Četvrtak, 07.11.2024 | 08:31
IZVOR: krstarica.rs/n1Zagreb

Uz ovaj TRIK slanina će vam ispasti NAJSOČNIJA ikad

Nema klasičnog doručka bez hrskave, pržene slanine.




Foto. Ilustracija/Pixabay.com 

Ali, koliko vam se puta dogodilo da prepečete slaninu i ona se pretvori u neukusan komad slanog mesa? Slavni kuvar Kameron Tomson ima odlično rješenje, a ključ je voda.

Slanina je brzo jutarnje rješenje, stavite u tiganj, preokrenite nekoliko puta i to je to. Međutim, u većini slučajeva na kraju ćete dobiti prepečene slanine koja nema onakav ukus kakav želite.

Na početku svog viralnog TikTok videa, Tomson navodi da je najveća pogreška koju ljudi čine kuvanje slanine na previsokoj temperaturi. A napraviti najbolju slaninu koju ste ikad probali, kako ju je nazvao Kameron, vrlo je jednostavna.

Počnite s hladnim tiganjima, u nju stavite komade slanine i prelijte ih vodom. Stavite temperaturu na srednje. Nakon otprilike tri minute voda će početi ključati, prenosi Krstarica.

“Slaninu želite još malo pirjati, a ako ima previše mjehurića, još malo smanjite temperaturu đporeta. Okrenite slaninu nekoliko puta i imaćete mekanu slaninu koja se topi u ustima bogatog ukusa. Za one koji vole malo hrskaviju varijantu, neka produže pripremu za koju minutu”; objašnjava Tomson.

I rerna je opcija

Nakon što je jedan od komentatora napisao da mu špek uvijek uspije u rerni zagrijanoj na 350 stepeni, te da priprema traje petnaestak minuta, Tomson je odgovorio:

“ Rerna je dobra za velike količine slanine, ali za male porcije moj način je puno brži i dobijete bolji rezultat”, zaključio je.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mujović: Napadom na imovinu izvođača radova u Botunu pređena crvena linija

Srijeda, 04.03.2026 | 09:33

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović saopštio je za Portal RTCG da je vandalizmom i napadom na imovinu izvođača radova na postrojenju u Botunu pređena crvena linija.

Botunjani i danas protestuju, Stojanović: Zapaljen bager na gradilištu, obezbjeđenje nije reagovalo

Srijeda, 04.03.2026 | 08:29

Mještani Botuna i jutros su se okupili kod gradilišta sistema za prečišćavanje otpadnih voda u tom zetskom naselju, najavljujući radikalizaciju protesta. Jedan od okupljenih Peđa Stojanović, kazao je za ADRIA TV da je jutros neko zapalio bager na gradilištu, a da ti povodom obezbjeđenje nije reagovalo.

Aco Đukanović nakon pregleda u privatnoj klinici vraćen u pritvor

Srijeda, 04.03.2026 | 10:35

Uhapšeni biznismen Aco Đukanović viđen je sinoć u jednoj privatnoj bolničkoj ustanovi u Podgorici, gdje je doveden u pratnji policije. To je Portalu RTCG potvrđeno iz više izvora.  

Ministarstvo javnih radova raspisalo tender za izgradnju bazne stanice budućeg ski centra Hajla–Štedim

Srijeda, 04.03.2026 | 09:20

U cilju daljeg razvoja zimskog turizma i jačanja turističke infrastrukture na sjeveru Crne Gore, Ministarstvo javnih radova raspisalo je tender za izradu glavnog projekta i izvođenje radova na izgradnji bazne stanice budućeg ski centra „Hajla–Štedim“.

Sančez poručio Trampu: Ne možete da igrate ruski rulet sa sudbinom miliona

Srijeda, 04.03.2026 | 10:07

Tenziје između dvije NATO saveznice porasle su nakon što je Sančez osudio američko i izraelsko bombardovanje Irana kao nepromišljeno i nezakonito, a potom zabranio američkim avionima korišćenje pomorskih i vazdušnih baza na jugu Španije za ofanzivu protiv Teherana.

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 04.03.2026 | 21:25

U južnim i centralnim oblastima promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, ali i uslovima ponegdje za kratkotrajnu kišu. 

Ani Ivanović tokom razvoda propao biznis vrijedan tri miliona eura

Srijeda, 04.03.2026 | 21:44

Bivša srbijanska teniserka Ana Ivanović se tokom razvoda od nekadašnjeg nogometaša Bastiana Schweinsteigera suočila i s propadanjem biznisa u koji je uložila tri miliona eura.

Kompletan Irak je u mraku: Ministarstvo objavilo da su pogođeni potpunim nestankom struje u državi

Srijeda, 04.03.2026 | 21:21

Kompletan Irak je u mraku danas, a uzrok nestanka struje širom države nije u potpunosti jasan.

Primorac dobio Jug uprkos lošem startu

Srijeda, 04.03.2026 | 21:49

Minimalna pobjeda vaterpolista Primorca u prvoj utakmici osmine finala Evrokupa.

STEGA: Sada se pokazuje koliko bi bio pogubno za vladavinu prava da je uspio planirani “blickrig”

Srijeda, 04.03.2026 | 20:13

Redakcija za pravo i politički sistem Strategije za evropsku i građansku Crnu Goru (STEGA) izrazila je zadovoljstvo činjenicom da je u javno objavljenom odgovoru Evropske komisije (EK) potvrđen stav STEGE da izmjene dva zakona iz oblasti bezbjednosti nijesu usaglašeni sa EK, posebno u dijelu radno-pravnog statusa zaposlenih.

Lesor bi sredinom marta mogao da se vrati na teren

Srijeda, 04.03.2026 | 20:10

Matijas Lesor bi uskoro mogao da se vrati na teren, nakon pauze od više od godinu zbog povrede skočnog zgloba.

MVP poziva crnogorske državljane zainteresovane za evakuaciju da se jave ambasadama i konzulatima

Srijeda, 04.03.2026 | 20:46

Oni su apelovali na crnogorske državljane da do daljnjeg ne putuju u pogođena i bezbjednosno rizična područja.

Milatović upriličio iftar: Ramazan je simbol zajedništva, mira i međusobnog uvažavanja

Srijeda, 04.03.2026 | 19:40

Ramazan je simbol zajedništva, mira i međusobnog uvažavanja, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, koji je večeras upriličio iftar.

Mikić: EU potvrdila da je Vlada obmanjivala javnost, Zakone o ANB-u i MUP-u povući iz skupštinske procedure

Srijeda, 04.03.2026 | 19:14

Evropska komisija je danas jasno potvrdila ono na šta smo upozoravali, da predloženi Zakon o unutrašnjim poslovima i Zakon o ANB-u nijesu u potpunosti usklađeni sa pravnom tekovinom EU i da njihovo usvajanje nije uslov za ispunjavanje završnih mjerila u okviru Poglavlja 24, saopštio je poslanik Građanskog pokreta URA Zoran Mikić, dodajući da su naši partneri iz EU potvrdili da su Vlada i resorna ministarstva mjesecima obmanjivali crnogorske poslanike i domaću javnost.

Leković odgovorio Nikoliću: Šaranović govorio istinu, zakon usklađivan sa Evropskom komisijom

Srijeda, 04.03.2026 | 19:11

Poslanik Demokrata Momčilo Leković reagovao je na navode Andrije Nikolića(DPS), poručujući da je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović iznio tačne informacije i da su predloženi amandmani rezultat višemjesečnog usaglašavanja sa nadležnim direktoratima Evropske komisije. Kako je naveo, dio zakona koji se odnosi na zaštitu podataka biće dodatno usklađen kroz izmjene nakon usvajanja.