Nedjelja, 08.12.2024 | 09:17
IZVOR: cdm.me/portalanalitika.me

Objavljen cjenovnik: Ovo su CIJENE ski pasova na crnogorskim skijalištima

Crnogorska skijališta objavila su cjenovnike za ski pasove za predstojeću zimsku turističku sezonu. Sudeći po tome, ko ove godine želi da skija na durmitorskom skijalištu moraće izvojiti više novca nego prošle.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro

S druge strane, cijene karata na skijalištu Kolašin 1600 ostale su na prošlogodišnjem nivou, prenosi Portal Analitika.

Savin kuk

Prema cjenovniku Turističkog centra Durmitor karta za poludnevni ski pas na skijališu Savin kuk, za odrasle košta 10 eura dok je za djecu cijena šest eura.

U ponudi je i jednodnevni ski pas za odrasle a cijena je 16 eura, dok je za djecu 10.

U odnosu na prošlu godinu, cijene pojedinih karata na skijalištu Savinom kuku su skuplje. Tako za poludnevni i jednodnevni ski pas za odrasle osobe sada treba izdvojiti po euro više. Prošle godine poludnevni ski pas koštao je devet eura, a jednodnevni za odraslu osobu 15 eura.

Moguće je i kupiti karte za dvodnevni, odnosno trodnevni ski pas, a cijena za odrasle je 29 eura i 42 eura, dok je za djecu cijena 17, odnosno 26 eura.

Godinu ranije dvodnevni ski pas za odrasle koštao je 27 eura, a za djecu 16 eura. Kada je riječ o trodnevnom, prošle godine su karte za odrasle osobe bile 40 eura a za djecu 24 eura.

U ponudi je i karta za petodnevni ski pas, koja ove godine košta 70 eura za odrasle i 40 za djecu. Ovaj ski pas je skuplji za po dva eura u odnosu na godinu ranije.

Za šestodnevni ski pas na Savinom kuku odrasli treba da izdvoje 82 eura, dok je za djecu cijena 48 eura. Prošle godine cijena karte za odrasle je bila 80 eura, dok je za djecu iznosila 47 eura.

Moguće je kupiti kartu i za sedmodnevni ski pas, a cijena za odrasle je 95 eura, dok je za djecu 56 eura. Za odrsle je prošle godine ova karta bila jeftinija dva eura, a za djecu euro.

Na Savinom kuku moguće je skijati i noću, a cijena karte za odrasle je devet eura, dok je za djecu šest. Ovo cijene su nepromijenjene u odnosu na godinu ranije.

Sezonski ski pas za odrasle košta 260 eura, dok je cijena ski pas-a za djecu 150 eura. Cijene karata prošle godine i za odrasle i za djecu bile su manje za po 10 eura, i koštale su 250, odnosno 140 eura.

U ponudi je i turistička vožnja žičarom za odrasle koja košta 10 eura, dok je cijena karte za djecu sedam eura.

U koliko se za vožnju žičarom odluči grupa od 20 ili više osoba cijenu karte će platiti po sedam eura.

Popuste na jednodnevne, višednevne i sezonske ski pasove ostvaruju stanovnici Žabljaka u iznosu od 50 odsto, ali i stanovnici Pljevalja i Šavnika koji karte plaćaju 25 odsto jeftinije.

Kolašin 1600

Na skijalištu Kolašin 1600 za jednodnevni ski pas za odrasle treba izdvojiti 25 eura, dok je cijena ski pas-a za djecu uzrasta do 14 godina 16,5 eura.

Cijene karata na ovom skijalištu se nijesu mijenjale u odnosu na prošlu godinu.

Na tom skijalištu dvodnevni ski pas za odrasle košta 41,5 eura, dok je za djecu do 14 godina cijena 29 eura.

Za trodnevni ski pas na skijalištu Kolašin 1600 treba izdvojiti za odrasle 56,5 eura, dok za djecu do 15 godina košta 37,5 eura.

Moguće je kupiti i kartu za četvorodnevni ski pas koja za odrale košta 71,5 eura, a za djecu 47,5 eura.

Petodnevni i sedmodnevni ski pas-ovi su 84, odnosno 105, dok su za djecu 56, odnosno 75,5 eura.

Dnevna karta za pokretnu traku za skijaše početnike je 10 eura.

Sezonska ski karta za skijalište Kolašin 1600 košta 400 eura za odrasle i 250 eura za djecu do 14 godina.

Pravo na jefitnije karte imaju određene kategorije društa. Tako seniori, odnosno osobe starije od 65 godina ostvaruju popust od 50 odsto na cijenu karata.

Sezonski ski pas za članove Gorske službe spašavanja, Skijaškog saveza i skijaških glubova iznosi 150 eura.

Turistička vožnja žičarom na skijališti Kolašin 1600 eura košta pet eura za djecu do 14 godina, dok je za odrasle cijena osam eura.

Korišćenje tjubing staze (tri vožnje) je 2,5 eura, dok će dest vožnji koštati šest eura.

Kako je objavljeno na stranici ovog Skijališta, predviđeni su popusti i za porodične pakete, u zavisnosti od brojnosti porodice, a popust iznosi od 10 do 30 odsto.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

FOTO: Ozvaničen početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare

Petak, 26.06.2026 | 22:55

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare, svečano je ozvaničen.

Spajić: Svaki euro ide u razvoj

Petak, 26.06.2026 | 19:38

Premijer Milojko Spajić je kazao da je njegova želja bila da se ova ceremnije održi prije dvije godine i taj ašov su, kako je kazao, svi dobro upamtili.

Ljiljanić: Po završetku radova od Podgorice do Andrijevice stizaće se za manje od 40 minuta

Petak, 26.06.2026 | 18:52

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica ozvaničena je danas, a na ceremoniji koja je održana na Mateševu okupili su se predstavnici Vlade i institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta, prenosi RTCG.

Završena evaluacija zvanične statistike Crne Gore

Petak, 26.06.2026 | 17:35

Uprava za statistiku Crne Gore, zajedno sa ostalim proizvođačima zvanične statistike, uspješno je završila Peer Review evaluaciju Evropskog statističkog sistema, jednu od najznačajnijih međunarodnih procjena kvaliteta zvanične statistike. Evaluacija je sprovedena u periodu od 21. do 26. juna 2026. godine s ciljem ocjene usklađenosti sistema zvanične statistike Crne Gore sa standardima Evropskog statističkog sistema (ESS) i Kodeksom prakse evropske statistike saopšteno je iz Monstata.

Drašković: Ako se trend nastavi, pred nama je najbolja sezona do sada

Petak, 26.06.2026 | 21:10

U Crnoj Gori trenutno boravi oko 100 hiljada turista, što je 10 odsto više nego prošle godine, kazao je državni sekretar u Ministarstvu turizma Petar Drašković.

FOTO: Ozvaničen početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare

Petak, 26.06.2026 | 22:55

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare, svečano je ozvaničen.

Vuković-Kuč: Više nema izgovora, vrijeme je da femicid postane dio Krivičnog zakonika

Petak, 26.06.2026 | 21:02

Potpredsjednica Demokratske partije socijalista (DPS) i poslanica u Skupštini Crne Gore Aleksandra Vuković-Kuč saopštila je da odgovor ambasadora Evropske unije u Crnoj Gori Johana Satlera potvrđuje da evropsko pravo ne predstavlja prepreku za uvođenje femicida u Krivični zakonik Crne Gore, zbog čega, kako je poručila, više ne postoji nijedan razlog za odgađanje usvajanja tog zakonskog rješenja.

Đoković savladao Pola u egzibiciji pred Vimbldon

Petak, 26.06.2026 | 21:00

Srpski teniser, Novak Đoković savladao je danas Amerikanca Tomija Pola u egzibicionom meču pred Vimbldon.

PODGORICA: Sjutra regionalna modna smotra ,,Modni mostovi Balkana”

Petak, 26.06.2026 | 18:27

U Podgorici će sjutra na platou kod Dvorca Petrovića biti održana regionalna modna manifestacija ,,Modni mostovi Balkana”. Riječ je o događaju koji okuplja istaknute dizajnere iz šest zemalja regiona. Publika će imati priliku da vidi šest revija renomiranih autora: Kaja Hrovat (Slovenija), Ivica Skoko (Hrvatska), Dragana Ognjenović (Srbija), HAAD (BiH), Nikola Petrovski (Sjeverna Makedonija) i Nataša Pejović (Crna Gora).

IJZCG: Svjetski problem droga, novi izazovi, inovativni odgovori

Petak, 26.06.2026 | 20:23

Svjetski dan borbe protiv droga i nezakonite trgovine drogama obilježava se u cilju podizanja svijesti o ovom velikom javnozdravstvenom problemu. Ovaj dan je ustanovljen od strane Ujedinjenih nacije (UN) kao globalna kampanja koja ističe opasnosti ilegalnih droga, nove izazove na tržištu droga, bori se protiv stigme i naglašava prevenciju i liječenje zasnovane na dokazima - saopšteno je iz Instituta za javno zdravlje.

Vlada utvrdila Predlog zakona o zaštiti prirode

Petak, 26.06.2026 | 20:10

Vlada Crne Gore, je na predlog ministra ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera, Damjana Ćulafića, utvrdila Predlog zakona o zaštiti prirode, kojim se na sveobuhvatan način uređuju uslovi i način zaštite i očuvanja prirode u Crnoj Gori, saopšteno je iz ovog resora.

Danas početak pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 18:13

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica biće ozvaničen danas, a ceremonija je zakazana za 18 sati. Okupiće predstavnike Vlade i institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta.

Živković: Permanentni haos u državi zbog djelovanja parlamentarne većine

Petak, 26.06.2026 | 19:39

DPS nije opozicija državi, kaže za RTV Nikšić predsjednik partije Danijel Živković. Napominje da nije suština samo kritikovati nekoga, ali da zbog djelovanja opozicije danas imamo permanentni haos u Crnoj Gori.

FIFA suspendovala ovu azijsku selekciju: Reprezentacija i klubovi izbačeni iz svih međunarodnih takmičenja

Petak, 26.06.2026 | 19:24

FIFA je donijela odluku da suspenduje Fudbalski savez Nepala (ANFA), zbog čega reprezentacija te zemlje, kao i svi nepalski klubovi, do daljnjeg neće moći da učestvuju u takmičenjima pod okriljem Svjetske fudbalske federacije i Azijske fudbalske konfederacije (AFC).

Hamilton: Znam šta moram da radim u borbi za titulu

Petak, 26.06.2026 | 21:21

Vozač Ferarija Luis Hamilton poručio je da ga iskustvo iz Formule 1 može dodatno pogurati u eventualnoj borbi za šampionsku titulu, uz naglasak da njegov tim mora nastaviti da se bori protiv vodećeg Mercedesa.