Utorak, 10.12.2024 | 16:25
IZVOR: dan.online

Prosinečki o CRNOGORSKOM FUDBALU: "Da nema saveza, to bi bila KATASTROFA"

Selektor Crne Gore Robert Prosinečki je u razgovoru za hrvatski "Denis podcast" otkrio je koje su specifičnosti crnogorskog fudbala. 




Foto: Youtube screenshot/Al Jazeera Balkans, arhiva

"Nije lako, Crna Gora ima 600.000 ljudi. Infrastruktura je još na početku, sada se sve poboljšava. Još da nema Saveza, to bi bila katastrofa. Ali popravlja se, trojica igrača su igrala iz domaće lige, ima potencijala, radićemo i dalje na tome. Normalno je da su nam najvažniji igrači koji igraju u ozbiljnim klubovima i koji možda mogu još godinu-dvije, da ne nabrajam sada Savića, Jovetića, Marušića... To su ozbiljni igrači, koji su napravili karijere. I mladi igrači sa njima dobiju samopouzdanje, sve je drugačije kada imate Savića u poslednjoj linji, kada imate Jovetića. Ima potencijala, vidjećemo šta će nam donijeti žrijeb",  kazao je Prosinečki.

Prosinečki je danas dobio povjerenje čelnika FSCG da i dalje predvodi "sokole", a tim povodom je rekao da je počastvovan ukazanim poverenjem.

"Velika je čast biti selektor Crne Gore. To je reprezentacija koja ima mogućnost da nešto napravi - koliko god da liga nije možda najbolja, koliko god da ima problema, ali opet ima igrača koji igraju u ozbiljnim klubovima i sa kojima može nešto da se napravi",  rekao je Robert Prosinečki.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

O'Rajli se dva puta poklonio i srušio Arsenalove snove o četiri pehara u sezoni

Nedjelja, 22.03.2026 | 19:47

Finale koje je Arsenal otvorio kao da igra za spas sezone, završeno je u ritmu koji je Mančester siti pretvorio u svoju zonu komfora, kontrola, strpljenje i udarac u pravom trenutku, a u centru te priče bio je Nik O’Rajli, junak večeri koji je sa dva gola u drugom poluvremenu riješio pitanje pobjednika i donio Sitiju trijumf od 2:0 i pehar Liga kupa.

"Političari bi da vode istrage, a tužioci glume političare"

Nedjelja, 22.03.2026 | 19:42

Već duže vrijeme svjedoci smo svojevrsnog rata između predstavnika pojedinih partija na vlasti i tužilaštva.

Totenhem dotaka dno, rekord star 91 godinu izjednačen!

Nedjelja, 22.03.2026 | 19:16

Slobodan pad bez kočnice i sada već istorijski minus. Totenhem Igora Tudora doživio je težak poraz od Notingem Foresta (3:0) u direktnom okršaju za opstanak i time ušao u anale, ali na pogrešan način.

Đukanović: Kad političari gube kurs

Nedjelja, 22.03.2026 | 19:02

Piše: Petar Đukanović, programski direktor Centra za građansko obrazovanje (CGO)

Netanjahu traži globalnu koaliciju protiv Irana

Nedjelja, 22.03.2026 | 18:32

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu pozvao je danas na formiranje globalne koalicije protiv Irana i obećao da će lično "ciljati" svakog iranskog lidera, prenio je pariski list Mond na svom sajtu.  

U hercegnovskom odjeljenju Suda za prekršaje 300 odsto više predmeta nego lani

Nedjelja, 22.03.2026 | 18:45

Od početka godine u hercegnovskom odjeljenju Suda za prekršaje u Budvi zabilježeno je drastično povećanje broja hitnih predmeta, kojih je za 300 odsto više u odnosu na prva dva i po mjeseca 2025.godine. Najviše predmeta odnosi se na teške prekršaje Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima.

Simptomi koje mozak šalje i koje nikada ne smijete da ignorišete

Nedjelja, 22.03.2026 | 18:18

Povodom Nedjelje mozga, stručnjaci upozoravaju na rane znakove neuroloških bolesti koji mogu spasiti život ako se pravovremeno prepoznaju.

MVP Palestine: Osuđujemo organizovani terorizam izraelskih naseljenika

Nedjelja, 22.03.2026 | 18:04

Ministarstvo vanjskih poslova Države Palestine osuđuje organizovani terorizam izraelskih naseljenika kao dio genocidne kampanje protiv palestinskog naroda, navodi se u saopštenju koje je medijima proslijedila Ambasada Palestine u Crnoj Gori.

Naučnici otkrili iznenađujuću vezu između mačaka i ljudi oboljelih od raka

Nedjelja, 22.03.2026 | 17:52

Naučnici su napravili značajan korak naprijed u istraživanju raka i to uz pomoć - kućnih mačaka. U velikoj međunarodnoj studiji prvi put su detaljno analizirani genetski profili tumora kod mačaka, a rezultati su pokazali iznenađujuće sličnosti s rakom kod ljudi.  

Ekipa Hitne medicinske pomoći porodila ženu u selu kod Bijelog Polja, rođen zdravi dječak

Nedjelja, 22.03.2026 | 17:37

Ekipa Hitne medicinske pomoći uspješno je obavila porođaj u selu Đapanov grob kod Bijelog Polja, saopštili su iz Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore.