Petak, 08.11.2024 | 21:02
IZVOR: rtcg.me

Sabaljenka NEMOĆNA - Gof u FINALU završnog turnira

Američka teniserka Koko Gof lakše nego što se očekivalo plasirala se u finale završnog WTA turnira u Rijadu - nadigrala je prvu igračicu svijeta Bjeloruskinju Arinu Sabaljenku u dva seta - 7:6, 6:3.




Foto: YouTube screenshot/WTA

Meč je trajao sat i 51 minut.

Velika borba u prvom setu, čak četiri brejka, ali je taj dio igre riješen u taj-brajku koji je pripao Amerikanki - 7:4.

Nisu se proslavile u svojim servis gemovima igračice ni u drugom setu u kojem je viđeno šest brejkova od devet gemova, ali sve je to išlo na ruku Gof koja je lako došla do trijumfa.

Gof će u finalu igrati protiv sedme teniserke svijeta Kineskinje Ćinven Džen, koja je slavila protiv 13. teniserke svijeta Čehinje Barbore Krejčikove takođe u dva seta - 6:3, 7:5.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

"Hjustone, ovdje…“: Oduševljenje pri povratku astronauta, “misija za cijelo čovječanstvo“

Subota, 11.04.2026 | 15:05

Četvoro astronauta koji su učestvovali u misiji NASA Artemis II oko Mjeseca bezbjedno su se spuštili u Tihi okean nakon besprijekornog povratka.

Alkaras ušao u istoriju: brže od Đokovića, Federera i Nadala do „kluba 300“

Subota, 11.04.2026 | 14:45

Do ove brojke je stigao sa svega 22 godine.

Orban: EU mora priznati da Evropi trebaju ruski energenti

Subota, 11.04.2026 | 14:32

Mađarski premijer je pozvao Evropu da "ponovo trguje s Rusima" nakon mirovnog sporazuma u Ukrajini

Nešković: Sutjeska je odlična ekipa, ali naš cilj su tri boda

Subota, 11.04.2026 | 14:19

Budućnost, u okviru 29. kola domaćeg šampionata, gostuje u Nikšiću – protivnik je "vječiti rival" Sutjeska. "Plavi" žele da produže niz pobjeda na tri, dok lider mora da se iskupi nakon poraza od Mornara u Baru.

Ocjenjivanje sudija i tužilaca: Nova pravila, stare boljke

Subota, 11.04.2026 | 14:08

U maju 2025. Sudski savjet i Tužilački savjet usvojili su nova pravila koja uređuju sistem ocjenjivanja sudija i državnih tužilaca.

Đurišić: Aerodrome je trebalo da razvija domaći menadžment

Subota, 11.04.2026 | 13:56

Bivši dugogodišnji direktor Montenegro erlajnsa Zoran Đurišić zbunjen je odlukom Vlade da dodijeli koncesiju na aerodrome u Podgorici i Tivtu južnokorejskom Inčonu.

Alhantouli: Vaskrs uliva uvjerenje u pobjedu istine, pravde i mira

Subota, 11.04.2026 | 13:43

Ambasador Palestine u Crnoj Gori Rabi Alhantouli u čestitki povodom Vaskrsa kazao je da ovaj sveti praznik uliva uvjerenje u pobjedu istine, pravde i mira.

„Izabrani“: kako je serija o Hristu postala globalni fenomen

Subota, 11.04.2026 | 13:30

Premijera nastavka filma The Passion of the Christ reditelja Mel Gibson, koji nosi naziv Vaskrsenje Hristovo, najavljena je za proljeće naredne godine. U međuvremenu, status jednog od najgledanijih ostvarenja na svijetu drži serija The Chosen, prva višesezonska produkcija koja prati život Isus Hrist.

Na putu Bijelo Polje – Berane uhapšeno sedam vozača zbog brze vožnje

Subota, 11.04.2026 | 12:57

Policija je sprovela pojačane kontrole saobraćaja na putnom pravcu Bijelo Polje – Berane, tokom kojih je sankcionisano osam vozača, dok je sedam uhapšeno zbog prekoračenja brzine.

Stiže "Super El Ninjo" - fenomen koji mijenja vremenske obrasce širom svijeta

Subota, 11.04.2026 | 12:45

Nakon višegodišnje La Ninje, tropski Pacifik sada se ubrzano prebacuje u fazu koja bi mogla postati rekordni Super El Ninjo – fenomen koji kao velika planetarna toplotna mašina oslobađa ogromne količine energije iz okeana u atmosferu i mijenja vremenske obrasce širom svijeta, prenosi Slobodna Dalmacija.