Četvrtak, 21.11.2024 | 07:59
IZVOR: Pobjeda

LIDL traži saglasnost glavnog državnog arhitekte za gradnju objekta u Zeti

Kompanija Lidl Crna Gora...




Foto: Ilustracija, Pixabay

Kompanija Lidl Crna Gora, koja je ljetos dobila urbanističko-tehničke (UT) uslove za izradu tehničke dokumentacije za izgradnju objekta u Bijelom Polju, uputila je novi zahtjev Ministarstvu prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine (MPPUD) kojim traži saglasnost glavnog državnog arhitekte za idejno rješenje arhitektonskog projekta objekta u Zeti, piše Pobjeda.

Da je ova kompanija kupila zemljište u Zeti za izgradnju maloprodajnog objekta, u aprilu je saopštio predsjednik opštine Mihailo Asanović dodajući da Lidl planira da kupi i dodatnih 200.000 kvadrata za izgradnju logističkog centra.

Jedna od prvih aktivnosti na poziciji ministra prostornog planiranja Slavena Radunovića upravo se odnosila na davanje UT uslova za izgradnju objekta u Bijelom Polju. Tada je poručio da taj resor više nikada neće predstavljati prepreku privrednom razvoju, te da će fokus njegovih aktivnosti biti pružanje što kvalitetnijeg servisa građanima Crne Gore.

Namjeru da svoje maloprodajne objekte otvori u Crnoj Gori ova poznata njemačka trgovačka kompanija iskazala je još krajem 2021. godine kada je, preko kompanije MMS Property Solutions koja je povezana sa osnivačem Lidla u Bosni i Hercegovini, na licitaciji kupila 13.200 kvadrata zemljišta koje je pripadalo bivšoj fabrici ,,Radoje Dakić“ za 3,7 miliona eura.

Osim ovog, Lidl je kupio i 14.000 kvadrata iza izgrade RTCG gdje je trebalo da bude sagrađen hotel Bolići, te nekadašnju upravnu zgradu Rudnika boksita u Nikšiću koju je u stečaju kupila kompanija Roaming Montenegro, a onda prodala Lidlu.

Krajem prošle godine Lidl je kupio zemljište u Beranama za oko dva miliona eura, na kojem je predviđeno rušenje više privremenih lokala i bivlje pijace. Zbog toga su vlasnici tih lokala posljednih mjeseci u više navrata protestovali tražeći da se raskine ugovor sa ovom kompanijom, te da se za Lidl pronađe alternativna lokacija. Oni su poručili da nemaju ništa protiv dolaska ove kompanije u Berane, ali da im je neprihvatljivo da se malim privrednicima onemogućava da rade i izdržavaju porodice.

Iz Opštine Berane su ukazali da je cijela procedura prodaje sprovedena u skladu sa zakonom, da svi objekti na toj lokaciji imaju privremeni karakter, te da su zakupci dužni da prilikom privođenja namjeni tog građevinskog zemljišta o svom trošku uklone objekte.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Spajić: Dok je broj stanovnika u CG ostao praktično isti, broj zaposlenih je za skoro 100.000 VEĆI

Petak, 02.05.2025 | 15:37

Dok je broj stanovnika u Crnoj Gori ostao praktično isti, broj zaposlenih je za skoro 100.000 veći, saopštio je premijer Milojko Spajić.

"Janović da objasni da li će biti ispunjeno predizborno obećanje premijera i PES-a da će stopa nezaposlenosti biti ispod 4%"

Petak, 02.05.2025 | 15:14

Ajmo redom… Prvo, poslanik Janović pominje podatke Monstat-a iako niko te podatke nije navodio. U cilju njegove edukacije, stopu registrovane nezaposlenosti izračunava Zavod za zapošljavanje, a ne Monstat, saopštio je šef kluba poslanika SD i predstavnik Evropskog saveza Boris Mugoša.

Janović: Mugoša se poziva na frizirane podatke Monstata iz 2009. kada je zaposlenost bila 174,000, a sada skoro 260,000

Petak, 02.05.2025 | 13:59

Poslanik Mugoša se poziva na 2009. kao godinu s najnižom stopom nezaposlenosti, saopštio je poslanik PES-a Tonči Janović.

Pojačan nadzor privatnog smještaja u Budvi tokom sezone

Petak, 02.05.2025 | 12:38

Sekretarijat za privredu Opštine Budva spreman je za očekivani veliki priliv zahtjeva za odobrenja za rad koji će uslijediti nakon završetka tenderske procedure za zakup plaža i privremenih objekata u zoni morskog dobra, poručio je sekretar tog sekretarijata Miško Konić.

Mikijelj: Dok Jovanović farba ulice, Vlada gradi zaobilaznicu vrijednu 237 miliona eura

Petak, 02.05.2025 | 10:35

"U našem programu smo jasno naveli da ćemo zahtijevati od Vlade Crne Gore da se hitno definiše trasa zaobilaznice oko Budve i danas se ta naša vizija, na korist svih građana Budve i Boke, ostvaruje”  

Abazović - Trenutna vlast nas je vratila u blokovsku podjelu, potreban nam je novi 30. avgust

Petak, 02.05.2025 | 20:04

Predsjednik Građanskog pokreta URA, Dritan Abazović, najavio je da će jedan od političkih prioriteta njegove partije biti program koji bi donio ekonomsku dobrobit građanima Crne Gore, zasnovan na konkretnim osnovama.

Savjeti stručnjaka - Ovo voće UBRZAVA METABOLIZAM

Petak, 02.05.2025 | 18:33

Voće je ključan dio zdrave ishrane.

Spotify postavio REKORD - Evo koliko MILIONA KORISNIKA ima ova platforma

Petak, 02.05.2025 | 17:11

Spotify je samo tokom prvog tromjesečja uspio da privuče pet miliona premium korisnika.

Od NEDOSTATKA NOVCA može bukvalno da se RAZBOLI: Kako FINANSIJSKI STRES utiče na zdravlje?

Petak, 02.05.2025 | 15:49

Stres zbog nedostatka finansijskih sredstava utiče na mentalno i fizičko zdravlje pojedinca, a stalna zabrinutost zbog novca može dovesti do anksioznosti, depresije i problema sa spavanjem, kaže psiholog i porodični psihoterapeut Maja Savanović Zorić.

Čistoća: Očišćena 'divlja' deponija na Ćemovskom polju

Petak, 02.05.2025 | 15:22

Danas je završeno još jedno čišćenje dijela Ćemovskog polja-iza stočne pijace, saopšteno je iz preduzeća Ćistoća.

"Janović da objasni da li će biti ispunjeno predizborno obećanje premijera i PES-a da će stopa nezaposlenosti biti ispod 4%"

Petak, 02.05.2025 | 15:14

Ajmo redom… Prvo, poslanik Janović pominje podatke Monstat-a iako niko te podatke nije navodio. U cilju njegove edukacije, stopu registrovane nezaposlenosti izračunava Zavod za zapošljavanje, a ne Monstat, saopštio je šef kluba poslanika SD i predstavnik Evropskog saveza Boris Mugoša.

Vučić dobio novo upozorenje iz EU pred odlazak u Moskvu

Petak, 02.05.2025 | 15:03

Povodom najave predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da će 9. maja biti u Moskvi na obilježavanju Dana pobjede nad fašizmom, portparol EK Markus Lamert kaže da EU želi da računa na Srbiju i da je potrebno da država potvrdi svoj strateški pravac ka EU.    

Horoskopski ZNAKOVI koji uvijek znaju kako da ORASPOLOŽE druge

Petak, 02.05.2025 | 15:00

Ako vam je dan bio haotičan, kafa se već dvaput prosula i ništa ne ide po planu – samo potražite nekog od ovih horoskopskih znakova. Oni znaju da osmijeh menja sve i koriste tu moć svakodnevno, piše Index.  

Amidžić o Marinku Madžgalju: I dalje pričam sa njim, nikad neću moći da prihvatim da ga nema

Petak, 02.05.2025 | 14:47

Voditelj Ognjen Amidžić otkrio je kako je potpuno neočekivano upoznao glumca Marinka Madžgalja sa kojim je takođe neplanirano napravio grupu “Flamingosi“ koja je u jednom periodu stekla veliku popularnost.    

KAFA za sve ljubitelje pistaća - Pripremite PISTACCINO

Petak, 02.05.2025 | 14:31

Ako ste inače ljubitelj kafe, ali biste da isprobate nešto novo, pistaccino je pravi izbor za vas.