Subota, 23.11.2024 | 11:01
IZVOR: kolektiv.me

Nikolić: Spajić ima političku amneziju, Knežević nastavlja da politički pritiska pravosuđe

Nikolić saopštio.




Foto: Skupština Crne Gore/F.Burzanović

„Vi danas imate konstruktivnu opoziciju. Do 2020. opozicija većinski nije bila konstruktivna – pola te opozicije je provelo mandat u bojkotu, a druga polovina je učestvovala u radu parlamenta i unijela atmosferu ulice u rad zakonodavnog doma. Treba li da Vas podsjetim da su u susret izborima 2016. godine, prije slučaja pokušaja terorizma, opozicioni prvaci organizovali blokadu grada i parlamenta u pokušaju da zaustave učlanjenje Crne Gore u NATO. Zaboravili ste to vjerovatno i to me ne čudi jer danas činite koalicioni savez sa njima. I neka građani sude o Vašoj amneziji. Ona je posljedica Vaše potrebe da po svaku cijenu ostanete u fotelji predsjednika Vlade”,  poručio je Andrija Nikolić, šef poslaničkog kluba DPS-a, predsjedniku Vlade Milojku Spajiću povodom konstatacije premijera da je status sadašnje i nekadašnje opozicije veoma različit i da se saosjeća sa liderom DNP-a Milanom Kneževićem i ostalima iz ZBCG zbog perioda kada su bili opozicija.

Na konstataciju lidera Demokratske narodne partije Kneževića, tokom Premijerskog sata, da je slučaj pokušaja terorizma, odnosno  “državni udar”, koji se desio 2016. godine, a u kojem su se među optuženima našli on i predsjednik Skupštine, bio manipulisan od strane tadašnje vlasti, Andrija Nikolić, mu je replicirao da nastavlja sa političkim pritiskom na pravosuđe.

“Kazali ste da je Zoran Pažin vršio određene pritiske na neke advokate, i to pominjete advokata koji danas, gle čuda, zastupa Duška Kneževića, jednako kao što su Vas u procesu pokušaja terorizma zastupali neki od onih koji su branili optužene u akciji „Sablja“ u Srbiji. To što vi pokušavate da nastavite sa političkim pritiskom na pravosuđe govori o karakteru današnjeg sistema, i to je ključna odlika onoga o čemu je govorio Milojko Spajić “, kazao je Nikolić.

Šef poslaničkog kluba DPS-a je javnost podsjetio da je Knežević svojevremeno najavio kako će vrhovnog državnog tužioca glasati tek onda kad čuje kakav odnos ima prema slučaju pokušaja terorizma.

“To je vaš odnos prema vladavini prava i neka građani sude o tome”, rekao je Nikolić.

Nakon komentara Andrije Mandića da “brani neodbranjivo” i da mora da ima razumijevanje kroz šta su prošli lideri nekadašnjeg DF-a, Nikolić je rekao da brani prije svega principe, i podsjetio da su lideri Demokratskog fronta, u istoj Crnoj Gori, pod istom vlašću za koju tvrde da ih je progonila, dobili oslobađajuću presudu u drugom stepenu. Povodom optužbi na račun nekadašnjeg ministra pravde i člana Predsjedništva DPS-a Zorana Pažina i bivšeg ambasadora u SAD Srđe Darmanovića, da su vršili pritisak i štelovali presudu u slučaju državni udar, Nikolić je odgovorio:

“Poznajem i gospodina Pažina i g. Srđu Darmanovića i siguran sam da ti ljudi, nikad ništa nijesu uradili mimo prava i osnovnih principa pravde. Vi možete da imate sumnju, i sve što sumnjate, postoje institucije i predajte im to što imate. A što se tiče 2016. i pokušaja terorizma na dan izbora, sljedeći put gospodine Kneževiću kad sretnete Aleksandra Vučića, i Vi Andrija Mandić – pitajte ga šta je to strašno što se spremalo u Crnoj Gori, a što je vidio u podacima obavještajnih službi i što mu je dostavljeno uoči održavanja parlamentarnih izbora u Crnoj Gori 2016.”, zaključio je Nikolić.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Persa
23.11.2024 12:55

Dosta ste ga i vi pritiskali

0 1

OSTALE VIJESTI

Počinje rad na ugovoru o pristupanju Crne Gore EU

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:55

Radna grupa EU za pripremu pristupnog ugovora sa Crnom Gorom počinje da radi ove sedmice, saopšteno je u Briselu.

Milatović vratio Skupštini na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:13

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović vratio je Skupštini Crne Gore na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore, koji je Skupština Crne Gore 28. saziva usvojila na Osmoj sjednici Prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja u 2026. godini, dana 8. maja 2026. godine.

Gorčević u Nikoziji: 2026. godina odlučujuća za Crnu Goru

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:06

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević učestvovala je na neformalnom sastanku ministara evropskih poslova (GAC) koji je održan na Kipru, u okviru predsjedavanja te države Savjetom Evropske unije.

AMU o izjavi Lekovića: Nijesmo nadležni za postupanje po objavljenim prepiskama političara i biznismena

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 14:43

Agencija za audiovizuelne medijske usluge (AMU) saopštila je da nije nadležna niti može postupati povodom poziva poslanika Demokratske Crne Gore Momčila Lekovića da se izjasni o objavljenim prepiskama između određenih političara i biznismena, kao i dokazima koji se, prema navodima, nalaze u posjedu Specijalnog državnog tužilaštva.

Rute će se sastati sa Spajićem

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 13:47

Generalni sekretar NATO-a Mark Rute boraviće sjutra (12. maj) u posjeti Crnoj Gori tokom koje će se u Vili "Gorica" sastati sa predsjednikom Vlade Crne Gore Milojkom Spajićem.

Suspendovan nalog preko koga su objavljivani navodni snimci Medenice

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 09:43

Nalog na mreži X pod nazivom "Istina134696" preko koga su se pojavljivali navodni snimci odbjeglog Miloša Medenice suspendovan je. Taj nalog više nije dostupan, jer, kako je obrazloženo, krši standarde koje je propisao X.

Knežević: DNP kreće u boj za Crnu Goru predaka: Tražimo povlačenje odluke o priznanju Kosova, nismo se odrekli ni oca, ni Boga, ni sebe

Nedjelja, 10.05.2026 | 17:10

Počinje institucionalna borba za povlačenje odluke o priznanju Kosova, kazao je lider Demokratske narodne partije, Milan Knežević, na današnjem stranačkom skupu u Podgorici. On je, u prepunoj sali Muzičkog centra, uz zvuke himne "Onamo namo" i poruku da današnja Crna Gora više liči na "kolonijalni tamni vilajet" nego na Njegoševu Crnu Goru, zatražio sabornost u tom boju. Kazao je da će Skupština opštine Zeta već 12. maja donijeti odluku o poništenju priznanja, kao i da DNP "nikada nije bio jači".

Slabiji zemljotres kod Morinja

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 12:20

Sektor za seizmologiju Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju saopštio je da je danas u 11 časova i 59 minuta registrovao zemljotres manje jačine, sa epicentrom osam kilometara sjeverno od Morinja.  

Camaj: Rezolucija o stradanju Albanaca u Crnoj Gori uskoro bi mogla da se nađe pred poslanicima

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 10:30

Partizani u Crnoj Gori nakon oslobođenja pobili su mnogo više Albanaca nego što je to radila četnička vojska tokom Drugog svjetskog rata, poručio je za Newsmax Balkans televiziju potpredsjednik Skupštine Crne Gore Nikola Camaj.  

Holanđani krenuli po Vukotića

Nedjelja, 10.05.2026 | 18:32

Iako iza sebe nema sezonu iz snova, Milan Vukotić i dalje privlači ozbiljnu pažnju evropskog tržišta.  

Spajić: Vlada za povećanje zarada svima, nećemo praviti razlike

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 16:04

Vlada je za povećanje zarada svim radnicima u Crnoj Gori, bez razlika između zaposlenih u javnom i privatnom sektoru, poručio je premijer Milojko Spajić, komentarišući da li ima novosti u vezi sa pregovorima o Opštem kolektivnom ugovoru (OKU).

Počinje rad na ugovoru o pristupanju Crne Gore EU

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:55

Radna grupa EU za pripremu pristupnog ugovora sa Crnom Gorom počinje da radi ove sedmice, saopšteno je u Briselu.

Sandra Bulok objavila rijetku fotografiju djece: Majčinstvo je čast života

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 16:21

Američka glumica Sandra Bulok podijelila je rijetku fotografiju svoje djece povodom Majčinog dana, uz emotivnu poruku u kojoj je majčinstvo opisala kao čast života.

Borovinić Bojović: Kultura je temelj istinskog razvoja društva

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:33

Međunarodni podgorički sajam knjiga i obrazovanja tokom dvije decenije prerastao je u jedno od najprepoznatljivijih kulturnih obilježja Podgorice i manifestaciju koja potvrđuje da grad snažno čuva kulturu knjige i vrijednosti znanja. To je, između ostalog, kazala predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović danas na otvaranju 20. jubilarnog Međunarodnog podgoričkog sajma knjiga i obrazovanja, koji se održava od 11. do 17. maja u TC Big Fashion, pod sloganom „Gradimo kulturu”.  

Milatović vratio Skupštini na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:13

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović vratio je Skupštini Crne Gore na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopuni Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore, koji je Skupština Crne Gore 28. saziva usvojila na Osmoj sjednici Prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja u 2026. godini, dana 8. maja 2026. godine.

Gorčević u Nikoziji: 2026. godina odlučujuća za Crnu Goru

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 15:06

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević učestvovala je na neformalnom sastanku ministara evropskih poslova (GAC) koji je održan na Kipru, u okviru predsjedavanja te države Savjetom Evropske unije.

AMU o izjavi Lekovića: Nijesmo nadležni za postupanje po objavljenim prepiskama političara i biznismena

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 14:43

Agencija za audiovizuelne medijske usluge (AMU) saopštila je da nije nadležna niti može postupati povodom poziva poslanika Demokratske Crne Gore Momčila Lekovića da se izjasni o objavljenim prepiskama između određenih političara i biznismena, kao i dokazima koji se, prema navodima, nalaze u posjedu Specijalnog državnog tužilaštva.

Cetinje: Zapaljen brod koji je u vlasništvu Bobana Sjekloće

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 14:34

Na Cetinju je danas izgorjelo plovilo u vlasništvu sada pokojnog Bobana Sjekloće. To je nezvanično potvrđeno Pobjedi iz Uprave policije, koja se povodom ovog slučaja za sada nije zvanično oglašavala.

Sudski savjet konstatovao prestanak funkcije za dvoje sudija

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 14:19

Na današnjoj sjednici Sudskog savjeta, održanoj elektronskim putem, konstatovan je prestanak sudijske funkcije Nevenki Popović, sudiji Vrhovnog suda Crne Gore, zbog ispunjenja uslova za ostvarivanje prava na penziju.

Žakelj pred majstoricu: Svjesni smo važnosti ove utakmice; Sulamon: Ovo je utakmica sezone

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 14:11

Budućnost Voli sjutra u Morači igra treću utakmicu četvrtfinalne serije ABA lige protiv Kluža, majstorica u kojoj nema prostora za popravni.