlično razumije veličanstvenost i neuporedivost ličnog osjećaja koji imate kada spasite nečiji život, kao i tamu neminovnih bliskih susreta sa smrću.

“Sposobnost gotovo svakodnevnog izlaganja ovakvim graničnim životnim situacijama nema mnogo ljudi. Zato sam sigurna da je svako od vas pripadnika ove službe izuzetan i poseban čovjek. Takođe, želim da odam počast i svima onima koji su u nešto više od sedam decenija bili vaši prethodnici u ovom plemenitom služenju građanima i zajednici”, istakla je ona.

Kako je poručila, obaveza Glavnog grada, odnosno svih koji dobiju privilegiju da budu na njegovom čelu, je da omoguće najbolje uslove koji će bar donekle olakšati rad i unaprijediti bezbjednost i efikasnost vatrogasaca na terenu.

“Na kraju, želim da vam se u ime svih stanovnika Podgorice zahvalim za vašu predanost, trud i hrabrost. Vi činite da naš grad bude sigurno mjesto za život. Hvala vam na tome”, uaključila je Borovinić Bojović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Izručen član visokorizične organizovane kriminalne grupe, iz Srbije u Crnu Goru

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 18:08

Službenici NCB Interpola Podgorica su danas, uz asistenciju Posebne jedinice policije i u saradnji sa službenicima Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije – NCB Interpola Beograd, realizovali ekstradiciju međunarodno traženog lica I.T. (28), državljanina Crne Gore, člana jedne visokorizične OKG.

Mujović obišao kolektor u Botunu: Slijedi montaža opreme krajem ili početkom naredne godine

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 17:28

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović obišao je danas lokaciju na kojoj se gradi Postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda i poručio da je zadovoljan dosadašnjom dinamikom izvođenja radova.

MPNI objavilo Konkurs za stipendije za talentovane učenike za školsku 2026/2027. godinu

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 15:47

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija je objavilo Konkurs za dodjelu stipendija talentovanim učenicima za školsku 2026/2027. godinu.

MUP objavio raspored pojačanih kontrola saobraćaja za danas i sjutra

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 14:43

U okviru kampanje “Živi, ne žuri“ koju sprovode Uprava policije i Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) objavljen je raspored pojačanih kontrola saobraćaja za danas i sjutra.

MPNI: Povećane stipendije srednjoškolcima romske i egipćanske zajednice

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 15:21

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) raspisalo je konkurs za dodjelu stipendija za školsku i studijsku 2026/2027. godinu namijenjene učenicima i studentima iz romske i egipćanske zajednice, naveli su iz tog resora.

Pejović: Sinhronizovani napadi Ðukanovića i Vučića dokazuju njihovu neraskidivu vezu

Nedjelja, 05.07.2026 | 20:32

Današnji sinhronizovani napadi SNS-a i DPS-a dokazuju neraskidivu vezu Ðukanovića i Vučića. Ove dvije navodno zavađene strukture imaju paničnu potrebu da se zajedno štite i održavaju, dok pred očima javnosti pokušavaju da zamagle istoriju zajedničkog djelovanja, saopštio je generalni sekretar Pokrta Evropa sad (PES) Boris Pejović.

Mitrović: Svaka čast momcima

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 08:29

Košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je sinoć Rumuniju (65:64) u posljednjem kolu prve faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i sa prve pozicije se plasirala u narednu fazu.

Postignut dogovor vlasti i opozicije: Biće inicirane izmjene zakona u oblasti unutrašnjih poslova i nacionalne bezbjednosti, intenzivira se izbor sudija Ustavnog suda

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 08:42

Predstavnici parlamentarne većine i opozicije postigli su danas saglasnost o više ključnih pitanja od značaja za evropski put Crne Gore, uključujući izmjene zakona iz oblasti unutrašnjih poslova i bezbjednosti, izbor sudija Ustavnog suda i sprovođenje izbornih reformi, saopšteno je nakon sastanka održanog uz podršku Delegacije Evropske unije u Crnoj Gori.  

Belingem oduševljen pobjedom, pa "potkačio" bivše reprezentativce Engleske

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 09:57

Engleska je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, pošto je pobijedila jednog od domaćina Meksiko sa 3:2 i sa igračem manje od 54. minuta meča.

Uplovljavaju četiri broda sa 3,27 hiljada putnika

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 12:22

U kotorsku luku danas će uploviti četiri broda sa 3,27 hiljada putnika.

Milatović ispratio ambasadora Afifija: Crna Gora i Egipat otvaraju novo poglavlje saradnje

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 18:21

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović primio je u oproštajnu posjetu nerezidentnog ambasadora Egipta u Crnoj Gori, sa sjedištem u Pragu, Mahmuda Mostafu Afifija.

Izručen član visokorizične organizovane kriminalne grupe, iz Srbije u Crnu Goru

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 18:08

Službenici NCB Interpola Podgorica su danas, uz asistenciju Posebne jedinice policije i u saradnji sa službenicima Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije – NCB Interpola Beograd, realizovali ekstradiciju međunarodno traženog lica I.T. (28), državljanina Crne Gore, člana jedne visokorizične OKG.

Spajić: Tačno je da sam imao državljanstvo Srbije

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 17:57

U Skupštini Crne Gore je počeo premijerski sat.   

Milović: Pejović je Spajića nazivao izdajnikom, poslije su izgladili odnose

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 17:50

Bivši ministar pravde i nekadašnji funkcioner Pokreta Evropa sad (PES) Andrej Milović ustvrdio je da je član Predsjedništva PES-a Boris Pejović, u periodu prije formiranja Vlade, premijera i lidera te partije Milojka Spajića nazivao “izdajnikom”. Milović je, reagujući na navode predsjednika Demokratske narodne partije (DNP) Milana Kneževića iznijete tokom današnjeg premijerskog sata, poručio da Knežević “govori istinu”.

Žestoka polemika Pejovića i Kneževića

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 17:13

Sjednicu parlamenta danas obilježila je žestoka polemika Milana Kneževića (DNP) i Borisa Pejovića (PES).

Marković demantovao Spajića: Bio sam jedini poslanik DPS-a koji nije glasao za Abazovićevu Vladu

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 17:10

Predsjednik Stranke evropskog progresa SEP, Duško Marković kazao je da je jedini tadašnji poslanik DPS-a koji nije glasao za Vladu Dritana Abazovića, niti je prisustvao sjednici za izbor te Vlade.

Knežević Spajiću: Sinoć ste vratili Đukanovića, povucite priznanje Kosova i Marović će biti izručen

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 16:39

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kazao je da je Milojko Spajić vratio Mila Đukanovića u punom sjaju njegovog antisrpstva.

Evropski pokret u Crnoj Gori pozdravlja politički dogovor kao potvrdu da interes građana i države može biti iznad partijskih razlika

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 16:38

Evropski pokret u Crnoj Gori pozdravlja postizanje dogovora između predstavnika parlamentarne većine i opozicije, uz podršku i posredovanje odgovornih međunarodnih partnera, kao važan korak ka prevazilaženju političke krize i obnovi institucionalnog dijaloga u interesu evropske budućnosti Crne Gore.

Perić traži svu dokumentaciju o pokušaju promjene naziva NB "Radosav Ljumović"

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 16:30

Predsjednik Skupštine Glavnog grada Srđan Perić zatražio je od direktorice NB "Radosav Ljumović" Slavice Ilinčić svu dokumentaciju u vezi sa temom promjene naziva ustanove.

Đukanović: Energetika i turizam su dvije ključne razvojne grane Crne Gore

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 16:14

Predsjednik Odbora direktora Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) Milutin Đukanović učestvovao je na panelu „Zajedno za održivi turizam – partnerstvo države, Evropske unije i privrede u zelenoj tranziciji“, koji su uz podršku Evropske unije organizovali Ministarstvo turizma i Eko fond.