Svjetski poznata pjevačica Tejlor Svift održala je posljednji koncert u nizu u nedjelju na svojoj velikoj turneji “The Eras” u Vankuveru u Kanadi.
Foto: YouTube screenshot/Taylor Swift
Od početka turneje “The Eras” u martu 2023, Tejlor Svift je dala 197 miliona dolara bonusa svojim izvođačima i članovima ekipe, piše Rolling Stone.
Članovi ekipe, koji su primili bonus uz platu, su vozači kamiona, ugostitelji, tehničari za instrumente, tim za kostime, tim za rasvjetu i zvuk, produkcijsko osoblje i pomoćnici, stolari, igrači, bend, obezbjeđenje, koreografi, pirotehničari, frizeri, šminkeri, stilisti garderobe, fizioterapeuti i članovi video tima, izvještava People.
Velikodušni bonusi su otkriveni kada se Eras turneja privodila kraju 8. decembra, nakon tri uzastopna nastupa u Vankuveru.
Do kraja svog 149. nastupa, Sviftova je prodala karate u vrijednosti 2.077.618.725 dolara, što je rekordno visok nivo prodaje ulaznica za koncertnu turneju.
“Coldplay” je ranije držao rekord za najveću zaradu od prodaje karata za njihovu turneju “Music of the Spheres”, uloživši milijardu dolara i prodavši skoro 9,3 miliona karata.
Samo prošle godine Eras turneja je zaradila milijardu dolara od prodaje karata. Tada je rekordna turneja Tejlor Svift skinula sa trona jednogodišnju turneju Eltona Džona “Farewell Yellow Brick Road”.
KOMENTARI (0)