Utorak, 12.11.2024 | 07:11
IZVOR: rtcg.me

PONIŠTEN tender za nove policijske uniforme

Komisija za zaštitu prava u postupcima javnih nabavki poništila je tender Ministarstva unutrašnjih poslova o nabavci policijskih uniformi, koji je raspisan krajem prošle godine.




Foto: arhiva, Kolektiv.me

Komisija je, kako se navodi u dokumentu u koji je objavljen na njihovom sajtu, odluku donijela na osnovu Zakona o javnim nabavkama, a po žalbi firme „Odjeća“ d.o.o. Zagorska sela, Republika Hrvatska i „Li commerce“ d.o.o. Podgorica, dok je druga odluka donesena po žalbi „Centroslavija" DOO Podgorica.

„Usvaja se žalba ponuđača zajednička ponuda „Odjeća“ d.o.o. Zagorska sela, Republika Hrvatska i „Li commerce“ d.o.o. Podgorica od 5. septembra 2024, pa se poništava odluka Ministarstva unutrašnjih poslova 01 broj 416/24-50416/2 od 26.08.2024. o poništenju postupka javne nabavke za partiju 2 i predmet vraća na ponovni postupak i odlučivanje”, navodi se u rješenju.

MUP, kako stoji u rješenju, ima 15 dana da otkloni nepravilnosti kao i da nadoknadi troškove postupka od 400 eura.

Pored toga Komisija će firme „Odjeća“ i „Li commerce“ vratiti 3.861 eura na ime naknade vođenja postupka.

U postupku po tenderskoj dokumentaciji broj 36/23 od 27.12.2023. za otvoreni postupak nabavka uniformi za policijske službenike, po partijama, Ministarstvo unutrašnjih poslova je, kao naručilac, donijelo odluku 01 broj 416/24-50416/2 od 26.08.2024. godine o poništenju postupka javne nabavke kojom je partija 2 (Nabavka djelova službene uniforme i pletenine) poništena iz razloga što nije podnijeta nijedna ili nijedna ispravna punuda ili su ponuđači isključeni iz postupka javne nabavke”, navodi se u rješenju Komisije.

Pored toga Komisija je, kako se navodi, odluku donijela na osnovu Zakona o javnim nabavkama, i po žalbi firme „Centroslavija" DOO Podgorica od 05. septembra ove godine.

Komisija je, kako se navodi u dokumentu u koji je objavljen na njihovom sajtu, odluku donijela na osnovu Zakona o javnim nabavkama, a po žalbi firme „Odjeća“ d.o.o. Zagorska sela, Republika Hrvatska i „Li commerce“ d.o.o. Podgorica, dok je druga odluka donesena po žalbi „Centroslavija" DOO Podgorica.

„Usvaja se žalba ponuđača zajednička ponuda „Odjeća“ d.o.o. Zagorska sela, Republika Hrvatska i „Li commerce“ d.o.o. Podgorica od 5. septembra 2024, pa se poništava odluka Ministarstva unutrašnjih poslova 01 broj 416/24-50416/2 od 26.08.2024. o poništenju postupka javne nabavke za partiju 2 i predmet vraća na ponovni postupak i odlučivanje”, navodi se u rješenju.

MUP, kako stoji u rješenju, ima 15 dana da otkloni nepravilnosti kao i da nadoknadi troškove postupka od 400 eura.

Pored toga Komisija će firme „Odjeća“ i „Li commerce“ vratiti 3.861 eura na ime naknade vođenja postupka.

U postupku po tenderskoj dokumentaciji broj 36/23 od 27.12.2023. za otvoreni postupak nabavka uniformi za policijske službenike, po partijama, Ministarstvo unutrašnjih poslova je, kao naručilac, donijelo odluku 01 broj 416/24-50416/2 od 26.08.2024. godine o poništenju postupka javne nabavke kojom je partija 2 (Nabavka djelova službene uniforme i pletenine) poništena iz razloga što nije podnijeta nijedna ili nijedna ispravna punuda ili su ponuđači isključeni iz postupka javne nabavke”, navodi se u rješenju Komisije.

Pored toga Komisija je, kako se navodi, odluku donijela na osnovu Zakona o javnim nabavkama, i po žalbi firme „Centroslavija" DOO Podgorica od 05. septembra ove godine.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

UP - Tri tijela pronađena na strelištu u Danilovgradu, policija utvrđuje okolnosti

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 17:43

Dežurnu službu Odjeljenja bezbjednosti Danilovgrad je danas oko 17.00 časova obavijestio M.J, vlasnik strelišta „Češka zbrojevka“ u Danilovgradu, da je na ovom strelištu zatekao beživotna tijela tri muška lica, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

IJZ: U avgustu dato 2.419 doza MMR vakcine

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 15:27

Tokom avgusta, zaključno sa 30. avgustom, u Crnoj Gori su date 2.419 doze MMR vakcine, uključujući 2.136 prvih i 283 druge doze, saopštio je Institut za javno zdravlje (IJZ).

Uhapšena Kotoranka, osumnjičena da je proganjala jednu žensku osobu

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 14:56

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Kotor su po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva uhapsili M. L. (29) zbog sumnje da je proganjala jednu žensku osobu, saopšteno je iz Uprave policije.

Na auto-putu uhapšen državljanin Srbije, vozio 194 km/h

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 14:16

Iz Uprave policije je saopšteno da je policija presretačem na auto-putu zaustavila i uhapsila B. A. (36) iz Srbije, zbog upravljanja vozilom brzinom od od 194 km/h, na dionici puta gdje je ograničenje 100 km/h.

U toku završni radovi na sanaciji stadiona „Crvena stijena“ u Tološima: Slijedi postavljanje vještačke trave

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 14:08

U toku su završni radovi na sanaciji stadiona „Crvena stijena“ u Tološima, nakon čega slijedi postavljanje vještačke trave. Očekuje se da će radovi na postavljanju trave biti završeni u narednih desetak do 15 dana, čime će ovaj sportski objekat nakon dugo vremena dobiti znatno bolje uslove za korišćenje

Jakšić Stojanović - Spremni smo za početak školske godine, najveći problem prebukiranost

Nedjelja, 30.08.2026 | 20:42

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić Stojanović kazala je da su uoči početka nove školske godine završene brojne rekonstrukcije školskih objekata, kao i da je obezbijeđen novi inventar i ICT oprema. Kao najveći problem izdvojila je prebukiranost škola, naročito u Podgorici, Tivtu i Budvi, dok je najavila i nove projekte izgradnje i nadogradnje školskih objekata.

Đoković se mučio s povredom i ispao u prvom kolu US opena

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 08:09

Novak Đoković ispao je u prvom kolu US opena nakon poraza od 49. igrača svijeta Marijana Navonea poslije četiri sata i 36 minuta - 7:6(5), 5:7, 4:6, 6:2, 6:1. Bio je to njegov najduži prvi meč na jednom grend slemu, najranije ispadanje sa velikog turnira još od Australijan opena 2006. godine i kraj niza od 78 uzastopnih pobjeda u prvom kolu.

Jelena Milanković nova poslanica PES-a, mijenja Nađu Laković

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 10:15

Funkcionerka Pokreta Evropa sad Jelena Milanković biće nova poslanica te stranke, potvrđeno je Portalu RTCG.

Protest prevoznika u podne: “EU mora hitno riješiti problem pravila 90-180“

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 08:40

Crnogorski prevoznici održaće protest upozorenja ispred delegacije Evropske unije u Podgorici zbog problema sa primjenom pravila 90-180 dana za profesionalne vozače. Protestiće u istom terminu biti održani i u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Sjevernoj Makedoniji, prenosi RTCG.

Navone: Igrao sam protiv jednog od svojih idola i sve je bilo poput sna

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 09:05

Marijano Navone napravio je najveću senzaciju na početku US opena, pošto je u prvom kolu poslije četiri sata i 36 minuta borbe savladao Novaka Đokovića sa 7:6, 5:7, 4:6, 6:2, 6:1.

IJZ: U avgustu dato 2.419 doza MMR vakcine

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 15:27

Tokom avgusta, zaključno sa 30. avgustom, u Crnoj Gori su date 2.419 doze MMR vakcine, uključujući 2.136 prvih i 283 druge doze, saopštio je Institut za javno zdravlje (IJZ).

Vrata blagostanja otvaraju se 3. septembra: Tri znaka ulaze u svoje zlatno doba

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 15:25

Tri znaka horoskopa ulaze u period novca, prilika i dobrih vesti od 3. septembra. Pogledajte kome počinje zlatno doba.

Monstat: Prosječna zarada u julu 1,04 hiljada eura

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 15:15

Prosječna zarada bez poreza i doprinosa u julu je, prema podacima Monstata, iznosila 1,04 hiljade eura i bila je 0,1 odsto veća u odnosu na jun.

Adžović: Projekat Đalovića pećine blokiran zbog eksproprijacije tri oraha

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 15:02

Kapitalni projekat otvaranja Đalovića pećine blokiran je zbog problema oko eksproprijacije, odnosno “nemogućnosti raskresa tri oraha“, istakla je ministarka javnih radova Majda Adžović.

Uhapšena Kotoranka, osumnjičena da je proganjala jednu žensku osobu

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 14:56

Službenici Odjeljenja bezbjednosti Kotor su po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva uhapsili M. L. (29) zbog sumnje da je proganjala jednu žensku osobu, saopšteno je iz Uprave policije.

Evropski savez će potpisati inicijativu za smjenu Mandića

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 14:44

Evropski savez (ES) će biti potpisnik inicijative za razrješenje Andrije Mandića sa funkcije predsjednika Skupštine Crne Gore i naši poslanici će glasati za njegovu smjenu, saopštila je ta koalicij

Kordić: Turistička sezona donosi rekordne prihode, Crna Gora prihodovala 465 miliona eura

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 14:40

Finansijski podaci potvrđuju da ovogodišnja turistička sezona donosi veće prihode, saopštila je ministar turizma Simonida Kordić i dodala da je od sektora putovanja i turizma u prvih šest mjeseci ove godine prihodovano 465,05 miliona eura.

Na auto-putu uhapšen državljanin Srbije, vozio 194 km/h

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 14:16

Iz Uprave policije je saopšteno da je policija presretačem na auto-putu zaustavila i uhapsila B. A. (36) iz Srbije, zbog upravljanja vozilom brzinom od od 194 km/h, na dionici puta gdje je ograničenje 100 km/h.

U Budvi 19 uhapšenih, zaplijenjene droge, dvije osobe hospitalizovane nakon konzumacije ekstazija sa likom Trampa

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 13:48

Budvanska policija je tokom vikenda sprovela pojačane aktivnosti usmjerene na suzbijanje ulične prodaje i zloupotrebe droga, pri čemu je realizovano 53 zapljene, uhapšeno 19 osoba, a protiv 30 podnijete krivične i prekršajne prijave

Spalević: Završena rekonstrukcija Ulice Cara Lazara, obećano ispunjeno

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 13:40

Ulica Cara Lazara na Starom aerodromu, u blizini škole „Pavle Rovinski“, završena je i danas predata na upotrebu, saopštio je zamjenik gradonačelnika Podgorice Boris Spalević.