Nedjelja, 17.11.2024 | 09:37
IZVOR: kolektiv.me/cdm.me

LOKALNI IZBORI u Budvi: OIK - Do 18 sati glasalo 54,17 odsto birača

Budvani po drugi put ove godine izlaze na izbore i biraju lokalnu vlast.




Foto: Media Biro 

Prema podacima sa biračkih mjesta naše liste "URA - Blažo Rađenović - Drugačije!" do 16h glasalo je 47,5% birača na lokalnim izborima u Budvi.

Do 12 sati na birališta u Budvi izašlo je 4.870 birača, što predstavlja 25,38% ukupnog biračkog tijela, saopštila je Milica Đukić iz Opštinske izborne komisije.

"Birački odbori funkcionišu u punom kapacitetu i do sada nije bilo utvrđenih nepravilnosti. Izborni proces protiče bez problema na svih 28 biračkih mjesta u opštini", kazala je Đukić za Radio Budvu.

Građani koji, kako je navela, imaju pitanja o svom biračkom pravu mogu se obratiti Ministarstvu unutrašnjih poslova putem besplatnog kol-centra na broj 19802.

Ovaj servis pruža informacije o statusu u biračkom spisku i lokaciji biračkog mjesta, a radno vrijeme je usklađeno sa radom birališta, od 7 do 20 sati.

Pravo glasa ima 19.183 birača. Biračka mjesta su otvorena od sedam do 20 sati. Budvanski parlament ima 33 odbornička mjesta.

Predsjednik Opštinske izborne komisije Đorđije Vujović saopštio je da je izlaznost do devet sati 4,99 odsto.

ČITAJTE DETALJNIJE!

LOKLANI IZBORI u Budvi: U trci osam lista

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Milatović: Neka Kolašin ostane SVJETIONIK sjevera, razvijajući turizam, privredu i čuvajući identitet

Četvrtak, 28.08.2025 | 08:50

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović čestitao je Dan opštine Kolašin rukovodstvu opštine, odbornicama i odbornicima i svim stanovnicima tog grada, poručujući da je ovaj dan praznik koji simbolizuje snagu zajednice, slavnu istoriju i posvećenost vrijednostima na kojima počiva savremena Crna Gora.

Leković: Političkog akrobatu kao Milatovića Crna Gora NIJE ZAPAMTILA

Srijeda, 27.08.2025 | 20:58

Ne postoji ni taj čovjek ni ta partija koja je pozvala birače da glasaju za njega, a koju Jakov Milatović nije, bez ikakvog razloga i bez imalo zahvalnosti, napao. A da bi ironija bila potpuna, pokušao je da završi u koaliciji baš sa onima koji su glasali protiv njega. Takvog političkog akrobatu Crna Gora nije zapamtila: čovjeka koji reže ruku koja ga hrani, a traži zagrljaj od onih koji ga odbacuju.

Ðuričković: Građani će SVJEDOČITI besomučnoj trgovini među konstituentima vlasti na državnom, ali i na lokalnom nivou u Podgorici

Srijeda, 27.08.2025 | 17:23

Odbornik Evropskog saveza u Skupštini Glavnog grada Miloš Ðuričković, obratio se javnosti sopštenjem u vezi stanja u Crnoj Gori i periodom koji predstoji građanima.

Mašković: Jasno je da u Glavnom gradu postoji POLITIČKA KRIZA

Srijeda, 27.08.2025 | 13:12

Jasno je da u Glavnom gradu postoji politička kriza i da nema dogovora oko izgradnje kolektora u Botunu, saopštio je predsjednik Kluba odbornika Evropskog saveza u Skupštini Glavnog grada Miloš Mašković.

Joković: "Sve sam učinio da Šćekić uđe u Vladu, a sad mu SNP ne valja"

Srijeda, 27.08.2025 | 12:00

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede i šef Socijalističke narodne partie (SNP) Vladimir Joković kazao je da je iznenađen dešavanjima u toj partiji i činjenicom koliko su se ljudi pozitivno okrenuli i podržalo njegovu kandidaturu, prenosi Pobjeda.

Spajić: Kolašin se pozicionirao kao jedan od LIDERA RAZVOJA sjevera naše države

Četvrtak, 28.08.2025 | 09:13

Predsjednik Vlade Milojko Spajić čestitao je rukovodstvu i građanima Kolašina 28. avgust, Dan opštine.

Ova zemlja uvela ZABRANU upotrebe telefona u školama

Četvrtak, 28.08.2025 | 09:01

Vlasti Južne Koreje odlučile su zabraniti upotrebu telefona u razredima osnovnih, srednjih i viših škola od marta 2026. godine.

Mandić: UVJERAN sam da će Kolašin kao ključni tristički centar nastaviti da NAPREDUJE

Četvrtak, 28.08.2025 | 08:26

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić uputio je čestitke rukovodstvu, građankama i građanima opštine Kolašin povodom Dana opštine u ime Skupštine Crne Gore i u svoje lično ime.

Sad je i POTVRĐENO! ČOKOLADA i još DVIJE namirnice mogu vam pomoći da ŽIVITE DUŽE

Četvrtak, 28.08.2025 | 08:17

Nedavna studija sugeriše da umerena konzumacija čokolade, sira i crvenog vina može doprinijeti dužem i zdravijem životu.

Spajić i Janović SASTALI se sa šefom SIS UK Sir Ričardom Murom

Četvrtak, 28.08.2025 | 08:05

Predsjednik Vlade Crne Gore Milojko Spajić i direktor Agencije za nacionalnu bezbjednost Ivica Janović, sastali su se sa šefom SIS UK (MI6) Sir Ričardom Murom.

Miješanje kafe i antibiotika može biti LOŠA IDEJA, pokazuje studija

Srijeda, 27.08.2025 | 21:56

Dnevna šoljica kafe mogla bi da ublaži efekte određenih antibiotskih tretmana, prema novoj studiji koja analizira reakciju bakterije Ešerihije koli na kofein.

Đoković: Nisam bio na svom nivou od starta meča

Srijeda, 27.08.2025 | 21:43

Teniser Novak Đoković izjavio je da nije na najbolji način započeo meč drugog kola Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Američkih Država protiv Zakarija Svajde i dodao da je američki teniser igrao veoma kvalitetno u pojedinim fazama.

Na ovim mjestima u Grčkoj ZABRANJENO je nošenje štikli: Neobično pravilo koje ZBUNJUJE turiste

Srijeda, 27.08.2025 | 21:30

Grčka je raj za turiste – more, sirtaki, giros i beskrajno sunce. Ali dok se opuštate na plaži ili šetate Atinom, trebalo bi da znate da postoje pravila koja vas mogu iznenaditi.

OBRT kakav Holivud NE PAMTI: RASKINULI Pamela Anderson i Lijem Nison?

Srijeda, 27.08.2025 | 21:17

Pamela Anderson i Lijem Nison dominiraju naslovnicama posljednjih mjeseci zahvaljujući svojoj romansi. Ali posljednji izvještaji sugerišu da se par možda rastao.

Leković: Političkog akrobatu kao Milatovića Crna Gora NIJE ZAPAMTILA

Srijeda, 27.08.2025 | 20:58

Ne postoji ni taj čovjek ni ta partija koja je pozvala birače da glasaju za njega, a koju Jakov Milatović nije, bez ikakvog razloga i bez imalo zahvalnosti, napao. A da bi ironija bila potpuna, pokušao je da završi u koaliciji baš sa onima koji su glasali protiv njega. Takvog političkog akrobatu Crna Gora nije zapamtila: čovjeka koji reže ruku koja ga hrani, a traži zagrljaj od onih koji ga odbacuju.