Četvrtak, 14.11.2024 | 08:39
IZVOR: b92.net

Glumac OTKRIO da BOLUJE od teške bolesti - " "Prihvatam da je ovo kraj"

Glumcu Dejvu Kulijeru dijagnostikovan je non-Hočkinov limfom trećeg stadijuma. 




Foto: YouTube screenshot/TODAY

Zvijezda serije "Puna kuća", Dejv Kulijer, otkrio je u emisiji Today da ima kancer.

"Osjećao sam se kao da sam dobio udarac u stomak jer misliš da ti se to nikada neće dogoditi. Uvijek čujete da se to dešava nekom drugom", rekao je glumac.

Počeo je sa hemoterapijom

Kulije je otkrio da je njegov prvi simptom bila kvržica u preponama i priznao da je nekoliko dana bio "na iglama" čekajući da sazna da li se bolest proširila na vitalne organe, krv, kosti ili bilo gdje drugdje. Dok je čekao, 65-godišnji glumac je svojoj supruzi Melisi rekao:

"Spreman sam za sve vijesti, bez obzira koliko strašne. Imao sam nevjerovatan život. Imao sam najnevjerovatnije ljude u svom životu. Bilo je to nevjerovatno putovanje i prihvatam da je ovo kraj tog putovanja."

Međutim, Dejv je saznao da se rak nije proširio dalje od limfnog sistema. Zatim je započeo hemoterapiju, koju je opisao kao intenzivnu i zastrašujuću.

"Postoje dani kada se osjećam nevjerovatno. A postoje i drugi dani kada samo želim da legnem i pustim da bude kako mora biti", podijelio je on.

Očekuje se da će Dejv završiti liječenje u februaru 2025. godine, nakon što prođe šest ciklusa hemoterapije, na svake tri nedjelje. Iako mu dijagnoza u početku nije "zvučala ohrabrujuće", Dejv je uvjeravao gledaoce da je stopa izliječenja obećavajuća.

Šta je non-Hočkinov limfom?

Non-Hočkinov limfom (NHL) je grupa malignih oboljenja limfnog sistema, dijela imunog sistema koji obuhvata limfne čvorove, slezinu i limfne sudove. Bolest nastaje kada limfociti, vrsta bijelih krvnih zrnaca, nekontrolisano rastu, izgube svoju normalnu funkciju i akumuliraju se u limfnim čvorovima ili drugim organima.

Simptomi uključuju bezbolne uvećane limfne čvorove, umor, gubitak težine, noćno znojenje i groznicu. Dijagnoza se postavlja biopsijom limfnih čvorova, uz dodatne testove kao što su CT ili testovi krvi.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Novo ispitivanje pokazalo ohrabrujući rezultat: Vakcina uklonila tumore kod 15 pacijenata

Nedjelja, 31.05.2026 | 20:30

Međunarodno ispitivanje u 11 zemalja pokazalo je da je vakcina pod imenom Amivantamab dala snažan odgovor kod pacijenata s uznapredovalim rakom koji nije reagovao na ranije tretmane, piše Guardian.

Glavni grad zadržao cijene legalizacije, otplata naknade moguća i do 30 godina

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 08:38

Sekretarijat za planiranje prostora i održivi razvoj Glavnog grada saopštio je za Portal RTV Podgorice da cijene naknade za komunalno opremanje ostaju nepromijenjene i kreću se od 48 do 148 eura, u zavisnosti od gradske zone, dok će građani moći da je otplaćuju i do 30 godina.

Zajednički press ministara Crne Gore, Francuske i Njemačke, tema - finalizacija procesa pristupanja EU

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 08:27

Ministarstvo evropskih poslova organizovaće danas u 13 sati konferenciju za medije.

Podgorički Dom zdravlja uvodi noćni rad pedijatara u Institutu za bolesti djece: Ljekari će dežurati nakon 21 sat

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 11:15

Od naredne sedmice podgorički Dom zdravlja uvodi noćni rad pedijatara u Institutu za bolesti djece, gdje će ljekari dežurati nakon 21 sat.

Turković: Prosječna zarada porasla sa 876 na 1.012 eura, realni rast 11,2 odsto

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 09:29

Državni sekretar u Ministarstvu finansija, Tarik Turković, saopštio je da je realni rast prosječne neto zarade u Crnoj Gori 2025. u odnosu na 2024, prema zvaničnim podacima MONSTAT-a, iznosio 11,2 odsto.

Bivši direktor Uprave za šume PJ Berane demantovao policiju: Za krivičnu prijavu sam saznao iz medija

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 19:15

Bivši direktor Uprave za šume i gazdovanje područne jedinice Berane Ž.T. demantovao je navode Uprave policije i kazao da je za krivičnu prijavu koja je protiv njega podnijeta saznao iz medija.  

Milatović: Pitanje Prevlake riješiti odgovorno i državnički, nijesam pogledao film o referendumu

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 19:04

Samit EU-Zapadni Balkan biće svojevrsna politička prekretnica za Crnu Goru na putu ka Evropskoj uniji, jer najveći broj lidera koji odlučuju o našem članstvu nikada nijesu posjetili našu državu - kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović u emisiji "Ukrštene riječi", na Televiziji E.

Uprava policije: Pojačane mjere i privremene restrikcije u Tivtu, angažovano preko 1.500 policajca

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:25

Povodom Samita Evropska unija – Zapadni Balkan, koji će 4. i 5. juna biti održan u Tivtu, Uprava policije realizuje opsežne pripremne aktivnosti na planu bezbjednosti i koordinacije svih nadležnih subjekata uključenih u organizaciju ovog događaja.

Gorčević: Cilj ostaje da do kraja godine zatvorimo sva poglavlja

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:14

Crna Gora nastavlja da bilježi snažan napredak u procesu pristupanja Evropskoj uniji EU, sa jasnim ciljem da do kraja godine zatvori sva pregovaračka poglavlja, navela je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Mijatović napustio Partizan

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:53

Nakon današnje Skupštine potpredsjednik za sportska pitanja odlučio da podnese neopozivu ostavku

Dukaj: Crna Gora potvrđuje lidersku ulogu u sajber otpornosti regiona

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:38

Ministarstvo javne uprave Crne Gore, u saradnji sa Centrom za izgradnju sajber kapaciteta Zapadnog Balkana (WB3C), organizovalo je regionalnu ministarsku posjetu Paris Cyber Summitu, jednom od najznačajnijih međunarodnih događaja posvećenih sajber bezbjednosti i digitalnoj otpornosti, saopštili su iz Ministarstva javne uprave Crne Gore.  

Popović: Vladajuća većina po običaju neozbiljna, odugovlačenjem svjesno koče rješavanje krize koju su sami izazvali

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:12

Opozicija je saopštila da je odgovor vladajuće većine na platformu za prevazilaženje političke krize neozbiljan i neodgovoran, ocjenjujući da bi dalje odugovlačenje dijaloga značilo produžavanje krize i usporavanje evropskog puta Crne Gore, te pozvala vlast da prihvati ponuđena rješenja radi političke stabilnosti i ubrzanja eurointegracija.

Muzeji Kotor dobitnici nagrade Europa Nostra za projekat „Pacijenca“

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 18:00

 Opštinska javna ustanova Muzeji Kotor dobitnik je prestižne nagrade „Europa Nostra“ za projekat „Pacijenca“, posvećen očuvanju i promociji dobrotske čipke kao dijela nematerijalne kulturne baštine. Ministarka kulture i medija Tamara Vujović ocijenila je da je riječ o velikom uspjehu koji potvrđuje značaj zaštite i valorizacije ovog jedinstvenog kulturnog nasljeđa.  

Iran presjekao: Zbog Izraela obustavljeni razgovori sa SAD-om, postavljen jasan uslov za mir na Bliskom istoku

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 17:46

Iran je zvanično saopštio da obustavlja razmjenu indirektnih poruka sa Sjedinjenim Američkim Državama zbog kontinuiranih izraelskih vojnih operacija u Pojasu Gaze i Libanu, prenosi iranska novinska agencija Tasnim.

Milatović: Crna Gora ima istorijsku priliku da postane naredna članica EU

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 17:19

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se danas sa njemačkim ministrom za Evropu Ginterom Krihbaumom i francuskim ministrom za Evropu Benjaminom Adadom, koji borave u radnoj posjeti Crnoj Gori.