Ponedjeljak, 11.11.2024 | 13:24
IZVOR: Klix.ba

Sinoć dodijeljene MTV Music Awards: Taylor Swift i Lisa osvojile najviše

Dodjela evropskih muzičkih nagrada MTV 2024 održana je sinoć u Mančesteru. Ovo je sedmi put da se dodjela dodjela održava u Ujedinjenom Kraljevstvu.




Foto: YouTube screenshot/ Taylor Swift

Britanska pjevačica Rita Ora bila je voditeljka emisije po treći put, prestigavši dvostruki rekord koji su postavili Katy Perry (2008. i 2009.), Saša Baron Koen i Ronan Keating (1997. i 1999). Prethodno je bila domaćin dodjele nagrada 2017. godine, a također je bila i voditeljka dodjele 2022. sa svojim suprugom, novozelandskim glumcem Taikom Waititijem.

Tokom ceremonije, Ora je odala dirljivu počast preminulom engleskom pjevaču Liamu Payneu, nazvavši ga "jednim od najljubaznijih ljudi" koje je ikada poznavala.

MTV je zvanično objavio nominacije 8. oktobra 2024. Taylor Swift je predvodila nominacije sa sedam, što ju je činilo najnominiranijom umjetnicom. Swift su slijedile Ariana Grande, Billie Eilish, Charli XCX i Sabrina Carpenter, koje su dobile po pet nominacija.

U kategoriji najbolja pjesma pobjedu je odnijela Sabrina Carpenter s pjesmom "Espresso". Pobjedu u kategoriji najbolji video odnijela je Taylor Swift s Post Maloneom za pjesmu "Fortnight".

Kao najbolji umjetnik proglašena je također Taylor Swift. Najbolju saradnju su ostvarili Lisa i Rosalía za pjesmu "New Woman".

Najbolji pop izvođač je Ariana Grande, dok je nagradu najbolji rok izvođač dobio Liam Gallagher. Najbolji hip-hop izvođač je Eminem.

Najbolji izvođač latino muzike Peso Pluma. Nagradu za najbolji nastup uživo dobila je Taylor Swift.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Yahoo svrstao Exitove festivale u Crnoj Gori među evropske destinacije koje se ne smiju propustiti ovog ljeta

Srijeda, 10.06.2026 | 13:45

Yahoo Travel, specijalizovana rubrika globalne Yahoo platforme, prepoznata po vodičima, preporukama za destinacije i inspiraciji za putovanja, uvrstila je EXIT to Montenegro među osam evropskih muzičkih festivala koje ovog ljeta vrijedi upisati u kalendar, potvrđujući da novo festivalsko poglavlje na crnogorskoj obali već zavređuje međunarodnu pažnju – saopšteno je iz festivalskog tima.

EXIT to Montenegro: Evo ko će otvoriti ljetnju sezonu u „julskoj rupi” u Ulcinju, a ko će je zaključiti krajem avgusta u Budvi

Petak, 05.06.2026 | 15:43

Nakon što su već potvrđena neka od najvećih imena svjetske elektronske i festivalske scene poput Peggy Gou, Charlotte de Witte, Hugela, Johna Newmana, Maceo Plexa, EXIT to Montenegro dobija nova pojačanja!

Exit u Crnu Goru donosi vodeće svjetske zvijezde – Peggy Gou, Charlotte de Witte, Hugel, John Newman i mnogi drugi

Petak, 29.05.2026 | 15:38

Crna Gora će ovog ljeta biti epicentar evropskog muzičkog turizma sa čak dva velika Exitova festivala na kojima će nastupiti neka od najvećih i najaktuelnijih svjetskih zvijezda, kao što su Peggy Gou, Charlotte De Witte, Hugel, John Newman, Maceo Plex, Monolink, Enrico Sangiuliano, RPR Soundsystem, Awen i brojni drugi!

Progovorila članica srpskog žirija nakon nule za Hrvatsku: Okanite me se nacionalnosti

Utorak, 19.05.2026 | 12:44

Nastavak bure u vezi sa glasanjem srpskog evrovizijskog žirija stiže u vidu oglašavanja pjevačice Lores.

Alibabić nezadovoljan: Da su Hrvati i Srbi ocijenili nas kao mi njih, bilo bi mjesta i za nas u finalu

Nedjelja, 17.05.2026 | 16:15

Danijel Alibabić, direktor Montesonga, evidentno je razočaran glasanjem žirija iz Srbije i Hrvatske u prvom polufinalu Eurosonga.

Objavljena lista NAJBEZBJEDNIJIH zemalja na svijetu, CRNA GORA ostvarila napredak!

Nedjelja, 14.06.2026 | 16:06

Dok rat u Ukrajini, sukobi na Bliskom istoku i rastuće geopolitičke tenzije nastavljaju da oblikuju globalnu bezbjednosnu sliku, Crna Gora se nalazi među sigurnijim državama svijeta. Prema Globalnom indeksu mira za 2026. godinu, zauzima 34. mjesto među 163 države, što je svrstava među najstabilnije zemlje ne samo Zapadnog Balkana već i šireg evropskog prostora.

UFC spektakl na travnjaku ispred Bijele kuće za Trampov 80. rođendan: Sedam vrhunskih borbi i investicija od 60 miliona dolara

Nedjelja, 14.06.2026 | 17:36

Posebno za ovu priliku, UFC je izmijenio standardnu opremu. Svih 14 boraca nosiće unikatne šorceve i posebno dizajniranu garderobu. Umjesto standardnih rukavica, takmičari će koristiti opremu u crvenoj, bijeloj i plavoj boji, dok će na poleđini rukavica biti ušivena američka zastava

Spajić u posjeti Luksemburgu: Crna Gora sjutra zatvara još dva pregovaračka poglavlja

Nedjelja, 14.06.2026 | 16:45

Predsjednik Vlade Milojko Spajić predvodiće delegaciju Vlade Crne Gore na Međuvladinoj konferenciji koja će se sjutra, 15. juna održati u Luksemburgu, a na kojoj će Crna Gora zatvoriti dva pregovaračka poglavlja, saopštili su iz Vlade.

Oborena tri državna rekorda

Nedjelja, 14.06.2026 | 16:32

Na atletskoj stazi SC „Topolica“ u Baru, u organizaciji Atletskog saveza Crne Gore, a pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih Crne Gore, održan je prvi dan 33. Pojedinačnog prvenstva Crne Gore za mlađe juniore i mlađe juniorke. Na takmičenju je nastupilo 130 atletičara iz 15 klubova (Podgorica, Jedinstvo, Mornar, Lim, ,,Sanja”, Orion, Rudar, Rasti zdravo, Tara, Milenijum, Lovćen, Cetinje, Tempo, Sparta i Nikšić). Najviše medalja prvog dana osvojili su atletičari Mornara – ukupno 10.

(VIDEO) Španci prkose velikim vrućinama u SAD-u: Na treninzima oblače prsluke s ledom

Nedjelja, 14.06.2026 | 18:12

Fudbaleri Španije se na zanimljiv način pripremaju za utakmicu prvog kola Svjetskog prvenstva protiv Zelenortskih Ostrva koja se igra sutra s početkom u 18 sati.

EPCG usvojila novi Statut: Važan korak u razvoju institucionalnog i upravljačkog okvira

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 14:37

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) saopštila je da je danas u Nikšiću održana vanredna sjednica Skupštine akcionara EPCG AD Nikšić. Skupština je održana u skladu sa utvrđenim Dnevnim redom, a ključna tačka odnosila se na usvajanje novog Statuta Elektroprivrede Crne Gore AD Nikšić, čime Društvo ispunjava zakonom propisanu obavezu usklađivanja svojih akata, organizacije i poslovanja sa odredbama Zakona o privrednim društvima, saopšteno je iz EPCG.

Krapović: Nastavićemo da ulažemo u razvoj vazduhoplovstva, prioritet su nam ljudi

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 15:24

Dan vazduhoplovstva Vojske Crne Gore svečano je obilježen danas ceremonijom na vojnom aerodromu “Knjaz Danilo Petrović Njegoš”, u znak sjećanja na 15.jun 1916. godine, dan kada je Pavle Matanović postao prvi diplomirani crnogorski vojni pilot, nakon završenog školovanja u Francuskoj, saopšteno je iz Ministarstva odbrane Crne Gore.

Viši sud prihvatio žalbu tužilaštva: Kovačević kriv za govor mržnje, kažnjen 2000 eura

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 15:15

Više državno tužilaštvo u Podgorici saopštilo je da je usvojena žalba čime je konstatovano da je Marko Kovačević je učinio prekršaj.

Milatović sjutra u Evropskom parlamentu

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 15:07

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović obratiće se sjutra poslanicima Evropskog parlamenta u Strazburu, na poziv predsjednice Evropskog parlamenta Roberte Mecole - saopštili su iz njegovog Kabineta.

Omladinci saznali rivale u kvalifikacijama za Euro 2027

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 15:00

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore igraće u grupi B1 druge runde kvalifikacija za EURO 2027, odlučeno je na današnjem žrijebu u Nionu.

Omladinci saznali rivale u kvalifikacijama za Euro 2027

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 14:12

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore igraće u grupi B1 druge runde kvalifikacija za EURO 2027, odlučeno je na današnjem žrijebu u Nionu.

Vlada: Nelegalno rentiranje jahti biće sankcionisano bez izuzetka

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 14:03

Na inicijativu Milutina Butorovića, predsjednika Koordinacionog tijela za usklađivanje i praćenje inspekcijskih nadzora, dana 10. juna započeta je koordinisana akcija suzbijanja nelegalnog iznajmljivanja jahti, poznata kao „Crni čarter“.

Netanjahu poručio Trampu da će nastaviti operaciju u Libanu

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 14:30

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu je predsjedniku SAD Donaldu Trampu saopštio da će nastaviti operaciju u Libanu uprkos planovima SAD i Irana da rIJeše sukob, javlja Ynet, prenosi RIA Novosti.

MUP: Poziv za prijem 500 policajaca prilika za sve zainteresovane da postanu dio službe i doprinesu izgradnji sigurnije Crne Gore

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 14:23

Ministarstvo unutrašnjih poslova podsjetilo je da je raspisalo Javni poziv za sprovođenje posebnog postupka zapošljavanja policijskih službenika za potrebe Uprave policije, kojim je predviđeno zapošljavanje 500 izvršilaca u zvanju mlađi policajac, u skladu sa izmjenama i dopunama Zakona o unutrašnjim poslovima.

Akcija „Stranac“: Realizovano 640 represivnih mjera prema stranim državljanima

Ponedjeljak, 15.06.2026 | 14:15

U akcija „Stranac“ realizovano je 640 represivnih mjera prema stranim državljanima, saopštili su iz Uprave policije.