Srijeda, 04.12.2024 | 12:44
IZVOR: kolektiv.me

NeonoeN ODUSTAO od učešća na Eurosongu

Grupa NeonoeN, koja je pobijedila na Montesongu sa pjesmom "Clickbait", saopštila je da odustaje od učešća na Eurosongu koji se naredn godine održava u Švajcarskoj.




Foto: Instagram screenshot/neonoen_official

"U najboljem javnom interesu, sa željom da prekinemo neizvjesnost i još jednom damo doprinos muzici zbog koje smo prije svega ovdje, obavještavamo vas da svojevoljno odustajemo od učešća na Evroviziji. RTCG shodno propisima, izabraće drugog predstavnika, a mi ćemo biti prvi da mu poželimo sreću i pružimo punu podršku", saopštila je grupa na društvenim mrežama.

Kako su istakli, pobjeda na Montesongu im je donijela publicitet "čiju vrstu i obim nismo birali, niti mogli kontrolisati".

"Napominjemo, a činjenice to potvrđuju, da izvođenje radne verzije pjesme uživo niti je ugrozilo sam proces festivala Montesong, niti je moglo uticati na njegov konačni ishod i naš plasman. Činjenica je i da je bilo mnogo sličnih primjera i da je EBU uvijek odlučivala da te pjesme mogu učestvovati (jedna je čak i pobijedila na Eurosongu), jer nijesu imale konkurentsku prednost u odnosu na druge, što je svima jasno. Međutim, mi jednostavno ne želimo da budemo dio bilo kakvih priča van muzike, niti da na taj način promovišemo naš autorski rad".

Evrovizija, dodaju, za njih nikad nije bio cilj sam po sebi, a da "širenje polja našeg muzičkog djelovanja - svakako jeste".

"Festival Montesong u organizaciji Udruženja estradnih umjetnika donio je 16 novih pjesama i to je njegova najveća vrijednost. Želimo da zahvalimo menadžmentu RTCG-a na dobronamjernom odnosu i namjeri da nam daju prostor za druge opcije. Vjerujemo da će razumjeti našu odluku da odustanemo od Eurosonga i na tome im takođe zahvaljujemo. Posebna i ogromna zahvalnost za podršku kolega muzičara, ljubitelja dobre muzike, prijatelja, poznanika, novinara i široke javnosti iz Crne Gore i inostranstva, koja nam je davala snagu posljednjih dana. Naše porodice zajedno s nama proživjele su sav sjaj i očaj ovog procesa i sad je vrijeme da im se odužimo i posvetimo na pravi način. CLICKBAIT nastavlja da živi kao muzički singl, ali bojimo se i kao savremeni društveni fenomen. Još jednom, hvala svima. Sad svi zajedno podržimo Crnu Goru na Evroviziji", zaključio je bend NeonoeN.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Kocho
05.12.2024 03:28

Steta. Dobro bi prosli

0 0

Komnenić obavio poziv sa navodnim Medenicom; Šaranović: Sa takvim osobama ne želim da razgovaram

Četvrtak, 12.02.2026 | 21:40

Tokom emisije na Televiziji Vijesti, novinar Petar Komnenić stupio je u kontakt sa osobom koja se predstavila kao Miloš Medenica, a koja se prethodnih dana oglašavala putem društvene mreže X. Komnenić je naveo da se javio „virtuelni lik koji je zvučao stvarno“, ističući da je pokušao da postavi što više podpitanja kako bi provjerio autentičnost sagovornika i omogućio kontinuitet eventualno pripremljenog izlaganja.

Uhapšen Zećanin osumnjičen za zelenaštvo, identifikovano pet oštećenih

Petak, 13.02.2026 | 15:04

Iz Uprave policije saopšteno je da je podgorička policija uhapsila B.P. (34) iz Zete, zbog sumnje da je počinio produženo krivično djelo zelenaštvo, na štetu pet osoba. Protiv njega je podnijeta i krivična prijava.

Nakon pet dana potrage pronađeno tijelo žene u Zeti

Petak, 13.02.2026 | 10:43

Nakon pet dana teške potrage, tijelo ženske osobe pronađeno je u reonu Vukovačkog mosta u Zeti, naveo je Danilo Mijajlović iz Regionalnog ronilačkog centra.

Komnenić pozvan u policiju da u svojstvu građanina da izjavu

Četvrtak, 12.02.2026 | 22:52

Policija je večeras pozvala novinara Petra Komnenića da u njihovim prostorijama u svojstvu građanina da izjavu, javile su Vijesti.

Podnijeto 2.770 zahtjeva za legalizaciju, za Velje brdo 13.000 prijava

Petak, 13.02.2026 | 08:15

Od donošenja Zakona o legalizaciji bespravnih objekata 14. avgusta 2025. godine, podnešeno je ukupno 2.770 zahtjeva za legalizaciju, saopštili su za Portal RTV Podgorica iz Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine. Kako su naveli, postupak legalizacije ne traje duže od tri do četiri mjeseca. Ističu da su na nivou Crne Gore raspoređena 22 urbanistička i građevinska inspektora. Iz Ministarstva su saopštili da je stiglo preko 13 hiljada prijava za projekat “Velje brdo”.

Tramp: Orban nikada neće iznevjeriti veliki narod Mađarske

Petak, 13.02.2026 | 20:32

Američki predsjednik Donald Tramp danas poslijepodne ponovno je iskazao podršku mađarskom premijeru Viktoru Orbanu uoči parlamentarnih izbora u Mađarskoj, i to samo nekoliko sati nakon što je njemački kancelar Fridrih Merc uputio oštre kritike na račun mađarskog čelnika zbog njegovih kritika na račun podrške Ukrajini.

Adžović: Vlada stabilna, usmjerena na ulazak u EU

Petak, 13.02.2026 | 20:09

Ministarka javnih radova Majda Adžović saopštila je u emisji Okvir na TVCG da je Vlada stabilna, i da je izlazak ministarke iz redova DNP-a i potpredsjendika Vlade Miluna Zogovića nije poljuljao. 

Ustajanje u pet ujutro – tajna uspjeha ili samo još jedan instagram mit?

Petak, 13.02.2026 | 20:09

Danas, dok se produktivnost mjeri brojem pročitanih mejlova prije osam ujutro, ustajanje u 5 postalo je nova statusna kategorija. Ako niste budni prije izlaska sunca, kao da već kasnite sa životom. Jutarnja rutina, ledeni tuš, meditacija, trening, doručak bogat proteinima – i sve to prije nego što ostatak svijeta uopšte otvori oči.

Vučić se obratio javnosti iz Minhena: Najveća prijetnja Srbiji je vojni savez Zagreba, Tirane i Prištine

Petak, 13.02.2026 | 19:35

Bio sam na mnogo minhenskih konferencija, ovakva gužva nikada nije bila, rekao je večeras predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, obraćajući se iz Minhena srpskim novinarima.

Dnevni horoskop za 13. februar 2026: Iskoristite prilike čak i na petak 13.

Petak, 13.02.2026 | 19:46

Danas, 13. februara 2026., iako je petak 13., astrološki utjecaji pokazuju dan koji može biti vrlo dinamičan i pun mogućnosti, posebno za one koji su spremni preuzeti inicijativu.

Upamekano u Bajernu do 2030.

Petak, 13.02.2026 | 19:58

Defanzivac Bajerna Dajo Upamekano produžio je ugovor sa Bavarcima do 30. juna 2030. godine, saopštio je šampion Njemačke.

Premijerka Danske: Grenlandska kriza nije gotova

Petak, 13.02.2026 | 19:05

Premijerka Danske Mete Frederiksen izjavila je danas da ne smatra da je grenlandska kriza riješena, iako je američki predsjednik Donald Tramp odustao od ranijeg zahtjeva da SAD od Danske preuzmu kontrolu nad Grenlandom, piše britanski list Fajnenšel tajms (FT).

Toronto otpustio Krisa Pola

Petak, 13.02.2026 | 19:22

Toronto Reptorsi su otpustili Krisa Pola, prenose američki mediji.

Evropska unija namjerava da stane na kraj beskonačnom skrolovanju

Petak, 13.02.2026 | 18:42

Evropska komisija se prvi put bavi zavisnošću od društvenih mreža u okviru borbe protiv TikToka, što bi moglo postaviti nove standarde dizajna za najpopularnije aplikacije na svijetu.

Merc na otvaranju Minhenske bezbednosne konferencije: Svetski poredak kakav poznajemo više ne postoji

Petak, 13.02.2026 | 18:56

Ovo je opasna igra, u početku za male igrače, ali kasnije verovatno i za velike, poručio je nemački kancelar Fridrih Merc. Svetski poredak kakav poznajemo i koji je zasnovan na pravima i pravilima, više ne postoji, jer se trenutno uništava, naglasio je Merc.