Četvrtak, 14.11.2024 | 08:46
IZVOR: pobjeda.me

Boka kotorska među NAJPOZNATIJIM ZALIVIMA na svijetu

Bokokotorski zaliv našao se u vrhu liste najpoznatijih zaliva na svijetu, objavio je portal Thetravelato.com.




Foto: YouTube screnehsot/Lankosher

Portal o putovanjima, Thetravelato.com je objavio listu 15 najpoznatijih zaliva na svijetu, a na toj listi se naš zaliv našao na petom mjestu.

Na listi najpoznatijih zaliva prvi je onaj u San Francisku, drugi je zaliv Guanabara u Brazilu, slijedi zaliv Ha Long u Vijetnamu, dok je na četvrtom mjestu zaliv u Tajlandu “Phang Nga”.

Za peti najpoznatiji zaliv na svijetu - Boku kotorsku navodi se da je poznat po svojim dobro očuvanim srednjovjekovnim gradovima i zadivljujućim pejzažima nalik fjordovima.

“Bokokotorski zaliv se često naziva jednim od najljepših zaliva u Evropi. Smješten u Jadranskom moru, ovaj zaliv smješten je među visokim planinama i istorijskim gradovima. Srednjovjekovni grad Kotor, koji je pod zaštitom UNESCO-a, nalazi se na južnom kraju zaliva. Njegova slikovita ljepota, u kombinaciji s bogatim kulturnim i istorijskim aslijeđem, čini ga destinacijom koju morate posjetiti”, navodi Thetravelato.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Evropska komisija se oglasila zbog EES sistema: Najavljene promjene zbog gužvi na granicama

Ponedjeljak, 06.07.2026 | 21:07

Portparol Evropske komisije Markus Lamer izjavio je danas na redovnoj konferenciji na medije da Komisija uvodi dodatnu fleksibilnost i podršku članicama Evropske unije u primeni sistema EES kako bi se ublažile, kako je naveo, privremene gužve na granicama.

Avio-kompanije mijenjaju pravila: Ručni prtljag pod lupom zbog bezbjednosti i kašnjenja

Nedjelja, 05.07.2026 | 15:15

Previše ručnog prtljaga stvara problem.

Evropska unija ukida naplatu ručnog prtljaga na letovima

Petak, 26.06.2026 | 10:55

Ova promjena cilja na praksu niskobudžetskih avioprevoznika poput Rajanera, Izi Džeta i Viz Era, koji su naplatu prtljaga pretvorili u značajan izvor prihoda.

Novo pravilo o ručnom prtljagu možda nije tako dobro kao što zvuči - moglo bi više da nas košta

Petak, 19.06.2026 | 21:44

Nova pravila koja bi trebalo da stupe na snagu 2027. godine mogla bi da okončaju stiskanje pri pakovanju ručnog prtljaga i nervozu u redovima za ukrcavanje. Međutim, izgleda da postoji i druga strana priče.

Najljepši aerodromi na svijetu u 2026: Pogledajte koji terminali su osvojili Prix Versailles

Srijeda, 17.06.2026 | 20:21

Pod UNESCO-ovim pokroviteljstvom u Parizu dodijeljene su nagrade Prix Versailles za najljepše aerodrome na svijetu. Ovogodišnji izbor obuhvatio je aerodrome koji su tek izgrađeni, ali i one koji su prošli opsežnu obnovu. Ocjenjivane su njihove estetske vrijednosti, ali i društveni i kulturni značaj, kao i ekološke karakteristike, piše Punkufer.

Crna Gora prvi put uspostavlja uslugu stanovanja uz podršku za osobe sa invaliditetom

Srijeda, 08.07.2026 | 16:06

Crna Gora danas ispisuje novu stranicu u oblasti ljudskih prava i socijalne zaštite. Po prvi put u našoj državi uspostavlja se usluga stanovanja uz podršku za osobe sa invaliditetom, čime se pravi istorijski iskorak ka ostvarivanju prava na nezavisan život i puno uključivanje u zajednicu - saopšteno je iz Ministarstva socijalnog staranja, brige o porodici i demografije.

Savremena politika: Osam država EU protiv otvaranja Klastera 3 sa Srbijom, među njima i Bugarska i Hrvatska

Srijeda, 08.07.2026 | 15:46

Ambasadori država članica Evropske unije, okupljeni u Komitetu stalnih predstavnika (COREPER), nisu dali zeleno svjetlo za otvaranje Klastera 3 Srbiji na današnjem sastanku održanom u Briselu, saznaje nezvanično Savremena politika.

Novi filmovi na repertoaru bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 08.07.2026 | 15:41

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

Mikić: Slučaj „Telekom“ mora dobiti sudski epilog, zakon mora važiti jednako za sve

Srijeda, 08.07.2026 | 16:33

Poslanik Građanskog pokreta URA Zoran Mikić ističe da je slučaj "Telekom" i konačno dobijanje pravnog i sudskog epiloga, najbolji test za našu državu i pravosuđe.

Jakšić Stojanović o lošim rezultatima na prijemnom ispitu Medicinskog fakulteta: Imamo problem sa planovima i programima

Srijeda, 08.07.2026 | 16:22

Stojanović je precizirala da u pojedinim školama, u pojedinim razredima, iz pojedinih predmeta đaci imaju visoke zaključne, te da se javlja nesklad kada se sve to uporedi sa rezultatima učenika na eksternoj maturi ili nekom od testiranjima.

Bečić: Crna Gora vodi najvažniju utakmicu u svojoj istoriji, u kojoj su država i mafija konačno na suprotnim stranama

Srijeda, 08.07.2026 | 16:48

Demokratska Crna Gora i njen predsjednik Aleksa Bečić nastavili su, kako je saopšteno, reevidenciju članstva i intenzivan terenski rad obilaskom Pljevalja, gdje su razgovarali sa članovima, simpatizerima i građanima ove sjeverne opštine.

Prijestonica Cetinje donirala Službi zaštite i spašavanja donirano novo specijalizovano vozilo

Srijeda, 08.07.2026 | 15:21

Prijestonica Cetinje danas je donirala vatrogasno vozilo Službi zaštite i spašavanja Prijestonice Cetinje, kao dio kontinuiranog ulaganja u unapređenje njenih operativnih kapaciteta.

Vučević: Srećan sam što sam dobio priliku da se vratim u Orlando

Srijeda, 08.07.2026 | 15:03

Crnogorski centar Nikola Vučević vratio se u Orlando nakon pet godina. Kaže da je čim se pojavila mogućnost da dođe na Floridu, mjesto gdje je postao jedan od najboljih centara NBA lige i gdje i dalje ima kuću, nije bilo nikakve dileme.

Rusija se vraća u takmičenja FIFA i UEFA?

Srijeda, 08.07.2026 | 15:32

Međunarodni olimpijski komitet (MOK) dozvolio je učešće ruskim sportistima na predstojećim Ljetnjim olimpijskim igrama sa državnim simbolima i imenom, a očekuje se da na narednom sastanku FIFA i UEFA prve ukinu suspenzije Ruskoj reprezentaciji.

Ibrahimović sa Sibihom: Crna Gora ostaje snažan i pouzdan partner Ukrajine

Srijeda, 08.07.2026 | 14:46

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović sastao se sa ministrom vanjskih poslova Ukrajine Andrijom Sibihom na marginama NATO samita u Ankari, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore.