Ponedjeljak, 11.11.2024 | 08:19
IZVOR: b92.net/Zimo

Šta će donijeti iPhone 17? Očekuju se OVE PROMJENE

Apple za sledeći septembar priprema veliku promjenu u ponudi svojih pametnih telefona.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Iako prve informacije o potražnji za novom generacijom iPhone-a nisu bile pozitivne, Tim Kuk je prošle nedelje rekao da je potražnja za iPhone 16 modelima veća u odnosu na prethodnu generaciju. Izgleda da bi očekivanja od modela koje će kompanija predstaviti sledeće godine mogla biti još veća i to najviše zbog potpuno novog uređaja koji kompanija priprema.

Sljedećeg septembra tako očekujemo da će Apple predstaviti iPhone 17, dva iPhone 17 Pro modela i – iPhone 17 Air (postoji mogućnost da će se ovaj telefon zvati iPhone 17 Slim). Ovaj uređaj trebalo bi, prema nekim ranijim informacijama, da postavi novi trend za buduće Apple pametne telefone jer Tim Kuk želi da njihovi telefoni u budućnosti budu što tanji. Prvi takav tanji uređaj predstavili su ranije ove godine s iPad Pro modelom, a nakon tableta sledeći su na redu telefoni.

Neke glasine o ovom uređaju već su poznate, pa se tako očekuje da bi iPhone 17 Air trebalo da ima ekran dijagonale 6,6-inča s manjim hardverskim izrezom, a vjerovatno će imati isti hardver kao i model iPhone 17, što znači malo slabiji čipset u odnosu na modele 17 Pro. Prema novim informacijama koje su objavljene krajem prošle nedjelje, dobiće jednu opciju koju korisnici običnih iPhone modela traže već godinama – iPhone 17 Air, kao i običan iPhone 17 dobiće ProMotion ekran frekvencije osvježavanja 120Hz. Novi izvještaj govori i o promjenama ispod haube, pa bi tako Apple u ovaj telefon trebalo da ugradi novi čip za bluetooth i Wi-Fi, što je u skladu s nekim ranijim glasinama kojima će Apple zamijeniti čipove koje proizvodi Broadcom sopstvenim čipovima.

Iako korisnici neće osjetiti konkretne prednosti ove promjene, poznati analitičar Mingči Kuo kaže da će time Apple preuzeti još veću kontrolu nad svojim hardverom, što će se odraziti kroz smanjenje troškova proizvodnje, ali i kroz poboljšanje Apple-ovih prednosti integracije ekosistema

Očekuje se da će kompanija nastaviti u istom smjeru, odnosno s razvojem sopstvenih komponenti koje će vremenom integrisati u veći broj uređaja.

Što se iPhone-a 17 Slim tiče, izgleda da bi ovaj uređaj mogao da bude zanimljiv velikom broju ljubitelja Apple-a i onima koji sljedeće godine namjeravaju da zamijene svoj iPhone novim modelom. Za mnoge će ipak od presudnog značaja biti jedna stvar, pa se svi pitaju koliko će iznositi njegova cijena. Model iPhone 16 Plus skuplji je 100 dolara u odnosu na iPhone 16, a čini se da bi model Air/Slim mogao biti još skuplji. 

Do septembra sljedeće godine ostalo je još dosta vremena i do tada možemo očekivati brojne nove glasine o ovom telefonu i Apple-ovim planovima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nina Žižić nakon Montesonga: Kolege, naučite da se ponašate i ne kaljajte ovo divno zanimanje, dabogda svi otišli na Eurosong

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 11:47

Nina Žižić je na svom Fejsbuk profilu objavila kratak osvrt na sinoćnji Montesong, a tiče se kolega koji su se takmičili na istom.

ANKETA: Da li se osjećate bezbjedno prilikom prelaska ulice u Podgorici?

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 12:32

Svjedoci smo svakodnevnih saobraćajnih prekršaja i policijskih akcija na crnogorskim putevima.

Uhapšen Milutin Simović

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 09:23

Bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutin Simović uhapšen je jutros po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, saznaju "Vijesti".

Vujović: Cilj Mandića i Kneževića je da ispune želje zvaničnog Beograda

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 08:27

Cilj Andrije Mandića i Milana Kneževića je da ispune želje, očekivanja i planove zvaničnog Beograda, a zvanični Beograd mora da spriječi završetak pregovora između Crne Gore i Evropske unije i ubrzano članstvo u EU – kazao je za Pobjedu Zlatko Vujović, politički analitičar i predsjednik Upravnog odbora Centra za monitoring i istraživanje (CEMI), povodom ponovnog pokretanja identitetskih pitanja od šefa parlamenta Mandića, i to u trenutku kada je veoma aktuelna priča o zatvaranju pet poglavlja i uspješnom putu naše države ka EU.

Na Žabljaku počelo rušenje bespravnih objekata

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 10:41

Na Žabljaku je počelo rušenje ilegalnih objekata na Žabljaku izgrađenih poslije jula ove godine.

Indijski feng šui: Prije spavanja obavezno zatvorite vrata ove prostorije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 21:25

Vastu, vedski sistem za uređenje doma uključuje određena pravila koja mogu poboljšati energiju u kući, donijeti bogatstvo i prosperitet domu.

Gol Jovetića poslije mjesec i po

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:48

Stevan Jovetić je prekinuo golgeterski post – na prvenstvenoj utakmici protiv Ačnasa, koju je njegova Omonija dobila 4:0, crnogorski reprezentativac postavio je konačan ishod.

Botunjani zadovoljni sastankom sa Milatovićem

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:29

Mještani Botuna koji se protive izgradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u tom zetskom naselju večeras su održali sastanak sa predsjednikom Crne Gore, Jakovom Milatovićem.

Ubijen muškarac u Barseloni, policija provjerava da li je u pitanju crnogorski državljanin

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:18

Jedna osoba ubijena je danas oko 16 sati u pucnjavi koja se dogodila u Barseloni, u dijelu grada Kasteldefel, prenose španski mediji.

DPS: Hapšenjem Simovića zbog navodne zloupotrebe od 5.000 eura za tri godine Tužilaštvo formalizovalo progon naše partije

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 20:07

Jutrošnjim ,,spektakularnim” hapšenjem bivšeg potpredsjednika Vlade i ministra poljoprivrede, Milutina Simovića, zbog navodne zloupotrebe službenog položaja od 5.000 eura za troškove reprezentacije, formalizovalo je progon Demokratske partije socijalista od strane Specijalnog državnog tužilaštva, saopšteno je iz te partije.

Bogdanović o hapšenju Simovića: Sad će krenuti laž, onda buka, pa kolektivno zapomaganje

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:45

Predsjednik poslaničkog kluba Demokratske Crne Gore u Skupštini Crne Gore, Boris Bogdanović Komentarisao je na društvenim mrežama hapšenje bivšeg ministra poljoprivrede i ruralnog razvoja Milutina Simovića, kazavši da će sada krenuti „poznata politička predstava“.

Sjutra sjednica Izvršnog odbora FSCG: Vučinić ostaje selektor

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:33

Četvrta sjednica Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Crne Gore za mandatni period 2025-2029 održaće se sjutra u Kući fudbala sa početkom u 12 sati.

Vašington sa rekordnih 48 poena vodio Partizan do pobjede nad Krkom

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 19:20

Košarkaši Partizana savladali su u Ljubljani ekipu Krke rezultatom 99:92 (25:18, 19:34, 25:25, 30:15), u utakmici 11. kola Grupe A ABA lige.

Povratak u Minhen: Svetislav Pešić ponovo na klupi Bajerna

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 18:06

Iskusni i trofejni srpski stručnjak Svetislav Pešić vraća se na veliku scenu - i to na klupu Bajerna iz Minhena. Njemački košarkaški gigant zvanično je potvrdio da je Pešić imenovan za novog šefa stručnog štaba.

Bajraktari: Istorijsko poniženje Ulcinja, opština prihvatila da bude manjinski upravljač Solane

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 17:45

Predsjednik ulcinjskog odbora Građanskog pokreta URA i bivši predsjednik Opštine Ulcinj Omer Bajraktari smatra da ugovor kojim će Vlada Crne Gore biti većinski vlasnik preduzeća koje će upravljati Ulcinjskom solanom još jedno poniženje za ovaj grad.