Nedjelja, 10.11.2024 | 08:45
IZVOR: dan.online

"Bulsi" SLAVILI u Atlanti, dabl-dabl Vučevića

Veoma važnu pobjedu u NBA ligi ostvarili su košarkaši Čikaga. 




Foto: YouTube screenshot/NBC Sports Chicago, arhiva

Bulsi su na gostovanju u Atlanti slavili sa 125:113, a još jedni dobru partiju pružio je Nikola Vučević. Reprezentativac Crne Gore je upisao dabl-dabl - postigao je 18 poena i imao 12 skokova. Poen više postigao je Dosunmu, dok su Lavin i Vajt imali isti broj poena kao i Vučević. Kod domaćina najbolji su bili Kapala i Džonson sa po 20 poena.

Zanimljiv i neizvjestan meč odigrali su San Antonio i Juta. Na kraju, slavila je Juta sa 111:110, uz dobru partiju Sekstona koji je ubacio 23 poena. Očekivano, najbolji kod "sparsa" bio je Vembanjama sa 24 poena.

Klivlend je kao domaćin pobijedio Bruklin i tako stigao do jedanaestog trijumfa u sezoni. Domaćin je slavio nakon preokreta do kojeg je došao u samom finišu. Gosti su tri i po četvrtine vodili, ali su "kavsi" uspjeli da se vrate i stignu do trijumfa. Mobli je sa 23 poena bio nejefikasniji kod pobjedničke ekipe, isti broj poena dao je i Džonson kod Bruklina. 

Rezultati:

San Antonio - Juta 110:111

Atlanta - Čikago 113:125

Klivlend - Bruklin 105:100

LA Klipers - Toronto 105:103

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

I Lakić sjutra pred Specijalnim tužilaštvom zbog komunikacije s Mijajlovićem

Četvrtak, 26.02.2026 | 19:28

Bivša novinarka Vijesti i urednica Libertasa Olivera Lakić, biće saslušana sjutra u Specijalnom državnom tužilaštvu povodom navoda da je imala komunikaciju sa podgoričkim biznismenom Aleksandrom Acom Mijajlovićem.  

Žene zainteresovane i kompetentne za politiku, ali ih ograničavaju rodne norme i neprijateljsko okruženje

Četvrtak, 26.02.2026 | 19:13

Žene u Crnoj Gori nisu manje zainteresovane i kompetentne za politiku, ali ih ograničavaju duboko ukorijenjene rodne norme, stereotipi o društvenim ulogama, nejednaka raspodjela moći unutar političkih struktura, kao i neprijateljsko okruženje koje uključuje diskreditaciju, govor mržnje i rodno zasnovane napade u javnom prostoru.    

Evropski centar za slobodu medija izdao upozorenja zbog verbalnih napada Vučića i Brnabić na N1 i Novu

Četvrtak, 26.02.2026 | 19:02

Evropski centar za slobodu štampe i medija izdao je dva upozorenja o verbalnim napadima predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i predsjednice skupštine Ane Brnabić na televizije N1 i Nova.

Predlog izmjena Zakona o ANB-u: Veća ovlašćenja za službenike, tajni saradnici dobijaju osiguranje, zdravstvenu i penzijsku zaštitu

Četvrtak, 26.02.2026 | 18:35

Predlog izmjena i dopuna Zakona o Agenciji za nacionalnu bezbjednost (ANB) donosi značajno proširenje ovlašćenja agencije, kao i pojačanu zaštitu službenika i tajnih saradnika. Novi amandmani unose jasna pravila o postupcima, sredstvima prinude i pravima zaposlenih i njihovih tajnih saradnika. Agencija će ubuduće moći direktno pozvati osobe na razgovor, uz obaveznu pouku da one nisu dužne da daju podatke.  

Ćulafić: O zemljištu u Botunu nakon istraživanja Centra za ekotoksikološka istraživanja

Četvrtak, 26.02.2026 | 18:48

Komentarišući navode Botunjana da je na zemljištu gdje bi trebalo da se gradi postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda pronađen kancerogeni materijal, ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić je kazao da o tome može govoriti nakon što istraživanje završi Centar za ekotoksikološka istraživanja.

Vlada proglasila šest avio-linija javnim interesom

Četvrtak, 26.02.2026 | 18:25

Linije iz Podgorice ka Briselu, Frankfurtu, Parizu, Amsterdamu, Zagrebu i Bariju proglašene su javnim interesom od 1. juna 2026. do 31. maja 2030. godine.  

Poligraf dobrovoljan, bezbjednosne provjere svakih pet godina: Pod lupom kontakti sa kriminalcima, zloupotreba podataka, droga…

Četvrtak, 26.02.2026 | 18:02

Crna Gora nabavlja laka oklopna vozila: Pet miliona za jačanje kapaciteta policije i odbrane

Četvrtak, 26.02.2026 | 17:40

Iz državnog budžeta biće izdvojeno pet miliona eura za nabavku lakih oklopnih vozila namijenjenih Posebnoj i Specijalnoj jedinici policije, s ciljem jačanja kapaciteta za odgovor na visokorizične bezbjednosne prijetnje.  

MJU: Proces razgraničenja između Tuzi i Podgorice vođen transparentno tokom mandata Dukaja

Četvrtak, 26.02.2026 | 17:30

Ministarstvo javne uprave je tokom mandata ministra Maraša Dukaja proces razgraničenja i podjele imovine između Opštine Tuzi i Glavnog grada Podgorica iniciralo, podsticalo, vodilo transparentno i inkluzivno, uz dosljedno poštovanje svoje institucionalne uloge i zakonskog okvira, navode iz tog resora u reagovanju na izjavu odbornika Demokratske partije socijalista (DPS) u Skupštini opštine Tuzi Halila Dukovića za portal Standard.   

Pokreće se izmjena Ustava: Bez imuniteta za članove Vlade u slučajevima korupcije

Četvrtak, 26.02.2026 | 17:11

Vlada je usvojila Informaciju o upućivanju Prijedloga za izmjenu člana 86 Ustava na mišljenje Evropskoj komisiji i Venecijanskoj komisiji, čime se otvara put da predsjednik i članovi Vlade ostanu bez imuniteta za krivična djela povezana sa korupcijom. Ova inicijativa dolazi nakon upozorenja GRECO komiteta da Crna Gora još nije uskladila ustavna rješenja sa međunarodnim antikorupcijskim standardima.