Ponedjeljak, 09.12.2024 | 07:10
IZVOR: telegraf.rs

Džej Zi optužen za silovanje djeteta od 13 godina

Žena koja tvrdi da ju je seksualno napao Šon „Didi“ Kombs izmijenila je svoju tužbu kako bi uključila optužbe da ju je na istoj zabavi napao i producent i reper Džej Zi, prenosi CNN.




Foto: YouTube screenshot/JAY-Z

Tužba je prvobitno podnijeta protiv Kombsa u oktobru, ali je u nedjelju žena dodala Šona Kartera, repera i biznismena poznatog kao Džej Zi, kao okrivljenog u građanskoj parnici.

Karter je prvi poznati pojedinac optužen za seksualni napad u vezi s Kombsom.

U izjavi upućenoj CNN-u, Karter je nazvao optužbe „toliko gnusnim da vas molim da podnesete krivičnu prijavu, a ne građansku!! Ko god bi počinio takav zločin protiv maloljetnika treba da bude zatvoren, zar ne?“

Kombsu se sudi po optužbama za trgovinu ljudima radi seksualne eksploatacije, zavjeru u vezi s reketiranjem i povezane optužbe za prostituciju. Kombs se izjasnio kao nevin i negirao je sve optužbe u oko 30 građanskih tužbi podnijetih protiv njega.

Žena, identifikovana kao Džejn Dou, kaže da je imala 13 godina kada su je navodno napali Kombs i Karter na žurci nakon dodjele MTV muzičkih nagrada 2000. godine. Ona tvrdi da joj je pozlilo nakon što je popila piće na zabavi i da je otišla u obližnju spavaću sobu. Tvrdi da ju je Karter prvo silovao, a zatim Kombs. Prema tužbi, udarila je Kombsa i pobjegla s zabave.

Karter je u početnoj tužbi identifikovan kao „Slavna ličnost A.“

Prema tužbi, advokati Džejn Dou su kontaktirali Kartera s predlogom za „medijaciju kako bi se riješilo pitanje“.

„Prema trenutnim informacijama i vjerovanju, Džej Zi je odgovorio na taj zahtjev ne samo podnošenjem potpuno neosnovane tužbe, već i orkestriranjem zavjere zastrašivanja, maltretiranja i uznemiravanja advokata tužiteljke, njihovih porodica, zaposlenih i bivših saradnika u pokušaju da ućutka tužiteljku kako ne bi imenovala Džej Zija u ovom slučaju. Taj pokušaj nije uspio. Štaviše, tužiteljka je odlučila da podnese ovu izmjenu kao odgovor na krajnje neprimjereno ponašanje Kartera,“ navodi se u tužbi.

U svom odgovoru CNN-u u nedjelju – koji je bio upućen advokatu Džejn Dou – Karter je medijacijski zahtjev nazvao „pokušajem ucjene“. Takođe je rekao da je taj advokat „za koga sam istražio, očigledno poznat po ovakvim predstavama!“

U izjavi advokata Tonija Bazbija u subotu, on je napisao: „Podnesak govori sam za sebe. Ovo je vrlo ozbiljna stvar koja će biti riješena na sudu.“

CNN je takođe kontaktirao Karterovu suprugu, Bijonse Nouls, za komentar.

Karter je u svojoj izjavi dodao da je njegova „jedina tuga“ zbog njegove porodice: „Moja supruga i ja moraćemo da sjednemo s našom djecom, od kojih jedno ima godine kada će njeni prijatelji sigurno vidjeti medijske izvještaje i postavljati pitanja o prirodi ovih tvrdnji, i da im objasnimo okrutnost i pohlepu ljudi. Žalim zbog još jednog gubitka nevinosti. Djeca ne bi trebalo da prolaze kroz ovako nešto u svom mladom uzrastu.“

CNN je u novembru izvijestio da je anonimni poznati muškarac podnio tužbu protiv teksaškog advokata koji zastupa Džejn Do, tvrdeći da je bio žrtva iznude.

Poznata ličnost je optužila advokata iz Hjustona, Tonija Bazbija, i njegovu firmu da su „besramno pokušavali da iznude ogromne sume novca od njega, inače bi javno podnijeli potpuno lažne i užasne optužbe protiv njega.“

Advokati te poznate ličnosti su dalje tvrdili da je Bazbi „prijetio da će objaviti potpuno izmišljene i skandalozne optužbe o seksualnom napadu“, uključujući „više slučajeva silovanja maloljetnika, kako muških tako i ženskih,“ ako njihov klijent „odbijе da ispuni njihove zahtjeve.“

Bazbi je negirao optužbe za iznudu u objavi na Instagramu, gdje je napisao da njegova firma „neće dozvoliti moćnicima i njihovim skupim advokatima da zastrašuju ili ućutkaju preživjele seksualnih napada,“ kao i u izjavi za CNN.

„Ako pokušavate da sakrijete svoj identitet i tvrdite da niste uradili ništa loše, ne djeluje baš pametno da se opredijelite za ovakav pristup,“ rekao je Bazbi u mejlu CNN-u u to vrijeme. „Riješićemo to u dogledno vrijeme.“

„Vjerujem da će se uz potpuno javno razotkrivanje sve ovo razjasniti,“ napisao je Bazbi.

Izvor: telegraf.rs/CNN

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pregovori o povećanju zarada 17. aprila

Utorak, 14.04.2026 | 08:23

Predstavnici poslodavaca i sindikata razgovaraće 17. aprila s premijerom o povećanju zarada u javnom i privatnom sektoru i usaglašavanju Opšteg kolektivnog ugovora. Pregovara se o povećanju obračunske vrijednosti koeficijenata zarada, tako da su očekivanja sindikata da bi trebalo doći do povećanja zarada za sve zaposlene već od maja, do kada bi se usaglasio Opšti kolektivni ugovor, navodi se u prilogu Radija Crne Gore.

Požar u kasarni Masline: Izgorjelo deset vozila na parkingu Uprave za imovinu, pričinjena velika materijalna šteta

Utorak, 14.04.2026 | 08:30

U požaru koji je jutros izbio na parkingu Uprave za imovinu u krugu kasarne Masline u Podgorici pričinjena je velika materijalna šteta, a prema prvim informacijama izgorjelo je deset vozila.

U Crnoj Gori godišnje skoro 100 samoubistava

Utorak, 14.04.2026 | 08:25

U Crnoj Gori iz godine u godinu bilježi se zabrinjavajući broj samoubistava. Podaci Ministarstva unutrašnjih poslova pokazuju da je tokom prethodne tri godine život oduzelo više desetina građana. Stručnjaci upozoravaju da je riječ o kompleksnom problemu, ali i da je prevencija moguća, piše RTV Podgorica.

Instagram uvodi promjenu koju su korisnici dugo čekali

Utorak, 14.04.2026 | 08:41

Instagram uvodi novu opciju koju su korisnici dugo tražili - mogućnost uređivanja komentara. Korisnici će moći ispraviti pogreške u pisanju ili izmijeniti svoje komentare unutar 15 minuta od objave, a uz izmijenjeni komentar stajaće posebna oznaka.

Dugogodišnja saobraćajna prepreka kod Stočne pijace uklonjena, protok vozila poboljšan

Utorak, 14.04.2026 | 11:07

Predstavnici Društva „Tržnice i pijace“ Podgorica uspješno su riješili dugogodišnji problem na saobraćajnici u neposrednoj blizini ulaza u Stočnu pijacu, koja je u vlasništvu ovog preduzeća.

Milatović sjutra u radnoj posjeti Berlinu

Utorak, 14.04.2026 | 15:56

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović boraviće 15. aprila u Berlinu, najavljeno je iz njegovog kabineta.   

„Teorija kancelarijskog vazduha“ kruži mrežama: Zaposleni tvrde da zaista postoji

Utorak, 14.04.2026 | 17:10

Ako ste primijetili da tokom radnog vremena „poružnite“, niste jedini.

Bar: Osumnjičenom za pljačku suvenirnice određeno zadržavanje

Utorak, 14.04.2026 | 16:58

Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Baru odredilo je zadržavanje do 72 sata B.M, osumnjičenom za krađu novca i nakita iz suvenirnice u tom gradu.   

Pižurica: Nema valjanih analiza koje pokazuju da neradna nedjelja škodi ekonomiji i turizmu

Utorak, 14.04.2026 | 16:48

Tvrdi da bi rad nedjeljom doveo do rasta cijena, pojačanih migracija, ali i poskupljenja rente i nekretnina

Meteorski uspon: Aleksa Peković potpisao za Pariz

Utorak, 14.04.2026 | 16:33

Poslije plasmana sa kadetskom reprezentacijom Crne Gore na Evropsko i Svjetsko prvenstvo, Aleksa Peković je nastavio meteorski uspon selidbom u Grad svjetlosti - 17-godišnji štoper je potpisao za klub iz Lige 1, Pariz.     

Ugostitelji Budve traže ukidanje zimskih zakupnina i duže tendere u zoni morskog dobra

Utorak, 14.04.2026 | 16:20

Udruženje ugostitelja Budve saopštilo je da su u prostorijama Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom Crne Gore održali sastanak sa predstavnicima ovog preduzeća, na kojem su razmatrana pitanja od značaja za poslovanje ugostiteljskih objekata u zoni morskog dobra.  

Cetinje: Uhapšeno šest vozača, vozili drogirani, pijani, odbili testiranje

Utorak, 14.04.2026 | 16:06

Cetinjska policija uhapsila je šest vozača jer su bili pijani, drogirani ili su odbili testiranje.

Papa odgovorio Trampu: Bog ranjen ratovima nije na strani nasilnika

Utorak, 14.04.2026 | 15:40

Papa Lav XIV odgovorio je američkom predsjedniku Donaldu Trampu i izjavio danas da Bog, "ranjen ratovima", nije na strani nasilnika.

Merc: Evropa mora da bude uključena u mirovni sporazum za Ukrajinu

Utorak, 14.04.2026 | 15:28

Njemački kancelar Fridrih Merc izjavio je da Evropa mora biti uključena u svaki međunarodno podržan sporazum o okončanju rata u Ukrajini.

Usvojena inicijativa za podizanje spomen-obilježja Joki Baletić u Nikšiću

Utorak, 14.04.2026 | 15:22

Savjet za davanje predloga naziva naselja, ulica i trgova, usvojio je inicijativu Evropskog saveza da se u Nikšiću podigne spomen-obilježje heroini Joki Baletić.