Četvrtak, 14.11.2024 | 09:01
IZVOR: una.rs/BlicŽena

Stručnjak objasnio kako da za samo PET SEKUNDI otkrijete SMIJETE LI da pijete kafu

Kafa nije samo važan ritual, već je poznato i da ima određene prednosti kada je riječ o zdravlju.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Obožavamo jutarnju kafu i malo ko može da zamisli početak dana bez šoljice ovog toplog napitka koji nas razbuđuje i gura napred u užurban dan.

Kafa je ne samo važan ritual, već je poznato i da ima određene prednosti kada je riječ o zdravlju – neke studije pokazale su da može da smanji rizik od dijabetesa ili hipertenzije.

Ali, određeni broj stručnjaka tvrdi da kafa nije dobra za sve i da bi neki ljudi trebalo da se trajno odreknu ovog napitka. Nedavno je dr Anin Kalaf, poznati američki akupunturista, podijelio snimak na svojim društvenim mrežama u kom objašnjava kako da prepoznate da li je kafa loša za vas.

"Da li bi trebalo da pijete kafu? Ako želite da saznate odgovor na to, trebalo bi samo da isplazite jezik. Možete otići do ogledala i uraditi mali test kako biste saznali odgovor", ističe ovaj akupunturista u snimku, prenosi Blic Žena.

Ako vam je jezik žućkast i ima pukotine po površini, dr Kalaf tvrdi da je možda u vašem tijelu prisutna "neravnoteža“ i da bi kofeinski napitak to mogao dodatno pogorša. 

"Prema tradicionalnoj kineskoj medicini ovo predstavlja nedostatak (slabost) jina, odnosno problem sa vrućinom i vlagom, što u osnovi znači da imate nedostatak tečnosti i hladnoće, odnosno preteranu izloženost vrućini", pojašnjava.

VIDEO MOŽETE POGLEDATI OVDJE!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Tri osobe uhapšene zbog ugrožavanja sigurnosti odbornika Rajka Perovića i njegovog brata

Srijeda, 08.07.2026 | 18:45

Nikšićka policija uhapsila je I.B, Ž.D. i N.G. iz tog grada zbog sumnje da su u dva navrata napali odbornika DPS-a Rajka Perovića i njegovog brata Ž.P. Kako navode iz policije danas je uhapšen I.B, zbog sumnje da je jutros, na štetu Ž.P, izvršio krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.

Milanović na samitu NATO govorio o naoružavanju Srbije: Nadam se da neće nabaviti nosač aviona na točkovima

Srijeda, 08.07.2026 | 20:22

U ovom formatu, Donald Tramp je bio najiskreniji, on ovdje dolazi kao potpuno odlučni trgovac oružjem i u tom smislu zastupa interese. S poštovanjem govori o Putinu, Siju i oni o njemu. Drugi lideri govore drugačijom retorikom“, izjavio je danas hrvatski predsjednik Zoran Milanović sa samita NATO-a koji se održava u Ankari.

Milatović domaćin povodom Dana državnosti, dolaze Pirc Musar, Milanović, Kos

Srijeda, 08.07.2026 | 17:32

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sjutra će na Cetinju biti domaćin svečanog prijema povodom 13. jula, Dana državnosti Crne Gore, saopšteno je iz Predsjedništva. Specijalni gosti prijema biće predsjednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar, predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović i evropska komesarka za proširenje Marta Kos. Njihovo prisustvo predstavlja snažnu potvrdu prijateljstva, poštovanja i podrške Crnoj Gori u trenutku kada se naša država nalazi u završnoj fazi evropskog puta, navodi se u saopštenju Predsjedništva.

Vlahović spreman na sve da ostane u Juventusu

Srijeda, 08.07.2026 | 19:55

Dušan Vlahović napravio je neočekivan preokret u odnosu sa Juventusom i lično kontaktirao rukovodstvo kluba kako bi pokušao da popravi narušene odnose, prenosi Tutosport.

Hegset ipak otkazao posjetu Izraelu, udari po ciljevima u Iranu dodatno destabilizuju regiju

Srijeda, 08.07.2026 | 19:46

Američki ministar odbrane Pete Hegset otkazao je planiranu posjetu Izraelu, objavio je izraelski Channel 12.

Kako pravilno kuvati povrće da zadrži vitamine i boju?

Srijeda, 08.07.2026 | 19:35

Iako mnogi povrće kuvaju dok potpuno ne omekša, upravo predugo kuvanje dovodi do gubitka važnih vitamina i prirodne boje.

ODT najavilo žalbu na oslobađajuću presudu Lazoviću i Raičeviću

Srijeda, 08.07.2026 | 19:24

Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Podgorici uložiće žalbu na oslobađajuću presudu Osnovnog suda koja je izrečena suspendovanim policijskim službenicima Petru Lazoviću i Jugoslavu Raičeviću, optuženima za policijsku torturu, potvrđeno je Portalu RTCG iz tog tužilaštva.

Ukoliko vaša mačka ovo radi, obavezno je odvedite kod veterinara

Srijeda, 08.07.2026 | 19:10

Na društvenim mrežama često se mogu vidjeti snimci mačaka koje naslanjaju glavu na zid, uz šaljive opise da se mačka "postidjela" ili da se "tako osjeća jer je ponedjeljak". Iako takvi video-snimci djeluju simpatično, ovakvo ponašanje može biti znak ozbiljnog zdravstvenog problema.

Ovo je bila najteža odluka u životu Silvestera Stalonea

Srijeda, 08.07.2026 | 18:58

Danas je jedan od najprepoznatljivijih glumaca na svijetu, ali put Silvester Stalone do Holivuda bio je sve samo ne jednostavan.

Radulović: Traženje mišljenja Venecijanske komisije dodatno potvrđuje kvalitet ustavnih amandmana

Srijeda, 08.07.2026 | 18:35

Predsjednik Udruženja pravnika Crne Gore Branislav Radulović, ocijenio je da zaključak Ustavnog odbora da od Venecijanske komisije zatraži mišljenje o nacrtu ustavnih amandmana predstavlja dodatnu potvrdu njihovog kvaliteta. On ističe da eventualno kašnjenje mišljenja ne bi trebalo da uspori ustavnu reformu, ukoliko se održi postignuti stručni i politički konsenzus.