Srijeda, 11.12.2024 | 10:56
IZVOR: pobjeda.me

Milvoki i Oklahoma PRVI POLUFINALISTI NBA kupa

Milvoki i Oklahoma prvi su polufinalisti NBA kupa.




Foto: YouTube screenshot/ NBA MONSTERS

Milvokija je u četvrtfinalu pobijedio Orlando 114:109, a najzaslužniji za trijumf Baksa biliu su Janis Adetokunbo sa 37 poena i sedam skokova i Demijan Lilard sa 28 poena, od kojih je devet postigao u posljednjem minutu, a imao je i devet asistencija.

Bobi Portis je dodao 22 poena, 10 skokova i četiri asistencije, Ej Džej Grin devet poena, dok je Kris Midlton utakmicu završio bez poena, sa osam asistencija, četiri skoka i tri ukradene lopte.

U ekipi Orlanda najefikasniji je bio Džejlen Sags sa 32 poena, uz devet skokova i četiri ukradene lopte. Entoni Blek dodao je 17 poena i šest skokova, Moris Vagner 13 poena, a Goga Bitadze 12 poena, 14 skokova i četiri asistencije.

Zbog povreda u timu nije bilo Paola Bakera, Džonatana Ajzaka, Garija Harisa i Franca Vagnera.

Milvoki će u subotu uveče u polufinalu igrati protiv pobjednika duela između Njujorka i Atlante.

Košarkaši Oklahome su pobijedili Dalas 118:104, a pobjednički tim je predvodio Šej Gildžes-Aleksander sa 39 poena, osam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte.

Džejlen Vilijams dodao je 18 poena, sedam skokova i četiri asistencije, Kejson Volas 11 poena, osam skokova i četiri asistencije, a Lu Dort 11 poena i šest skokova. Ajzea Hartenštejn imao je 10 poena i 13 skokova.

Kod Dalasa su Klej Tompson i Nadži Maršal upisali po 19 poena, Kajri Irving 17 poena i pet asistencija, a Luka Dončić 16 poena, 11 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte. Derik Lajvli dodao je pet poena, 13 skokova i pet asistencija.

U ekipi Orlanda najefikasniji je bio Džejlen Sags sa 32 poena, uz devet skokova i četiri ukradene lopte. Entoni Blek dodao je 17 poena i šest skokova, Moris Vagner 13 poena, a Goga Bitadze 12 poena, 14 skokova i četiri asistencije.

Zbog povreda u timu nije bilo Paola Bakera, Džonatana Ajzaka, Garija Harisa i Franca Vagnera.

Milvoki će u subotu uveče u polufinalu igrati protiv pobjednika duela između Njujorka i Atlante.

Košarkaši Oklahome su pobijedili Dalas 118:104, a pobjednički tim je predvodio Šej Gildžes-Aleksander sa 39 poena, osam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte.

Džejlen Vilijams dodao je 18 poena, sedam skokova i četiri asistencije, Kejson Volas 11 poena, osam skokova i četiri asistencije, a Lu Dort 11 poena i šest skokova. Ajzea Hartenštejn imao je 10 poena i 13 skokova.

Kod Dalasa su Klej Tompson i Nadži Maršal upisali po 19 poena, Kajri Irving 17 poena i pet asistencija, a Luka Dončić 16 poena, 11 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte. Derik Lajvli dodao je pet poena, 13 skokova i pet asistencija.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Milatović sjutra u posjeti Estoniji

Četvrtak, 14.05.2026 | 18:22

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, sa suprugom Milenom, boraviće 15. i 16. maja u zvaničnoj posjeti Republici Estoniji, saopšteno je iz predsjednikovog Kabineta.

„Pio“ d.o.o. Ulcinj na čelu sa Mladenom Đurovićem ostvario istorijski preokret: Od dubokih gubitaka do pozitivnog poslovanja

Četvrtak, 14.05.2026 | 23:02

Kompanija „Pio“ d.o.o. Ulcinj, na čelu sa Izvršnim direktorom Mladenom Đurovićem, koja upravlja hotelima „PIO“ u Ulcinju i „Gorske oči“ na Žabljaku pod okriljem Fonda PIO Crne Gore, ostvarila je u 2025. godini impozantne poslovne rezultate, prekidajući višegodišnji trend negativnog poslovanja.

Zašto se Australija takmiči na Evroviziji i šta bi bilo ako pobijedi?

Četvrtak, 14.05.2026 | 20:59

Uoči nastupa Delte Gudrem, koja ove godine predstavlja Australiju na Evroviziji, mnogi se ponovo pitaju kako je moguće da zemlja udaljena više od 14.000 kilometara učestvuje na evropskom muzičkom takmičenju.

MVP: Crna Gora se nije “otcijepila” od Srbije, niti je ikada bila dio nje u smislu u kojem to Vučić pokušava predstaviti

Četvrtak, 14.05.2026 | 23:18

Sa žaljenjem konstatujemo da predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i povodom obilježavanja jubileja obnove crnogorske nezavisnosti nastavlja sa retorikom koja ne doprinosi dobrosusjedskim odnosima i međusobnom poštovanju dvije međunarodno priznate države, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP).

Električni automobili gube domet na hladnoći, ali hibridi imaju još jedan veliki problem

Četvrtak, 14.05.2026 | 18:06

Istraživanje pokazalo kako ekstremne temperature utiču na EV i hibridne automobile.

Podgoričanin uhapšen zbog vožnje u alkoholisanom stanju

Petak, 15.05.2026 | 17:17

Podgorička policija uhapsila je dvadesetdvogodišnjeg N.Č zbog sumnje da je opasnom i nesavjesnom vožnjom ugrožavao učesnike u saobraćaju, a kontrolom je utvrđeno da je vozilom upravljao pod dejstvom alkohola u koncentraciji od 1,77 promila, saopštili su iz Uprave policije.

"Nepotpisivanje kolektivnog ugovora neće ugroziti prava iz radnog odnosa"

Petak, 15.05.2026 | 17:10

Nema potpisivanja Opšteg kolektivnog ugovora bez povećanja zarada. To je stav sindikata, saopšten na sjednici Predsjedništva Socijalnog savjeta. Povećanje plata u javnom sektoru kroz dalje opterećenje privrede nije prihvatljivo u Uniji poslodavaca. Čelnik Slobodan Mikavica kaže da nepotpisivanje kolektivnog ugovora neće ugroziti prava iz radnog odnosa. Vlada Unije će odgovore dati na konsultativnom saslušanju pred Odborom za ekonomiju naredne sedmice.

Đurašković, Jovanović i Satler u akciji „Čuvaj da te čuva“

Petak, 15.05.2026 | 17:00

Gradonačelnik Cetinja Nikola Đurašković zajedno sa predsjednikom Opštine Budva Nikolom Jovanovićem, ambasadorom Evropske unije u Crnoj Gori Johanom Satlerom, dekanom Aleksandrom Radomanom, saradnicima i studentima Fakulteta za crnogorski jezik i književnost učestvovao je u akciji čišćenja i uređenja lokacija duž putnih pravaca Budva–Cetinje i Cetinje–Podgorica, organizovanoj u okviru kampanje „Čuvaj da te čuva“.  

Zenović: Vlada očekuje završetak Ugovora o pristupanju EU ubrzo nakon zatvaranja posljednjeg poglavlja

Petak, 15.05.2026 | 16:46

Glavni pregovarač Crne Gore sa EU Predrag Zenović na sjednici skupštinskog Odbora za evropske integracije odgovarao je na pitanja poslanika

Politiko: U Evropi samo Poljaci jasno podržavaju američko vojno prisustvo

Petak, 15.05.2026 | 16:24

Većina Evropljana protivi se vojnim bazama SAD u njihovim zemljama, osim Poljske gdje većina podržava veće američko prisustvo, pokazalo je novo istraživanje.

Pavličić: Žene u pravosuđu izložene pritiscima i onlajn nasilju, sudovi moraju brže reagovati na govor mržnje

Petak, 15.05.2026 | 16:13

Žene u pravosuđu izložene su pritiscima i onlajn nasilju, uključujući lične napade i diskreditaciju, a sudovi moraju brzo reagovati na govor mržnje i štititi dostojanstvo profesije, istakla je predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore, Valentina Pavličić.

Radović u Puli: Inovacije moraju biti u službi stabilnosti i povjerenja

Petak, 15.05.2026 | 16:10

Guvernerka Centralne banke Crne Gore Irena Radović učestvovala je na Regionalnom sastanku guvernera centralnih banaka, koji je 14. i 15. maja održan u Puli, u organizaciji Hrvatske narodne banke.

Pronađeno tijelo Nešovića pored auto-puta u Šimanovcima

Petak, 15.05.2026 | 16:00

Tijelo Aleksandra Nešovića Baje, zbog čijeg je nestanka uhapšen načelnik beogradske policije Veselin Milić pronađeno je pored auto-puta kod Šimanovaca, saznaje Danas od više izvora iz policije.

EPCG u prvom kvartalu 2026. ostvarila rast dobiti od 257 odsto

Petak, 15.05.2026 | 15:50

Elektroprivreda Crne Gore ostvarila je u prvom kvartalu 2026. neto dobit od 36,47 miliona evra, što je za 257 odsto više u odnosu na isti period prethodne godine, saopštili su iz Elektroprivrede Crne Gore (EPCG) .  

GP URA: Osnovni sud u Ulcinju presudio u korist Abazovića po tužbi Bemaksa

Petak, 15.05.2026 | 15:37

Osnovni sud u Ulcinju presudio je u korist lidera GP URA Dritana Abazovića po tužbi kompanije Bemaks, odnosno Ranka Ubovića i Aca Mijajlovića, piše u saopštenju URA-e.