Ponedjeljak, 09.12.2024 | 11:53
IZVOR: kolektiv.me

Jauković: Daćemo sve od sebe da još jednom OBRADUJEMO NACIJU i odemo u Beč

Protiv Švedske nas očekuje teška borba, zato što imaju jake igrače - prije prvenstva su njih svrstali za medalju, najviše zbog odbrane, tako da očekujemo tešku utakmicu, istakla je "lavica" Đina Jauković.




Foto: Rukometni savez Crne Gore

"Lavice" su imale naporan ritam, odigrale su čak dvije utakmice u manje od 24 sata.

Sada imaju više vremena da se pripreme za novi duel.

"Sjutra igramo tek u 20.30h, tako da danas imamo cijeli dan da se oporavimo i što bolje pripremimo za Švedsku, uz trening i sitne detalje za dogovore".

Kako je istakla Jauković - prvi cilj je ostvaren, uz sve tri pobjede u grupnoj fazi.

Sada je cilj pobjeda na Švedskom i put u Beč, gdje bi imale priliku da se bore za peto mjesto na šampionatu Evrope.

"Nekako smo svi sanjali o tom Beču. Ostaje žal što ne možemo da se borimo za polufinale i finale, ali mislim da je stvarno boriti se peto mjesto, da bi to bio veliki uspjeh za našu selekciju, tako da ćemo dati sve od sebe da obradujemo još jednom naciju i odemo u Beč", zaključila je Jauković.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Miloš Vujović: Biće teško, Slovenija je jedna od najboljih ekipa u Evropi

Srijeda, 13.05.2026 | 10:02

Rukometna reprezentacija Crne Gore sjutra (18) u “Mtel dvorani Morača” dočekuje Sloveniju u prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo.

Čavor upozorava: Slovenci će sada igrati drugačiju odbranu

Srijeda, 13.05.2026 | 09:53

Crna Gora u četvrtak (18h, TVCG2) u "Morači" dočekuje Sloveniju u prvom meču baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo koje se u januaru naredne godine biti odigrano u Njemačkoj. Revanš je u Kopru tri dana kasnije.

Simić pred duel sa Slovenijom: Postoji šansa da nešto uradimo, ali su oni izraziti favoriti

Utorak, 12.05.2026 | 11:58

Rukometnu reprezentaciju Crne Gore u četvrtak (18) u “Mtel dvorani Morača” očekuje prvi meč protiv Slovenije u baražu za Svjetsko prvenstvo.

Dinar: Slovenija ima veliki kvalitet, ali u sportu se nikad ne zna

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 19:31

Crnogorski rukometaši su se okupili danas u Podgorici i odradili prvi trening uoči najvažnijeg izazova u ovoj godini. "Lavovi" u četvrtak u "Morači“ dočekuju Sloveniju u baražu za odlazak na Svjetsko prvenstvo, revanš je u nedjelju u Kopru.

„Lavovi“ počeli pripreme za duel sa Slovenijom: Ulog plasman na Svjetsko prvenstvo

Ponedjeljak, 11.05.2026 | 19:15

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore okupila se u Podgorici i odradila prvi trening u okviru priprema za baražni duel protiv selekcije Slovenije, koji će biti odigran u četvrtak u Sportski centar Morača.

Vujanović: Da nije bilo sukoba sa crkvom, DPS bi još bio na vlasti; Pravoslavna crkva u Crnoj Gori primjeren naziv kojim se prevazilazi podjela, ideja bila prihvatljiva i Amfilohiju

Srijeda, 13.05.2026 | 21:51

Da nije bilo sukoba sa crkvom, Demokratska partija socijalista (DPS) bi i dalje bila na vlasti, ocijenio je večeras nekadašnji predsjednik Crne Gore i raniji istaknuti funkcioner DPS-a Filip Vujanović.

Francuska zabranila iskrcavanje putnika sa britanskog kruzera poslije pojave gastroenteritisa na brodu

Srijeda, 13.05.2026 | 21:38

Više od 1.700 putnika i članova posade na britanskom kruzeru dobilo je naređenje da ostane na brodu poslije pojave gastroenteritisa kod nekih putnika, javile su danas francuske vlasti.

Tramp uvjerava da je trenutni rast cijena kratkoročan: Inflacija će pasti kad završi rat s Iranom

Srijeda, 13.05.2026 | 21:27

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je kako očekuje da će inflacija u Sjedinjenim Američkim Državama značajno pasti čim se završi rat s Iranom.

Anćeloti: Murinjo može da napravi fantastičan posao u Madridu

Srijeda, 13.05.2026 | 21:16

Selektor Brazila i bivši trener Real Madrida, Karlo Anćeloti, govorio je o aktuelnoj situaciji u „kraljevskom klubu“, ali i o potencijalnim rješenjima za budućnost klupe na Santjago Bernabeuu.

Đukanović: Radili smo bez greške od 1996. do 2006, iako niko u svijetu nije podržao ideju obnove crnogorske nezavisnosti

Srijeda, 13.05.2026 | 20:51

"Sjetio sam se nekoliko dana nakon završenog referenduma, prilikom mog prvog susreta sa Havijerom Solanom u Briselu, nečega što mi je ranije kazao Stiv Henke, američki profesor, specijalista za finansije, u jednom periodu i moj savjetnik: ”Moraćete da prođete preko jednog visokog mosta ispod kojeg je nabujala rijeka. Ako padnete, niko vas neće pretjerano žaliti, ako pređete preko tog mosta, svi će vas dočekati kao da su jedva čekali da vas vide"

Za koncert Riki Martina rezervacije u okolnim lokalima od 60 do 120 eura, oko 70 odsto kapaciteta već rezervisano

Srijeda, 13.05.2026 | 20:40

Iako je koncert Rikija Martina povodom Dana nezavisnosti besplatan, oni koji žele da budu u neposrednoj blizini bine moraće to dobro da plate. Kako saznaje TV Podgorica, jedan od lokala će za najavljenu noć naplaćivati rezervaciju visokih stolova 70, a niskih 120 eura. U cijenu su uključene meze, dok se piće dodatno plaća, i to po redovnim cijenama.

Agović ostaje predsjednik Opštine Petnjica

Srijeda, 13.05.2026 | 20:27

Predsjednik Opštine Petnjica Samir Agović nije razriješen na današnjoj sjednici Skupštine opštine.

Vujanović: Obnovom nezavisnosti osigurali smo vječnost Crne Gore

Srijeda, 13.05.2026 | 20:11

Mislim da smo obnovom crnogorske nezavisnosti i kolektivitetom u NATO alijansi kao političkoj ali i vojnoj alijansi, osigurali vječnost Crne Gore, kazao je prvi predsjednik nezavisne Crne Gore Filip Vujanović u emisiji Iznova za Novu M.

Kovačević: Nikšić postaje važna kulturna adresa regiona

Srijeda, 13.05.2026 | 19:37

U okviru 20. Međunarodnog podgoričkog sajma knjiga i obrazovanja, danas je održana prezentacija projekta Nikšić 2030 – Evropska prestonica kulture.

Vulin: Zećani vratili dostojanstvo onima koji su stvarali Crnu Goru

Srijeda, 13.05.2026 | 19:29

Lider Pokreta socijalista, Aleksandar Vulin reagovao je na vijest o usvajanju deklaracije Skupštine opštine Zeta i poništenju priznanja Kosova na teritoriji te opštine, citirajući Njegoša, prenosi RT Balkan.