Petak, 08.11.2024 | 17:36
IZVOR: rtcg.me

Demokrate: "Konferencija GP URA pokazala da mafija ima CILJ da ukloni časne ljude iz sistema"

Današnja konferencija za medije Građanskog pokreta URA samo potvrđuje ono što svi znamo – da mafija, izazivanjem haosa, ima cilj da ukloni časne ljude iz sistema i da na njihovo mjesto postavi svoje predstavnike, saopštili su iz Demokratske Crne Gore.




Foto: Demokrate

O tome, kako su kazali, jasno svjedoči period vladavine Dritana Abazovića.

"Kada je "mafija imala svojevrsni „dogovor“ s tadašnjom Vladom Crne Gore – da tokom izbora obuzda nasilje, o čemu najbolje svjedoče skaj poruke Kavčana o njihovim brutalnim namjerama tokom avgusta 2020. godine, citat: Ubijajte prije izbora ako morate, a poslije izbora derite“, navode Demokrate.

Oni su reagovali na današnju izjavu lidera GP URA da su premijer Milojko Spajić i ministar Danilo Šaranović nesposobni i nespremni da riješe bezbjednosnu situaciju u zemlji.

"Sramno je da politički subjekti bivšeg režima i njihovi pomagači koji su prodali narod za vlast, umjesto da osude mafijaške planove za ulične obračune, zapravo postaju njihovi politčki saveznici, pokazujući svoje pravo lice. Osnovano sumnjamo da pojedine partije kriju u svojim redovima mafijaške saradnike, spremne da nastupe čim dobiju signal", navodi se u odgovoru Demokrata.

Poručuju da je današnji „press performans partije koja je izvrijeđala svakog političkog partnera sa kojim je radila", samo još jedan čin licemjerja.

"To su isti oni ljudi pod čijim su mandatom bježali najtraženiji kriminalci, dok su oni uvrijeđeni ukazivali prstom na one koji ih drže pod kontrolom. Podsjetimo, upravo je Vlada u kojoj je URA imala potpunu kontrolu nad bezbjednosnim sektorom pustila Radoja Zvicera, šefa Kavačkog klana, da mirno napusti zemlju. Taj strahom obuzeti politički subjekt nije smio suprotstaviti se ni Ljubu Miloviću ni Nebojši Bugarinu, a kamoli stati pred Zorana Lazovića – omogućivši im time i slobodan prolaz kroz policijske hodnike, ali i kroz granične prelaze, dok su imali čitav bezbjednosni sektor pod svojim uticajem", navodi se u reagovanju.

Poručuju da je URA svela borbu protiv kriminala na lične priredbe i mini koncerte.

"Filip Adžić je, prema zaslugama, omogućio Zoranu Lazoviću da sa policijskim obezbjeđenjem šeta Crnom Gorom, pojavljujući se kao počasni gost na priredbama Vlade Crne Gore, a mafijašima koji su oštetili Budžet Crne Gore desetinama miliona eura počasna državljanstva, isto onako kako je to radio šef podzemlja. To i ne čudi, jer je kao posljednja politička kukavica napustio parlament i onemogućio kvorum za usvajanje Zakona o slobodi vjeroispovijesti, nakon prijetnje Nena Kaluđerovića i poruke koja je glasila: “Treba protisnuti Adžića”, čime je doveo u pitanje poslanički mandat časne Suade Zoronjić, pa samim tim i tadašnju vlast", navodi se u saopštenju.

Kažu da je Adžić omogućio kriminalcima da kopaju tunele do Višeg suda, i iznose dokaze protiv najozloglašenijih izvršilaca najtežih krivičnih djela i zločina najteže vrste.

" Ista ta struktura je učestvovala u sramnom skandalu sa cigaretama koje su, umjesto da budu uništene, završile u rukama funkcionera političkih subjekata, uprljavši region pričom o korupciji i političkoj kontroli. Kao produžena ruka DPS-a, URA je imenovala ljude bliske Milu Đukanoviću na ključne pozicije: direktor ANB-a bio je DPS-ov čovjek, a na čelo Generalštaba došao je general prve familije. Po nalogu Brana Mićunovića, URA je predložila generalnog inspektora ANB-a, starog prijatelja ovog podzemnog šefa", navodi se u saopštenju-

Poručuju da sve jasno pokazuje da je URA od 30. avgusta postala političko oruđe za rušenje onih koji su izborili pobjedu nad DPS-om.

"Samo godinu dana nakon formiranja demokratske 42. Vlade, po nalogu Mila Đukanovića, URA je srušila narodnu vladu, a izabrala DPS-ovu. O čemu svjedoči mafijaški vatromet ispaljen u njihovu čast. Ova igra je prozirna, a građani Crne Gore neće ostati slijepi pred onima koji bi ponovo željeli da ih gurnu u ruke onih što su zemlju godinama držali u strahu i nepravdi, a materijali dokazi se nižu, o čemu ćemo razgovarati na sjednicama Skupštine i Odbora. Pobjeći nećete", zaključili su iz Demokratske Crne Gore.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Amerikanci u čudu tokom posjete Kini: Rubio oduševljeno posmatrao salu, Tramp impresioniran vojskom

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:44

Višednevna posjeta američkih zvaničnika Kini nastavila se bilateralnim susretima visokorangiranih političara, a mnogi su primijetili kako su Donald Trump i drugi bili oduševljeni onim što su vidjeli u Pekingu.

Miličić: Unioništička ideja živi kroz evropsku budućnost i članstvo Crne Gore u EU

Četvrtak, 14.05.2026 | 14:30

Nova srpska demokratija poručuje da unioništička ideja danas ima novi izraz kroz evropsku perspektivu Crne Gore, uz naglasak na jačanje veza sa Srbijom i cilj punopravnog članstva u Evropskoj uniji.

Bogdanović Vujanoviću: Lako je danas sa političke distance govoriti o Amfilohijevoj veličini, hrabrost je bila to reći onda kada je bilo najteže

Četvrtak, 14.05.2026 | 14:15

Generalni sekretar i šef Kluba poslanika Demokrata Boris Bogdanović, osvrnuo se na izjavu nekadašnjeg predsjednika Crne Gore Filip Vujanović u kojoj je rekao da bi Demokratska partija socijalista i dalje bila na vlasti da nije bilo sukoba sa crkvom ali i govorio o mitropolitu Amfilohiju sa poštovanjem, kazavši da je njegova izjava licemjerna, a ne iskrena.

Gorčević: Neće svi slaviti napredak Crne Gore, bićemo tema izbornih kampanja u regionu

Četvrtak, 14.05.2026 | 13:27

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević kazala je da neće svi biti presrećni uspjehom koji Crna Gora ima na putu ka EU, kao i da nije sigurna da će svi slaviti napredak.

Perović: Uvijek sam bio i biću za suverenu Crnu Goru, ali nikad za privatnu državu nastalu 2006. godine

Četvrtak, 14.05.2026 | 13:03

Bivši lider Liberalnog saveza Slavko Perović saopštio je u odgovoru na pitanje novinara Radija Crne Gore da neće davati izjave, komentare i intervjue povodom 20 godina od referenduma i obnove nezavisnosti Crne Gore, osim poruke, da je vazda bio i da će biti za suverenu Crnu Goru, ali nikad za privatnu državu nastalu 2006. godine.

Radovi na auto-putu Mateševo - Andrijevica počinju krajem maja ili početkom juna

Srijeda, 13.05.2026 | 17:25

Početak radova na drugoj dionici autoputa od Mateševa do Andrijevice očekuje se krajem maja ili na samom početku juna, poručio je ministar pomorstva i koordinator radom Ministarstva saobraćaja Filip Radulović, govoreći na R:ED konferenciji koja se održava u Budvi.

Istorijska promjena za telefone: Stigla opcija koju su korisnici Androida i iPhone-a čekali godinama

Srijeda, 13.05.2026 | 17:10

Poruke između Androida i iPhone-a postaju potpuno privatne.

Mujović sa mještanima Dajbaba: Trafostanica, putna infrastuktura i bolji prevoz među pripritetima

Srijeda, 13.05.2026 | 17:15

Na zahtjev mještana Dajbaba gradonačelnik Podgorice Saša Mujović, razgovarao je sa predsjednicom MZ Sanjom Šišević i mještanima, saopšteno je iu Glavnog grada.

Koncert Teodore Džehverović i Nućija 29. MAJA u Nikšiću

Srijeda, 13.05.2026 | 17:34

Spektakularni muzički događaj očekuje publiku u Sportskom centru Nikšić, gdje će 29. maja po prvi put nastupiti Teodora Džehverović i Nući.

Lutovac: Završetak auto-puta za Opštinu Berane otvara vrata ozbiljnijim investicijama i snažnijem razvoju

Srijeda, 13.05.2026 | 17:52

Završetak auto-puta za Opštinu Berane otvara vrata ozbiljnijim investicijama i snažnijem razvoju, zbog čega lokalna uprava unapređuje plansku dokumentaciju, priprema nove razvojne zone, modernizuje infrastrukturu, poboljšava komunalne usluge i jača administrativnu podršku investitorima, poručio je predsjednik Opštine, Đole Lutovac.

British Airways otvorio rutu London Heathrow - Tivat

Četvrtak, 14.05.2026 | 17:04

British Airways je stigao u Crnu Goru i našu avio-mrežu je ojačao novom rutom London Heathrow - Tivat. Saobraćaj je najavljen tri puta nedjeljno - utorkom, četvrtkom i subotom, do 26. septembra.

Vlada usvojila Krizni plan: Kako će država reagovati kad dođe do poremećaja u snabdijevanju naftom?

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:25

Vlada Crne Gore usvojila je, na predlog Ministarstva energetike i rudarstva, Krizni plan za rješavanje poremećaja u snabdijevanju naftnim derivatima, važan dokument kojim država prvi put dobija definisan sistem reagovanja u slučaju ozbiljnih poremećaja na tržištu goriva.

Tivat: Albanski državljanin osumnjičen da je na plaži zapalio svoje vozilo

Četvrtak, 14.05.2026 | 15:31

Policija je saopštila da su rasvijetlili događaj paljenja vozila na jednoj plaži u Tivtu i identifikovali albanskog državljanina osumnjičenog da je zapalio sopstveno vozilo.   

Zašto bi se porodice s djecom trebale posljednje ukrcavati na avion prilikom putovanja

Četvrtak, 14.05.2026 | 17:08

Putovanja avionom s djecom za mnoge osobe mogu biti stresna iskustva, a bivša stjuardesa Laura Davis pojasnila je zašto bi se porodice s djecom trebale posljednje ukrcavati na avion.

Kako količina sna utiče na to koliko brzo starimo

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:55

Novo istraživanje objavljeno u časopisu Nature pokazalo je da su i prekratko i predugo spavanje povezani s bržim biološkim starenjem mozga, srca, pluća i imunološkog sistema.

Amerikanci u čudu tokom posjete Kini: Rubio oduševljeno posmatrao salu, Tramp impresioniran vojskom

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:44

Višednevna posjeta američkih zvaničnika Kini nastavila se bilateralnim susretima visokorangiranih političara, a mnogi su primijetili kako su Donald Trump i drugi bili oduševljeni onim što su vidjeli u Pekingu.

Vlada ponovo imenovala Miloša Nikolića za v.d. generalnog direktora direktorata za NATO

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:33

Vlada Crne Gore je, na danas održanoj 126. sjednici kojom je predsjedavao potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku mr Aleksa Bečić, razmotrila više kadrovskih pitanja.  

Šimun: Borba protiv malignih bolesti jedan od najvećih izazova za sistem

Četvrtak, 14.05.2026 | 15:20

Borba protiv malignih bolesti predstavlja jedan оd najvećih izazova savremenih zdravstvenih sistema, istakao je ministar zdravlja Vojislav Šimun, na otvaranju III Kongresa Crnogorskog udruženja medijakalnih onkloga (CUMO), koji se organizuje u Budvi. On je podsjetio na Program prevencije i kontrole malignih bolesti za period 2026-2028. godine, koji je Vlada Crne Gore usvojila krajem prethodne godine.

Suze Vin Dizela obišle svijet: Molim se da u životu imate brata kao što je bio Pol

Četvrtak, 14.05.2026 | 16:07

Holivudska zvijezda Vin Dizel i dio originalne postave kultnog akcionog filma “Paklene ulice” predstavili su se svjetskim medijima u Kanu, obilježavajući veliki jubilej – 25 godina od početka ove globalno popularne sage.  

Oborio Đokovićev rekord - Siner preko Rubljova do 32. pobjede u nizu na mastersima

Četvrtak, 14.05.2026 | 15:45

Italijanski teniser Janik Siner savladao je Rusa Andreja Rubljova 6:2, 6:4 u četvrtfinalu mastersa u Rimu i stigao od 32. pobjedu u nizu na turnirima iz serije 1.000. Time je Italijan oborio rekord Novaka Đokovića po broju broju uzastopnih trijumfa na mastersima.