Četvrtak, 07.11.2024 | 16:26
IZVOR: kolektiv.me

Millennium Run okupiće rekordni broj učesnika: Više od 2.700 trkača iz 37 zemalja svijeta za vikend u Podgorici

Podgorica Millennium Run koji će za vikend biti održan u Podgorici, okupiće više od 2.700 učesnika iz čak 37 zemalja svijeta. To je na današnjoj konferenciji za medije saopštio Igor Majer, organizator trke i osnivač Multisport akademije Mayer.




Foto: Glavni grad

Poručio je da u pitanju rekordni broj takmičara, te da je ovo samo potvrda da su na pravom putu kada je u pitanju organizacija ovog sportskog događaja.

„Ove godine prvi put namjenski otvaramo određena tržišta. Bile su nam u fokusu Italija i Francuska, a iz tih zemalja očekujemo nekoliko ključnih trkača koji će nam pomoći da i naredne godine privučemo još veći broj učesnika. Interesantno je što uvijek imamo takmičare sa svih kontinenata, pa tako ove godine stižu nam i rekreativci iz Obale Slonovače, potom takmičari iz Južnoafričke Republike, Južne Amerike. Naravno, dominantan je region, a zatim i trkači iz Grčke, Bugarske, Češke…“, saopštio je Majer.

Dodao je da će i u naredne četiri godine biti naročito posvećeni jačanju imidža Millennium Run-a.

„Podgorica nažalost nije imala ni imidž ni brend kvalitetne, masovne, dobre manifestacije. To polako, u prethodne tri godine, stavljamo na svoje mjesto i cilj nam je da stanemo makar rame uz rame sa maratonima koji se organizuju u glavnim gradovima u regionu. Pričamo konkretno o Skoplju, Zagrebu, Tirani…“, poručio je Majer.

Ističe da ovogodišnja trka ima i ekološku notu zahvaljujući saradnji sa Inicijativom „Zeleni talas“, te da ga posebno raduje što je u organizaciju cijele manifestacije uključen i veliki broj mladih. To su, navodi, lijepi pokazatelji da Podgorica Millennium Run osim sportskog, ima i širi društveni uticaj.

Da je predstojeći događaj pravi praznik sporta, potvrđuje i Igor Vujačić, vršilac dužnosti sekretara za sport Glavnog grada.

„Multisport akademija Mayer za kratko vrijeme uspjela je da postavi visoke standarde u organizaciji ovakvih manifestacija. Podgorica je postala grad u koji ljudi zadovoljni dolaze i odlaze, što ide u prilog činjenici da ovo nije samo sportska manifestacija, već i svojevrsna promocija turizma“, kazao je Vujačić.

Podsjetio je da su u saradnji sa Upravom policije i Komunalnom policijom preduzete sve mjere kako bi trka bila obezbijeđena na kvalitetan način. Takođe pozvao je sve učesnike u saobraćaju na razumijevanje i strpljenje.

„Apelujem da poštuju signalizaciju i da tokom trajanja trke koriste alternativne pravce koji su istaknuti na društvenim mrežama i na sajtu Glavnog grada, manifestacije Podgorica Run i Auto-moto saveza Crne Gore“, poručio je Vujačić.

Iz Glavnog grada kazali su da su značaj Podgorica Millennium Run-a i ove godine prepoznale brojne velike kompanije.

Jelena Marković Čađenović, ekspertkinja za komunikacije u kompaniji ONE, saopštila je da su volja i predanost pojedinca da istrči trku, u kombinaciji sa zajedništvom, ono što čini suštinu događaja kakav je Millennium Run.

„Kompanija ONE dio je ovog projekta prvenstveno zato što smo uvijek na strani dobrih ideja i zbog toga što su zdravi stilovi života nešto u šta vjerujemo i što predstavlja našu kompanijsku vrijednost. Kada smo prve godine postali partneri, razmišljali smo na koji način možemo da napravimo poveznicu sa našom kompanijom koja je u osnovi tehnološka, i da učesnicima Millennium Run-a ponudimo nešto što podrazumijeva tu našu suštinu. Zajedno sa organizatorima i njihovim odličnim idejama uspjeli smo da nađemo rješenje koje živi, evo već treću godinu i tako smo postali digitalni partner Millennium Run-a. Zahvaljujući tom rješenju, svi učesnici i učesnice trke, mogu lako da dođu do svojih fotografija, a da ih ne traže među hiljadama drugih“, poručila je Marković Čađenović.

A tamo gdje se širi duh zajedništva, tu je i kompanija Coca-Cola HBC Crna Gora koja je ponosni sponzor čuvenog maratona na 42,2 kilometra.

„Maraton od 42,2 kilometra nije samo obična staza – svaki pređeni metar simbolizuje važnost zdravih stilova života. Ponosni smo što stvaramo tradiciju i kontinuirano podržavamo ovu manifestaciju, a u tom duhu ćemo ove godine učesnike podržati i kroz naš portfolio, sportskim napitkom Powerade® koji pomaže trkačima da održe optimalnu hidraciju i energiju tokom cijele trke”, poručuje Velimir Radojević, direktor kompanije Coca-Cola HBC Crna Gora.

Podsjetimo, Podgorica Millennium Run biće održan 9. i 10. novembra. U pitanju je trkački događaj godine u Glavnom gradu, a ljubitelji trčanja, rekreativci i elitni trkači oprobaće se na distancama od 5 kilometara, 10 kilometara, 21,1 kilometar i maratonsku trku dugu 42,2 kilometra

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

„Pio“ d.o.o. Ulcinj na čelu sa Mladenom Đurovićem ostvario istorijski preokret: Od dubokih gubitaka do pozitivnog poslovanja

Četvrtak, 14.05.2026 | 23:02

Kompanija „Pio“ d.o.o. Ulcinj, na čelu sa Izvršnim direktorom Mladenom Đurovićem, koja upravlja hotelima „PIO“ u Ulcinju i „Gorske oči“ na Žabljaku pod okriljem Fonda PIO Crne Gore, ostvarila je u 2025. godini impozantne poslovne rezultate, prekidajući višegodišnji trend negativnog poslovanja.

MVP: Crna Gora se nije “otcijepila” od Srbije, niti je ikada bila dio nje u smislu u kojem to Vučić pokušava predstaviti

Četvrtak, 14.05.2026 | 23:18

Sa žaljenjem konstatujemo da predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i povodom obilježavanja jubileja obnove crnogorske nezavisnosti nastavlja sa retorikom koja ne doprinosi dobrosusjedskim odnosima i međusobnom poštovanju dvije međunarodno priznate države, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP).

Krivične prijave zbog sumnje na zloupotrebe u Regionalnom vodovodu, šteta veća od 47 hiljada eura

Petak, 15.05.2026 | 09:01

Podgorička policija podnijela je krivične prijave protiv dvoje bivših službenika Regionalnog vodovoda Crnogorsko primorje zbog sumnje da su nezakonitim umanjenjem posebnih naknada za 22 investitora, oštetili to preduzeće i budžete šest primorskih opština za ukupno 47.388 eura, saopšteno je iz Uprave policije.

Glavni grad neće mijenjati obaveze za vlasnike nelegalnih objekata – odustali od povećanja cijena legalizacije

Petak, 15.05.2026 | 08:46

Glavni grad je odustao od povećanja cijena legalizacije bespravnih objekata za 20 odsto pa će građani plaćati naknadu za urbanu sanaciju po važećim cijenama. Kako je za Dan saopštio Gavrilo Vuković, sekretar za prostorno planiranje i održivi razvoj, to su uradili zbog velikog broja sugestija građana, ali i odbornika, pristiglih tokom javne rasprave o Odluci o naknadi za urbanu sanaciju.

Nina Žižić saopštava glasove Crne Gore u finalu Evrovizije 2026.

Petak, 15.05.2026 | 08:39

Glasove Crne Gore u finalu Takmičenja za Pjesmu Evrovizije 2026 saopštiće Nina Žižić, pjevačica iz Nikšića i umjetnica dobro poznata evrovizijskoj publici, koja iza sebe ima značajno iskustvo na ovom takmičenju.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 15.05.2026 | 21:41

Pročitajte vremensku prognozu za sjutra.

Muzički spektakl za Mundijal: Šakira i Burna Boy objavili zvaničnu himnu "Dai Dai"

Petak, 15.05.2026 | 21:55

Svjetsko prvenstvo je i službeno dobilo svoju himnu. Kolumbijska zvijezda Šakira i nigerijski kantautor Burna Boy udružili su snage u pjesmi pod nazivom "Dai Dai", potvrđeno je u petak u saopštenju FIFA-e.

Krapović odgovorio Zirojeviću: Kasno se primitivac sjetio da postoje granice

Petak, 15.05.2026 | 21:25

Ministra odbrane Dragan Krapović reagovao je na prozovike poslanika Evropskog Saveza Nikole Zirojevića navodeći da se “kasno e primitivac sjetio da postoje granice kada je u pitanju javna komunikacija”. Krapović je ragovao na objavu Zirojevića da Demokrate na svakom ćošku demonstriraju kukavičluk i nesposobnost, da kukavički isturaju žene da umjesto njih vode političke borbe.

Radonjić preuzeo ekipu, gradonačelnik Mujović pozdravio igrače uoči treninga

Petak, 15.05.2026 | 21:02

Fudbaleri Budućnosti će u tri poslednja kola ući sa novim trenerim – Srđanom Radonjićem.

Tramp: Prva rečenica iranskog prijedloga bila je neprihvatljiva, ostalo nisam ni čitao

Petak, 15.05.2026 | 20:48

Prva rečenica posljednjeg iranskog prijedloga o prekidu rata bila je neprihvatljiva, izjavio je danas američki predsjednik Donald Tramp, tvrdeći da je Iran prilagodio svoj stav o sopstvenom nuklearnom programu.

Medojević: Đukanović nezavisnošću Crne Gore obezbijedio sebi imunitet od krivičnog gonjenja

Petak, 15.05.2026 | 21:18

Lider Pokreta za promjene Nebojša Medojević saopštio je danas da je bivši šef države i Vlade i počasni predsjednik Demokratske partije socijalista Milo Đukanović proces obnove crnogorske nezavisnosti pokrenuo kako bi sebi obezbijedio imunitet od krivičnog gonjenja.

Zirojević: Kukavički isturaju žene da umjesto njih vode političke borbe

Petak, 15.05.2026 | 20:23

Kada ih u potpunosti porazite argumentima, kada na svakom ćošku demonstriraju kukavičluk i nesposobnost, kada kukavički isturaju žene da umjesto njih vode političke borbe i kada na sve to doživi totalni debakl, nepismeni Megatrend primitivci pređu na gnusne podmetačine i uvrede, izjavio je poslanik SD Nikola Zirojević u saopštenju za medije.

Vraneš: Najoštrije demantujem navode Vijesti kako sam UP tražio da odobri koncert Baje Malog Knindže

Petak, 15.05.2026 | 20:12

Predsjednik opštine Pljevlja Dario Vraneš najoštrije je demantovao navode Vijesti da je od Uprave policije tražio dozvolu za nastup Baje Malog Knindže za 21. maj u tom gradu.

Ministar vanjskih poslova Irana: Pregovore s Amerikom koči manjak povjerenja, sumnjamo u njihovu ozbiljnost

Petak, 15.05.2026 | 19:47

Iranski ministar vanjskih poslova Abbas Araghchi izjavio je u petak u New Delhiju da je nepovjerenje najveća prepreka pregovorima sa SAD-om o okončanju rata, uz poruku da bi diplomatska pomoć Kine bila dobrodošla.

X se pretvara u pretraživač: Stigla opcija koju smo svi čekali

Petak, 15.05.2026 | 19:33

Nova funkcija "History" menja dosadašnje Bookmarks i na jednom mjestu čuva sve vaše lajkove, video-snimke i pročitane članke, a evo ko je prvi dobija.