Srijeda, 06.11.2024 | 13:17
IZVOR: N1

Novinari pitali Brnabić zašto nije zapalila svijeću žrtvama u Novom Sadu: To je moja lična stvar

Na pitanje N1 zbog čega nije otišla ovih dana u Novi Sad da zapali svijeću i položi cvijeće za žrtve pada nadstrešnice na Željezničkoj stanici, predsjednica Skupštine Srbije, Ana Brnabić prvo nije željela da odgovori, ali je zatim dodala da je to njena “lična stvar”. “I ne osjećam se kao neko ko želi u ovom trenutku upravio Vama, od svih ljudi, da odgovara na ta pitanja”, odgovorila je reporterki N1. 

 




Foto: Youtube screenshot/Novo jutro

Na konkretno pitanje prvo nije odgovorila, već je ocijenila da je novinarka N1 na jučerašnjem protestu „zloupotrijebila devetogodišnje dijete“ zarad, kako ona kaže, njene promocije. Inače, otac djeteta je dao dozvolu da dječak priča sa reporterkom N1 i bio je u neposrednoj blizini kada je dijete govorilo u programu.

“Želimo i tražimo punu odgovornost za sve”

Na pitanje zašto huligani s motkama koji su se u jednom trenutku pridružili skupu nijesu uhapšeni i zašto im je dopušteno da rade nerede – nije odgovorila.

Predsjednica skupštine Srbije izjavila je da žele i traže punu odgovornost za sve – i kaznenu, moralnu i političku, kada je u pitanju tragedija na željezničkoj stanici i da, kako kaže, neće biti zaštićenih.

“Insistiraćemo na tome i nećemo stati dok se to u potpunosti ne ispuni. Želim još jednom da jasno i nedvosmisleno osudimo nasilje kojem smo juče bili svjedoci u Novom Sadu. Onakve slike i prizori ne služe na čast ni Srbiji ni našem društvu”, rekla je Brnabić.

Osudila je „skrnavljenje zastave, uništavanje javne i privatne imovine“. „Da osudim sve ono što smo vidjeli, od uriniranja na Gradsku kuću, do cistijerne sa fekalijama da bi neko polivao Gradsku kuću“, navela je dodajući da osuđuje i one koji „takvog idiota nijesu spriječili“.

Navela je da nije samo uvreda nanijeta, već je ugroženo javno zdravlje građana Novog Sada.

Izrazila je duboku zahvalnost „hiljadama ljudi koji su bili na tom skupu zato što su mislili da će to biti komemorativni skup“, koji su „željeli da sa prijateljima, podijele tugu, bol“. „Sasvim mi je jasno da oni politički nijesu uz stranku kojoj pripadam, ali da im zahvalim što nijesu podržali nasilje, hvala vam od srca“, dodala je.

Kako je rekla, Srbija ima institucije. „Ovdje se razgovara, ne skrnavi se“, rekla je. Navela je da je opozicija jaka u parlamentu i da tu treba da se razgovara, a ne na ulici i nasiljem.

„Srbija će, poštovani građani, ostati stabilna zemlja, ostaće zemlja u kojoj će institucije da rade u miru“, rekla je. One treba da rade, bez pritisaka svoj posao, kako bismo znali ko je pogrešio i ko je kriv, kako bi odgovarao. „Neće biti zaštićenih, svi odgovorni će odgovarati. Srbija će ostati stabilna zemlja, nasilje neće biti tolerisano, nasilnici će biti privedni pravdi“, rekla je Ana Brnabić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

U toku intenzivni radovi na sanaciji krova SC „Morača“, dvorana će biti spremna za sezonu

Srijeda, 15.07.2026 | 20:57

U toku su intenzivni radovi na sanaciji krova SC "Morač̣a", kazao je za RTV Podgorica direktor Sportskih objekata, Miljan Ivanović.

Pas slučajno izazvao požar koji je uništio porodičnu kuću

Srijeda, 15.07.2026 | 18:48

Porodična kuća u američkoj državi Merilend gotovo je potpuno uništena, pošto je jedan od pasa iz domaćinstva slučajno uključio toster, izazvavši požar.   

U Beču svečanost povodom 20 godina obnove nezavisnosti i Dana državnosti Crne Gore

Srijeda, 15.07.2026 | 18:10

Ambasada Crne Gore u Republici Austriji i Stalna misija Crne Gore pri UN-u, OEBS-u i drugim međunarodnim organizacijama u Beču organizovale su svečanost povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti i 13. jula, Danu državnosti Crne Gore.  

Zemljotres pogodio Bosnu i Hercegovinu

Srijeda, 15.07.2026 | 16:25

Republički hidrometeorološki zavod BiH saopštio je da je područje Sokoca pogodio zemljotres jačine 2,5 po Rihteru, navodeći da je u epicentralnoj zoni iznosio od 3-4 stepena Merkalijeve skale. 

SDT traži da se Simović kazni zatvorom, on poručio da se ne osjeća krivim i da trošenje državnog novca nije njegov manir

Srijeda, 15.07.2026 | 16:12

Državni tužilac Siniša Milić zatražio je danas da se bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutin Simović oglasi krivim i osudi na kaznu zatvora po mjeri suda jer je, kako je obrazložio, tokom postupka nesumnjivo utvrđeno da je izvršio krivično djelo zloupotreba službenog položaja.  

Teška saobraćajna nesreća na Žabljaku: Poginuo mladić

Srijeda, 15.07.2026 | 09:44

Žabljačanin D.Š.(24) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros oko 05,30 časova u mjestu Javorje, na šestom kilometru magistralnog puta od Žabljaka prema Šavniku.

Zatvaranje Poglavlja 8 donosi niže cijene, veću konkurenciju i stroža pravila

Srijeda, 15.07.2026 | 08:23

Zatvaranjem dva poglavlja, 29 – Carinska unija i 8 – Konkurencija, povećavamo povjerenje investitora i konkurenciju. Šta to znači za građane? Niže cijene, ali i bolji kvalitet proizvoda i usluga. U slučaju povrede pravila konkurencije predviđene su veće kazne nego što je to bio slučaj do sada.

Marija Vuković ponovo preskočila 198 centimetara

Srijeda, 15.07.2026 | 08:47

Marija Vuković definitivno ima kontinuitet ,,visokih letova” – crnogorska atletičarka, nakon serije uspjeha, tokom posljednja dva mjeseca, izuzetnu formu dokazala je i na Memorijalnom turniru ,,Đulai Ištvan” u Budimpešti, koji je dio zlatne kontinentalne serije, gdje je osvojila treće mjesto sa preskočenih 198 centimetra! Dakle, baš kao i 3.juna Marija je ,,letjela” iznad 198, pa je očigledno samo pitanje dana kada će preći magičnu granicu od dva metra!

Dan žalosti u Nišu zbog pogibije djevojke u Crnoj Gori

Srijeda, 15.07.2026 | 09:25

Dan žalosti je danas u Nišu povodom smrti J.S. (21) iz tog grada, koja je poginula u saobraćajnoj nesreći u Crnoj Gori.

Tramp zaprijetio napadima na mostove i elektrane u Iranu ako se pregovori ne nastave: Sledeće sedmice postaje loše

Srijeda, 15.07.2026 | 08:26

Američki predsjednik Donald Tramp zaprijetio je da će naredne sedmice gađati mostove i elektrane u Iranu ukoliko se Teheran ne vrati pregovorima, dok se sukob između dvije države dodatno zaoštrava.

Pojačane kontrole inspekcija: Manje zloupotreba na plažama, fiskalni računi i dalje najveći problem

Srijeda, 15.07.2026 | 21:32

Primorje i sjever ovih dana bilježe rast broja gostiju, ali i inspekcijskih kontrola. Od početka jula na terenu je svakodnevno gotovo 100 inspektora, a prvi rezultati kontrola pokazuju da privrednici najviše krše obavezu izdavanja fiskalnih računa, a da najmanje ima zloupotreba u dijelu oslobađanja plaža od mobilijara.  

Martines želi Juventus i sprema sukob sa Aston Vilom

Srijeda, 15.07.2026 | 21:21

Emilijano Martines se sa Argentinom priprema za polufinale Svjetskog prvenstva protiv Engleske, ali se paralelno otvara i nova borba za njegovu klupsku budućnost.  

Kako je Haland od svoje frizure napravio biznis: Gumice za kosu "planule" čim su stigle u prodaju

Srijeda, 15.07.2026 | 21:12

Erling Haland privlači pažnju na Svjetskom prvenstvu ne samo svojim talentom za fudbal nego i prepoznatljivom frizurom, koju je pretvorio u uspješan poslovni proizvod.

U toku intenzivni radovi na sanaciji krova SC „Morača“, dvorana će biti spremna za sezonu

Srijeda, 15.07.2026 | 20:57

U toku su intenzivni radovi na sanaciji krova SC "Morač̣a", kazao je za RTV Podgorica direktor Sportskih objekata, Miljan Ivanović.

Radonjić: Svjesni smo da dosta mladih može da bude mač sa dvije oštrice

Srijeda, 15.07.2026 | 20:45

Fudbaleri Budućnosti su završili dvonedjeljne pripreme na Zlatiboru i vratili su se kući – sinoćnjim treningom je zvanično počela posljednja faza priprema za početak sezone 2026–2027.  

Šušić: Teritorijalna organizacija države je političko pitanje; Doderović: Pitanje razgraničenja mnogo šire od pitanja manjinskih prava

Srijeda, 15.07.2026 | 20:21

Razgraničenje između Glavnog grada i Opštine Tuzi nije samo pitanje teritorije, već i tumačenja zakona, istorijskih okolnosti i političkog dogovora. Dok se u javnosti kao jedan od argumenata za promjenu granica navodi potreba da svi Malisori budu u istoj opštini radi lakšeg ostvarivanja manjinskih prava, sagovornici RTV Podgorica upozoravaju da nacionalna pripadnost ne može biti zakonski osnov za određivanje opštinskih granica.

Zvanično 30, a tajno 100 milijardi dolara: Da li američka vlada obmanjuje javnost o cijeni rata s Iranom?

Srijeda, 15.07.2026 | 19:09

Interni dokumenti američke vlade pokazuju da bi aktuelni sukob sa Iranom mogao koštati američke porezne obveznike do 100 milijardi dolara, što je više od tri puta više od cifre koju je Pentagon javno priznao.

Pas slučajno izazvao požar koji je uništio porodičnu kuću

Srijeda, 15.07.2026 | 18:48

Porodična kuća u američkoj državi Merilend gotovo je potpuno uništena, pošto je jedan od pasa iz domaćinstva slučajno uključio toster, izazvavši požar.   

Runi: Kejn će uništiti argentinske štopere

Srijeda, 15.07.2026 | 18:35

Uoči polufinala Svjetskog prvenstva između Engleske i Argentine, legendarni napadač Gordi Albiona Vejn Runi uvjeren je da bi ključ utakmice mogao da bude Hari Kejn.

Potpredsjednica Argentine pred duel sa Engleskom: Danas igramo protiv gusara uzurpatora

Srijeda, 15.07.2026 | 18:22

Polufinale Svjetskog prvenstva između Argentine i Engleske odavno je preraslo okvire obične fudbalske utakmice, a političke tenzije dodatno je podigla potpredsjednica Argentine Viktorija Viljaruel.