Petak, 08.11.2024 | 19:49
IZVOR: rtcg.me

Mještani Vraneške doline i dalje ZABRINUTI, najavljuju blokadu magistrale

Odgovornost nadležnih, ali i utvrđivanje eventualnih propusta traže i mještani Vraneške doline koji danima strahuju od Alije Balijagića koji je nedavno ubio brata i sestru u selu Sokolac.




Foto: Uprava policija

Brat ubijenih Madžgalja, Velibor, kaže da je razočaran što se nije reagovalo nakon prijava da se Balijagić kreće po selima. Dok se za bjeguncem već dvije nedjelje traga Vranešani najavljuju protest i blokadu magistralnog puta Bijelo Polje - Mojkovac.

Sumnja da policija nije na vrijeme reagovala i spriječila Aliju Balijagića da počini dvostruko ubistvo u Sokolcu navela je mještane Vraneške doline da od nadležnih institucija zatraže utvrđivanje eventualnih propusta i odgovornosti.

Porodica Madžgalj je 120 godina u selu Sokolac. Oduvijek je to bio uzoran dom. Krvav pir koji se dogodio 25. oktobra na strašan način prekinuo je spokoj te porodice. Veliboru Madžgalju, koji je te kobne večari ostao bez brata i sestre, život se pretvorio u noćnu moru.

"Nemam onoga ko je bio sa mnom. Ostaću još malo da čuvam ovu đedovinu, prađedovinu, očevinu. Ne zna šta da radim", kaže Velibor.

Ubica je na slobodi i to Veliboru ne da mira. Prepričava za portal RTCG, užas koji se dogodio u kući, a koji je mogao biti spriječen da je policija, kako kaže, reagovala na vrijeme.

"Kako nećeš biti razočaran? Kako? Svi znaju, ukrao je pušku, svi znaju da se kreće opasna ličnost sa 32 godine robije. Svi. I niko ne reaguje. Jesu oni čekali da im se on sam javi", ogorčen je brat stradalih Madžgalja.

Kako dani odmiču, sve se više sumnja da bjegunac ima jatake.

"Mislim da ima pomagača. Nemoguće čovjek ovoliko da izdrži bez toga. Oni ga odlače. Kažu on je sad u Srbiju, tamo se neko njegov pojavi, srodnik, jer ima rodbinu tamo", priča Velibor.

I brat stradalih Madžgalja i mještani Vraneške doline kažu da je izostala pravovremena reakcija policije. Zato će 18. novembra blokirati saobraćajnicu na Slijepač mostu.

"Vidim da zadnjih dana dosta koristi tragedija naših komšija za neke političke pojene. Naš protest nema nikakve veze sa politikom ni sa eventualno nacionalnim pitanjima. Moramo da, zbog građana, zbog bezbjednosti svih nas, da se odlučimo na ovaj korak i da izvršimo blokadu saobraćaja na mjestu Slijepač most, dakle blokada magistralnog puta Bijelo Polje - Mojkovac", poručuje mještanin.

Vranešani će danonoćno biti na magistrali. To je kažu upozorenje nadležnim institucijama od kojih još nijesu dobili odgovore na pitanja ko je kriv za propuste i kada će biti kažnjeni.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

U Podgorici realizovana druga zajednička akcija pojačane kontrole saobraćaja: Pet hapšenja i 249 prekršaja

Četvrtak, 04.12.2025 | 11:40

U Podgorici je juče realizovana druga zajednička akcija pojačane kontrole saobraćaja, u kojoj su učestvovali službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica i Mobilne jedinice saobraćajne policije, u saradnji sa predstavnicima projekta EUROL 4. Kontrole su sprovedene od 8.30 do 17 časova, sa ciljem unapređenja bezbjednosti saobraćaja i smanjenja broja nezgoda.

Zaplijenjeni telefoni vrijedni 20.000 eura na Božaju: Uhapšen vozač autobusa, spriječen još jedan pokušaj šverca

Četvrtak, 04.12.2025 | 11:33

Službenici Uprave carina i Regionalnog centra granične policije „Centar“ spriječili su dva pokušaja krijumčarenja na graničnim prelazima Božaj i Dračenovac, saopšteno je iz Uprave carina.

DRŽAVA ĆUTI, VRANEŠ IMENUJE: Ko u Crnoj Gori određuje imena mostova, tunela i saobraćajnica?

Četvrtak, 04.12.2025 | 10:43

Nedavno puštanje u saobraćaj novoizgrađene dionice puta Vrulja–Mijakovići u Opštini Pljevlja, na kojoj se nalaze dva nova mosta, otvorilo je ozbiljno pitanje – ko u Crnoj Gori zaista ima pravo da imenuje infrastrukturne objekte od opšteg interesa, i po kojim kriterijumima se ta imena određuju.  

Ponuda Mujovića Botunjanima: Prednost pri zapošljavanju, finansiranje kanalizacione mreže, zatvaranje postrojenja ako se utvrdi štetnost…

Četvrtak, 04.12.2025 | 10:26

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović mještanima Botuna, koji se protive izgradnji postrojenja za prečišćanje otpadnih voda, dostavio je novu ponudu, prenosi RTNK.    

Satler: Danas otvaramo Evropsku kuću namijenjenu sjeveru

Četvrtak, 04.12.2025 | 10:26

Danas ovim vozom idemo zajedno sa ambasadorima Evropske unije na sjever da otvorimo Evropsku kuću koja će biti namijenjena sjeveru, kazao je ambasador EU u Crnoj Gori Johan Satler.

Zdravko Dragaš novi izvršni direktor EPCG

Srijeda, 03.12.2025 | 13:19

Odbor direktora Elektroprivrede Crne Gore AD Nikšić, na današnjoj redovnoj 41. sjednici, imenovao je Zdravka Dragaša za izvršnog direktora kompanije.

Božović: Apsurdne su tvrdnje SDT da sam dio kavčana koji su optuženi za ubistva moja tri velika prijatelja

Srijeda, 03.12.2025 | 15:04

Bivši predsjednik Opštine Budva Milo Božović kazao je danas da su članovi kavačkog klana optuženi za ubistva njegova tri velika prijatelja - Saše Markovića, Gorana Ðuričkovića i Ðorđa Borete te da su apsurdne tvrdnje Specijalnog tužilaštva da je on dio te organizovane kriminalne grupe (OKG).

Papović: NSD-ova fabrika neistina

Srijeda, 03.12.2025 | 13:36

Piše: dr Dragutin Papović, istoričar i predsjednik Političkog savjeta DPS-a.

Mujović i Alabar razgovarali o strateškim lokacijama za razvoj urbanih zelenih sadržaja u Podgorici

Srijeda, 03.12.2025 | 14:12

Poseban akcenat stavljen je na važnost uspostavljanja kontinuirane mreže šetališnih i biciklističkih staza, koja bi povezala ključne djelove grada i omogućila građanima više prostora za boravak na otvorenom

Netflix ukida jednu funkciju koju koristi skoro svaki gledalac

Srijeda, 03.12.2025 | 14:46

Netflix ukida mogućnost emitovanja sadržaja (castanja) s mobilnih uređaja na brojne televizore. Kako navodi stranica za pomoć, na koju je prvi ukazao Android Authority, „Netflix više ne podržava castanje serija i filmova s mobilnih uređaja na većinu televizora i uređaja za streaming.

Milatović predložio Sinišu Bjekovića za Zaštitnika ljudskih prava i sloboda

Četvrtak, 04.12.2025 | 12:10

Članom 7 stav 2 Zakona o Zaštitniku/ci ljudskih prava i sloboda propisano je da u  postupku utvrđivanja predloga kandidata za Zaštitnika/cu, Predsjednik Crne Gore obavlja konsultacije sa naučnim i stručnim institucijama i nevladinim organizacijama čija je osnovna djelatnost zaštita ljudskih prava i sloboda, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Milatovića.

U Podgorici realizovana druga zajednička akcija pojačane kontrole saobraćaja: Pet hapšenja i 249 prekršaja

Četvrtak, 04.12.2025 | 11:40

U Podgorici je juče realizovana druga zajednička akcija pojačane kontrole saobraćaja, u kojoj su učestvovali službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica i Mobilne jedinice saobraćajne policije, u saradnji sa predstavnicima projekta EUROL 4. Kontrole su sprovedene od 8.30 do 17 časova, sa ciljem unapređenja bezbjednosti saobraćaja i smanjenja broja nezgoda.

Mbape želi da nadmaši ono što je uradio Kristijano

Četvrtak, 04.12.2025 | 11:54

Kilijan Mbape je u naletu ove sezone i rezultati Real Madrida uglavnom zavise od njegovog učinka.

Zaplijenjeni telefoni vrijedni 20.000 eura na Božaju: Uhapšen vozač autobusa, spriječen još jedan pokušaj šverca

Četvrtak, 04.12.2025 | 11:33

Službenici Uprave carina i Regionalnog centra granične policije „Centar“ spriječili su dva pokušaja krijumčarenja na graničnim prelazima Božaj i Dračenovac, saopšteno je iz Uprave carina.

Da li nam vještačka inteligencija uništava pamćenje

Četvrtak, 04.12.2025 | 11:22

U svijetu u kome su informacije dostupne i na jedan klik, lako je dobiti gotov odgovor na bilo koje pitanje. Ta brzina, međutim, ima cijenu – kada se u procesu učenja oslanjamo na vještačku inteligenciju, mozak manje angažuje svoje mehanizme za duboko razmišljanje i pamćenje. Informacije se tako obrađuju površno, a znanje brže blijedi i teže se primjenjuje u stvarnom životu.

“Ajkule” počinju pripreme za Evropsko prvenstvo

Četvrtak, 04.12.2025 | 10:34

Naša vaterpolo reprezentacija počinje danas pripreme za Evropsko prvenstvo, koje će se održati od 10. do 25. januara u Beogradu.    

Ponuda Mujovića Botunjanima: Prednost pri zapošljavanju, finansiranje kanalizacione mreže, zatvaranje postrojenja ako se utvrdi štetnost…

Četvrtak, 04.12.2025 | 10:26

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović mještanima Botuna, koji se protive izgradnji postrojenja za prečišćanje otpadnih voda, dostavio je novu ponudu, prenosi RTNK.    

Satler: Danas otvaramo Evropsku kuću namijenjenu sjeveru

Četvrtak, 04.12.2025 | 10:26

Danas ovim vozom idemo zajedno sa ambasadorima Evropske unije na sjever da otvorimo Evropsku kuću koja će biti namijenjena sjeveru, kazao je ambasador EU u Crnoj Gori Johan Satler.

Tužilaštvo: Podignuta optužnica, vrbovala kćerku za prosjačenje

Četvrtak, 04.12.2025 | 10:16

Više državno tužilaštvo u Podgorici podiglo je optužnicu protiv N.B. zbog krivičnog djela trgovina ljudima, a optužnica je dostavljena Višem sudu u Podgorici na postupanje. N.B. je optužena da je vrbovala kćerku za prosjačenje.

2026. otvara novo poglavlje: Četiri znaka ulaze u godinu velikih preokreta

Četvrtak, 04.12.2025 | 10:14

Astrološka 2026. godina donosi svežu, snažnu energiju — onu koja pokreće, pomera granice i nagrađuje sve što je dugo tiho sazrevalo. Jupiter širi vidike i otvara šanse, Venera vraća toplinu i ravnotežu u odnose, Saturn gradi stabilnost, dok Pluton započinje novu rundu dubokih transformacija.