Utorak, 26.11.2024 | 09:56
IZVOR: kolektiv.me

Dejan Savić NOVI SELEKTOR “AJKULA"

Dejan Savić, jedan od najuspješnijih trenera i jedna od najprepoznatljivijih ličnosti u istoriji svjetskog vaterpola, novi je selektor Crne Gore.




Foto: YouTube screenshot/COTRUGLI Alumni Srbija

“Ajkule” su dobile četvrtog selektora - nakon Petra Porobića, Ranka Perovića i Vladimira Gojkovića, crnogorski nacionalni tim će predvoditi jedan od najuspješnijih trenera u istoriji vaterpola, čiji su rezultati ostavili neizbrisiv trag u ovom sportu.

Savić je, kako u igračkoj, tako i u trenerskoj karijeri, napravio impresivne rezultate, kojima se malo ko u profesionalnom sportu može pohvaliti. Osim toga, njegovo duboko razumijevanje igre, talenat za taktiku i sposobnost prilagođavanja različitim izazovima učinili su ga jednim od najcjenjenijih trenera u istoriji ovog sporta. Spreman je i izrazito motivisan da našim “ajkulama” pruži liderstvo koje će ih odvesti do novih uspjeha, istakli su u Vaterpolo savezu.

Tokom decenije vođenja reprezentacije Srbije, Savić je ostvario impresivne rezultate: dva olimpijska zlata (2012. i 2016.), tri titule evropskog prvaka (2014, 2016. i 2018.), te jedno svjetsko zlato (2015.). Ukupno, sa selekcijom Srbije, osvojio je 17 medalja u periodu od 2012. do 2022. godine. Kao klupski trener, predvodio je Crvenu zvezdu do titule šampiona Evrope 2013. godine, dok je kao igrač osvojio čak 13 medalja na najvećim svjetskim takmičenjima.

“Čast nam je što je Savić, kao jedan od najuglednijih svjetskih trenera, prihvatio poziv da preuzme Crnu Goru. On je prepoznat po strastvenom pristupu i sposobnosti da motiviše igrače, što nam je u ovom trenutku od velikog značaja. Osim toga, naša želja je bila da selektor bude neko ko poznaje mentalitet i specifičnosti ovog podneblja, te što ovaj sport znači Crnoj Gori, a Dejan je toga svjestan i tu nema sumnje”, kazao je Nikola Milić, predsjednik VPSCG.

“Poziv iz Crne Gore za mene je prije svega čast, koju doživljavam i kao veliku priliku da zajednički ostvarimo značajne rezultate. Dugo godina smo bili veliki sportski rivali, ali istovremeno i prijatelji, zbog čega dolazak u Crnu Goru osjećam kao dolazak među prijatelje. Upravo zbog toga, za mene će ovaj izazov biti posebno zadovoljstvo, ali i velika odgovornost kojoj ću se u potpunosti posvetiti”, izjavio je Savić.

“Savić je vezan ugovorom sa klubom iz Saudijske Arabije, a tokom naših razgovora odmah je obavijestio čelnike kluba da ima veliku želiu da preuzme reprezentaciju Crne Gore. Zbog korektne saradnje, dogovoreno i prihvaćeno da Savić do juna bude angažovan i u klubu i u našoj selekciji, a da od juna naredne godine počne naša puna saradnja do kraja olimpijskog ciklusa”, rekli su iz vaterpolo saveza.

Prvi takmičarski izazov sa Dejanom Savićem na klupi, Crna Gora će imati na kvalifikacionom turniru A divizije Svjetskog kupa koji se igra u Bukureštu od 7. do 12. januara naredne godine.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Motociklista poginuo u saobraćajnoj nesreći u mjestu Lipci

Nedjelja, 19.04.2026 | 17:28

U saobraćajnoj nesreći na putu Risan – Dragalj, u mjestu Lipci, poginula je jedna osoba, saopšteno je CdM-u iz Uprave policije.

Prsluk za spašavanje putnice koja je preživjela nesreću Titanika prodat za više od 900.000 dolara

Nedjelja, 19.04.2026 | 16:44

Prsluk za spašavanje koji je nosila putnica na RMS Titanicu dok je bježala s potapajućeg parobroda u čamcu za spašavanje prodat je na aukciji u subotu za oko 900.000 dolara.

MUP provjerava optužbe Medenice protiv policajaca

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 09:15

Tvrdnje osobe koja se na društvenim mrežama predstavlja kao Miloš Medenica da su pojedini policijski službenici, posebno oni koji su u poslednje vrijeme napredovali u karijeri, učestvovali u izvršenju teških krivičnih djela našle su se pod lupom Unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova.

Vlada danas o produženju odluke o umanjenju akciza na gorivo

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:32

Vlada bi trebalo danas da odluči da li će produžiti odluku o privremenom umanjenju akciza na gorivo, koja važi do ponoći.

Zbog izuzetno niskog obuhvata MMR vakcinom, sjedimo na buretu baruta

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 08:39

Vakcine su strogo kontrolisani ljekovi, čiji je kvalitet više puta provjeren u skladu sa najvišim evropskim i međunarodnim standardima. Zabluda je da su to proizvodi sumnjivog kvaliteta, kako misle roditelji koji ne vakcinišu svoju djecu.

Kovačević: Objekat bivše zgrade policije u Nikšiću do 2030. dobiće potpuno novi izgled

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 15:45

Nakon potpisivanja ugovora o ustupanju bivše zgrade policije u Ulici narodnih heroja za potrebe projekta Evropske prijestonice kulture 2030, predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević najavio je da će objekat do tada biti rekonstruisan i dobiti novi izgled.

Kineski ambasador dva sata čeka Spajića na Mostu na Đurđevića Tari

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 15:32

Na Mostu na Đurđevića Tari, o njegovoj rekonstrukciji, danas u 13:20h trebalo je da govore premijer Milojko Spajića i kineski ambasador u Crnoj Gori Čen Sijufeng.

Apel policije motociklistima: Poštujte propise i sačuvajte živote

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 15:06

Nakon povećanog broja saobraćajnih nezgoda tokom aprila, u kojima su stradala dva motociklista, a više osoba zadobilo povrede, Uprava policije apeluje na vozače motocikala da dosljedno poštuju saobraćajne propise i odgovornim ponašanjem doprinesu bezbjednosti na putevima.  

Spajić: Osigurana finansijska nezavisnost, održivost i puna funkcionalnost Centralne banke

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 14:53

Potpisivanjem sporazuma između Vlade i Centralne banke, obezbijeđena je stabilnost platnog sistema i finansijska održivost institucije, saopštio je premijer Milojko Spajić.  

Zavod za školstvo: Podaci nijesu izgubljeni, odgovornost nije na nama

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 14:51

Reagujući na navode Državne revizorske institucije, Zavod za školstvo tvrdi da podaci nijesu izgubljeni i da je javnosti predstavljena selektivna i kontekstualno nepotpuna slika o funkcionisanju njihovog informacionog sistema.

Konatar: Moramo imati antikrizni paket mjera za zaštitu građana i privrede

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 14:34

Vlada Crne Gore mora što prije predstaviti antikrizni paket mjera kako bi zaštitila građane i privredu, umjesto što se bavi rasprodajom najvrednije državne imovine, saopštio je poslanik Građanskog pokreta URA Miloš Konatar.

Novak srušio još jedan rekord Rodžera Federera!

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 14:27

Argument više za "GOAT" raspravu, ako uopšte i dalje postoji...

Danilo Mandić osuđen na godinu dana zatvora zbog krađe skupštinskog vozila, ukinut mu pritvor

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 14:20

Danilo Mandić, sinovac predsjednika Skupštine Andrije Mandića, osuđen je na godinu dana zatvora zbog krivičnog djela oduzimanje vozila, dok je istovremeno oslobođen optužbi za nedozvoljeno držanje oružja i ranjavanje Darka Perovića i Arisa Turkovića.

Koprivica: Država odlučna da uspostavi princip pune odgovornosti

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 14:18

Javna funkcija ne smije biti zaklon od odgovornosti, a predložena reforma Ustava jasna je poruka da država želi da prekine praksu nedodirljivosti, rekao je potpredsjednik Vlade Momo Koprivica.

Aco Đukanović: Tvrdim da protiv mene optužnice ne može biti

Ponedjeljak, 20.04.2026 | 14:14

Kontrola optužnice protiv Aca Đukanovića, biznismena i brata bivšeg premijera i predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića, počeće danas u Osnovnom sudu u Nikšiću.