Četvrtak, 07.11.2024 | 14:27
IZVOR: pobjeda.me

Krapović: Odgovornost na onima koji IZBJEGAVAJU da SMIJENE Lazarevića

Odgovornost za eventualne posljedice zbog nedonošenja odluke o smjeni načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore (VCG) Zorana Lazarevića snose oni koji ne žele ili izbjegavaju da donesu tu odluku, poručio je ministar odbrane Dragan Krapović.




Foto: gov.me, screenshot, arhiva

On je to u kazao u Skupštini odgovarajući na poslaničko pitanje poslanice Socijalističke narodne partije Slađane Kaluđerović.

Krapović je rekao da postoje određene strukture koje politički štite Lazarevića, uključujući i predsjednika države Jakova Milatovića, koji, kako je podsjetio, odbija da donese odluku o razrješenju načelnika Generalštaba.

Krapović je istakao da odluku o predlogu za smjenu Lazarevića nije donio odmah nakon stupanja na funkciju ministra odbrane, već nakon što je stekao uvid u stanje.

Ukazujući na to da se u javnosti pokušava stvoriti slika da se radi o ličnom sukobu između njega i Lazarevića, Krapović je rekao da o tome nema govora.

Kako je naglasio, njegov pristup prema svima u sistemu odbrane je profesionalan i nije zasnovan na bilo kom ličnom svojstvu.

“Mi već više od dva mjeseca nemamo tu odluku i iz toga proizilaze brojne posljedice“, kazao je Krapović.

On je dodao da je odgovornost za eventualne posljedice takvog odnosa na onima koji ne žele ili izbjegavaju da donesu odluku.

Krapović je, govoreći o uvozu motora, podsjetio da je motor uvežen vojnim kombijem koji se vraćao iz Slovenije nakon što je do te države prevezao vojnike.

On je kazao da je, nakon što je utvrđeno da motocikl nema potrebnu prateću dokumentaciju, vozilo VCG bilo ostavljeno na graničnom prelazu bez nadzora.

Prema riječima Krapovića, vozači vojnog kombija su prešli granicu pješke, a na crnogorskoj strani ih je čekao transport.

Krapović je naglasio da su u tom slučaju saslušani svi koji su bili u postupku, kao i da će ostale činjenice utvrditi nadležni organi.

Ukazujući da su službenici VCG opet išli službenim vozilima u Hrvatsku radi preuzimanja motora i vozila, Krapović je naglasio da je to bilo „u najamanju ruku neprimjereno“ i da je nanijelo ogromnu štetu ugledu VCG, ali i države.

„Ovakvim postupanjem, Lazarević prekršio Zakon, Etičke i interne procedure, izdao nezakonita usmena naređenja pripadnicima VCG da koriste državnu imovinu radi ostvarenja njegovih ličnih interesa, zloupotrijebio položaj i doveo u pitanje bezbjednost državne imovine“, naveo je Krapović.

Krapović je istakao da uvoz motora nije jedini, ali da jeste jedan od razloga zbog kojih je predložio smjenu Lazarevića.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Evropski savez: Sateliti Andrije Mandića još NIJESU preboljeli Budvu

Subota, 09.08.2025 | 17:31

Nijesmo iznenađeni još jednom potvrdom da sateliti Andrije Mandića, umiveni imenom “Evropa sad”, još uvijek nijesu preboljeli razvlašćivanje njihovog šefa u Budvi i razbijanje kriminalne organizacije koja je rukovodila tim gradom, saopšteno je Evropskog saveza.

Popović: Tužilaštvo da procesuira Metodija Ostojića zbog IZAZIVANJA nacionalne, rasne i vjerske mržnje i oduzme spomenik

Subota, 09.08.2025 | 17:26

Portparolka DPS-a i poslanica u Skupštini Crne Gore, Sonja Popović pozvala je Vrhovnog državnog tužioca Milorada Markovića da ispita da li je djelovanje Metodija Ostojića ispunilo elemente krivičnog djela izazivanja nacionalne, rasne i vjerske mržnje.

Huter: Reakcija Uprave policije KATASTROFALNA - Sektor bezbjednosti pokazao da je PODREĐEN interesima Crkve Srbije

Subota, 09.08.2025 | 15:59

Poslanik DPS-a u Skupštini Crne Gore Oskar Huter saopštio je da je sve što se dešavalo poslednjih dana vezano za spomenik četničkom koljaču Pavlu Djurišiću pokazalo je da je Uprava policije, kao i komplet sektor bezbjednosti aktuelne parlamentarne većine, u potpunosti podređen interesima Crkve Srbije.

Ivanović: Crna Gora pozdravlja potpisivanje mirovnog sporazuma između Jermenije i Azerbejdžana

Subota, 09.08.2025 | 13:54

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović saopštio je da Crna Gora pozdravlja potpisivanje mirovnog sporazuma između Jermenije i Azerbejdžana, koje je održano u Vašingtonu uz posredovanje Sjedinjenih Američkih Država.

Nenezić: Dižimo spomenike žrtvama, ne zločincima

Subota, 09.08.2025 | 12:52

SPC je juče pokazala da je iznad države, da se ne plaši institucija jer su svjesni da nad njima , a i graðanima imaju “imunitet”, naveo je na mreži X poslanik SD i predstavnik Evropskog saveza Branislav Nenezić.

"Kao da gledamo "Terminatora"": Džejms Kameron ZABRINUT zbog RAZVOJA vještačke inteligencije

Subota, 09.08.2025 | 21:49

Režiser Džejms Kameron je otkrio da je zabrinut da bi jačanje vještačke inteligencije moglo da pretvori život u stvarnu verziju "Terminatora".

Aco Pejović donio odluku koja mu je PROMIJENILA život: „Ispijao sam vino svakog dana“

Subota, 09.08.2025 | 21:38

Popularni pjevač Aco Pejović, jedan od najvoljenijih glasova domaće muzičke scene, posljednjih mjeseci iznenadio je publiku ne samo novim pjesmama, već i vidno promijenjenim izgledom.

Da li sladoled može da se NE TOPI? Naučnici imaju iznenađujući odgovor

Subota, 09.08.2025 | 21:25

Sladoled je osnovna ljetnja namirnica – ali se brzo topi kako temperatura raste. Mogu li naučnici da mu pomognu da ostane hladan, a da nam ne curi po rukama i odjeći?

Zašto nam ŠEĆER u krvi nije stabilan? Većina ljudi IGNORIŠE ovu ključnu namirnicu

Subota, 09.08.2025 | 21:12

Ravnoteža šećera u krvi u velikoj mjeri zavisi od svakodnevnih navika.

Umirujući TONIK za lice za koji vam ne treba previše novca: Osvježava, a potpuno je prirodan

Subota, 09.08.2025 | 20:27

Poznata po svojim umirujućim svojstvima, kamilica je pravi saveznik kada je u pitanju nježna njega osjetljive i iziritirane kože.

Leković: Predložiću da se pokrene i uputi inicijativa stavljanja barskog Trikonhosa na UNESCO listu zaštite

Subota, 09.08.2025 | 20:07

Poslanik Demokrata, Momčilo Leković, poručio je da će predložiti da se pokrene i uputi inicijativa stavljanja barskog Trikonhosa na UNESCO listu zaštite.

Kim Kardašijan o hroničnoj BOLESTI s kojom se borila: "Mislila sam da mi se tijelo raspada"

Subota, 09.08.2025 | 19:40

Kim je rame povrijedila u teretani, a uprkos tome se već nakon nekoliko sedmica vratila treninzima.

Kako da vam SUNCOKRET traje duže: Izbjegnite ove uobičajene GREŠKE

Subota, 09.08.2025 | 19:31

Sezona suncokreta je u punom jeku, a mnogi biraju upravo ovaj cvijet kako bi unijeli vedrinu i toplinu u svoje domove.

Ovo je NAJVIŠI glavni grad Evrope bez aerodroma i vozova – Evo gdje se nalazi (VIDEO)

Subota, 09.08.2025 | 19:10

Najviši glavni grad Evrope smješten je na 1.023 metra nadmorske visine, a specifičan je po još nekim stvarima. Između ostalog, u njemu nema aerodroma ni vozova. Možete pogoditi o kojem gradu je riječ? 

CDT: Pozdravljamo uklanjanje svih ILEGALNIH spomenika, ali da bude neselektivno

Subota, 09.08.2025 | 18:35

Centar za demokratsku tranziciju pozdravilo je odluku Ministarstva kulture i medija da započne uklanjanje nezakonito postavljenih spomen-obilježja. Ako Ministarstvo zaista namjerava da „se ne zaustavi dok svako spomen-obilježje postavljeno bez saglasnosti ne bude uklonjeno – u svakoj opštini, bez izuzetka“, iz CDT-a očekiju da djeluje dosljedno i neselektivno.