Srijeda, 11.12.2024 | 17:37
IZVOR: ona.telegraf.rs

Sjutra je 12.12. i smatra se NAJMOĆNIJIM DANOM u godini: Evo šta obavezno da uradite

Decembar se smatra najmističnijim periodom godine, posebno kada je u pitanju astrologija i numerologija, a upravo je sutra jedan od takvih posebnih dana u godini.




Foto: Ilustracija/Pexels.com 

Prema numerologiji, datum 12.12. (12. decembar) naziva se "ogledala brojeva" kada se vjeruje da anđeli čuvari komuniciraju s nama ne bi li nam ukazali na naše propuste, greške, ali i potencijale prilike.

Ovog dana "znakovi pored puta" ne bi trebali da se ignorišu, već suprotno, da se dodatno obrati pažnja, jer, možda, kriju skrivenu poruku za nas. Numerolozi i astrolozi preporučuju da sjutra preispitate svoj život, i da uradite nove stvari i ostvarite nešto za čime već dugo žudite.

Broj 12 još od davnih dana je veoma značajan u različitim kulturama ne samo u numerološkom, već i u matematičkom, arhetipskom i duhovnom smislu. Sama godina je kalendarska podiljena je na 12 mjeseci, a dan na dva puta po 12 sati. Takođe postoji i 12 horoskopskih znakova, u praktično svim Zodijacima, pogotovo u zapadnom, najprihvaćenijem.

Ovaj broj se praktično "provlači" svuda, a sjutrašnji "datum ogledala" smatra se posebno magičnim i moćnim danom zbog toga što je posljednji takav dan u  2024. godini.

I sam broj, sastavljen od dvije cifre, jedan i dva, smatra se značajnim, jer u numerologiji, broj 1 predstavlja nezavisnost, individualnost, inicijaciju i nove početke, dok se broj 2 odnosi na osjetljivost i strpljenje. A i njihov zbir je tri (1+2=3), što je broj koji naglašava sebe, osjećanja i veze. U međuvremenu, numerologija punog datuma, 12. 12, je šest (1+2 +1+ 2=6), za koji se vjeruje da je povezan sa idealizmom.

Uz sve nabrojano, ovakav spoj brojeva u numerologiji predstalja kraj jednog ciklusa i početak novog, zbog čega je ovaj dan idealan za plasiranje pozitivnih misli i usmjeravanje pozitivne energije na svoje ciljeve. Broj 1212 povećava vibraciju ljudske energije, čini čovjeka mnogo svjesnijim, senzitivnijim na poruke koje stižu iz svih nivoa svjesti, kao i duhovno jačim.

Decembar je mjesec koji simbolizuju borbu svijetla i tame, koja traje sve do zimske kratkodnevice, tačnije do 21. decembra u ponoć. Dani tada postaju sve duži i duži, a sunce počinje da pobjeđuje mračnu tminu. U decembru se ujedno događa posljednji pun mjesec u godini, ali i godišnji ciklus praznika kao što su Božić i Nova godina koji simbolizuju kraj i novi početak, 12. decembar ima posebnu simboliku u ezoterizmu jer simbolizuje pun, zatvoreni krug.

Numerolozi stoga preporučuju da se sjutra okrenete meditaciji i drugim spiritualnim praksama, jer su daleko efektnije u odnosu na druge periode godine. Razmislite o stvarima koje ste dobro uradili, na koje možete da budete ponosni. Takođe, osvrnite se i na svoje greške, padove i stvari koje treba da popravite, a potom postavite jasne ciljeve za 2025. godinu pred nama.

Srećno!

Izvor: ona.telegraf.rs

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uhapšen Podgoričanin: Osumnjičen da mu je droga poslata paketom iz Amerike

Petak, 14.08.2026 | 08:24

Službenici Uprave carina su 11. avgusta prilikom redovne kontrole poštanskih pošiljki u carinskom skladištu Pošte Crne Gore u Podgorici, izdvojili za pregled pošiljku pristiglu iz Sjedinjenih Američkih Država, i u njoj pronašli oko 600 grama marihuane.

Uhapšen advokat Damir Lekić

Petak, 14.08.2026 | 10:56

Advokat Damir Lekić uhapšen je po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva, potvrđeno je Portalu RTCG.

Šaranović: Sumnja da su požari namjerno izazvani, Nimanbegu: Situacija složena ugroženo vodosnabdijevanje

Petak, 14.08.2026 | 08:06

Burnu i neizvjesnu noć proveli su vatrogasci i mještani na području Herceg Novog i Ulcinja. Ekipe vatrogasaca a i mještani nekoliko naselja bili su pripravni kako bi zautavili vatrenu stihiju ako se primakne objektima. Na hercegnovskom području požar se kasno sinioć širio prema Zelenici, dok su u Ulcinju aktivna požarišta bila u selima Gač i Klezna, a vatra se proširila i prema Šasu. U Ulcinju je kasno sinoć zasijedao Krizni štab, dok su direktor Direktorata za zaštitu i spašavanje Miodrag Bešović, ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović i predsjednik Opštine Ulcinj Genci Nimanbegu bili na terenu na području Briske gore, navodi se u prilogu RTCG.

Pojačane kontrole na aerodromima, zbog nepravilnosti preduzeto 55 mjera

Petak, 14.08.2026 | 09:01

Tokom pojačanih kontrola taksi prevoznika, rent-a-car agencija i drugih pružalaca usluga na aerodromima u Podgorici i Tivtu nadležni organi preduzeli su ukupno 55 mjera zbog utvrđenih nepravilnosti. Najviše nepravilnosti registrovano je na Aerodromu Podgorica, gdje su policija i inspekcijske službe preduzele 53 mjere.

Misinezović: Situacija u Herceg Novom loša, požar se širi i kraj borbe se ne nazire

Petak, 14.08.2026 | 08:14

Zamjenik komandira Službe zaštite i spašavanja Herceg Novog Jovica Misinezović kazao je da je situacija sa požarima u tom gradu loša i da im vremenske prilike ne idu na ruku. Zbog vjetra požar se proširio, a borba sa vatrenom stihijom traje već treći dan i kraj joj se ne nazire

ASK: Jovan Kljajić ne može istovremeno biti generalni direktor u Ministarstvu i predsjednik Savjeta Agencije za sajber bezbjednost

Petak, 14.08.2026 | 17:10

Agencija za sprečavanje korupcije (ASK) ocijenila je da Jovan Kljajić, vršilac dužnosti generalnog direktora Direktorata za infrastrukturu, informacionu bezbjednost, digitalizaciju i e-servise Ministarstva javne uprave, ne može istovremeno obavljati i funkciju predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost.

Radovi na Bulevaru Vojislavljevića napreduju: Pogledajte kako izgleda gradilište

Petak, 14.08.2026 | 15:53

Radovi na Bulevaru Vojislavljevića u Podgorici uveliko traju, a snimci iz vazduha pokazuju kako trenutno izgleda jedna od najvažnijih saobraćajnih dionica u južnom dijelu grada. Izgradnja bulevara trebalo bi da doprinese rasterećenju saobraćaja, posebno na području Zabjela, i boljem povezivanju ovog dijela Podgorice sa ostatkom grada.

ODT će se žaliti na oslobađajuću presudu u slučaju "Tunel"

Petak, 14.08.2026 | 15:47

Nakon što je objavljeno da je osmočlana grupa i u ponovnom postupku oslobođena optužbi da je učestvovala u prokopavanju tunela iz kojeg je u septembru 2022. provaljeno u depo Višeg suda u Podgorici, oglasio se Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici.

Udes na putu Budva - Cetinje, jedna osoba teško povrijeđena

Petak, 14.08.2026 | 15:41

Vozač pik-apa teško je povrijeđen u udesu koji se oko 14 časova dogodio na magistralnom putu od Budve ka Cetinju.

Na požarištu kod Omiša pronađeno tijelo jedne osobe

Petak, 14.08.2026 | 15:35

Prilikom pregleda opožarenog područja u Omišu policija je danas oko 13.30 sati pronašla tijelo jedne osobe.

Đoković: Osjećam se odlično, želio sam da odigram bar jedan turnir uoči US opena

Petak, 14.08.2026 | 15:30

Novak Đoković se nakon gotovo mjesec vratio na teren , pošto ga čeka nastup na mastersu u Sinsinatiju. Biće to ujedno dobra priprema za US open, posljednji grend slem u sezoni.

Ćirović: Odbranjeno nekoliko kuća u Baošićima

Petak, 14.08.2026 | 15:18

Komandir službe zaštite i spašavanja Herceg Novi, Zlatko Ćirović, kazao je da su vatrogasci uspjeli da odbrane kuću Bigovića u Baošićima, kao i još dvije kuće koje se nalaze u blizini. On ističe da je komunikacija sa MUP-om odlična, te da u gašenju požara već učestvuje jedan helikopter, a da se očekujem dolazak još jednog.

Organizovan povratak državljana Crne Gore sa Sicilije: Autobusom do Barija, pa trajektom za Drač

Petak, 14.08.2026 | 15:16

Vlada Crne Gore i Ministarstvo vanjskih poslova organizovali su prevoz za državljane Crne Gore koji su ostali zarobljeni na Siciliji nakon što su otkazani letovi sa tog ostrva zbog erupcije vulkana Etna.

Koprivica: Ustavnim promjenama obavezna provjera integriteta prije stupanja na funkciju

Petak, 14.08.2026 | 15:13

Potpredsjednik Vlade, Momo Koprivica ukazao je da je Vlada danas jednoglasno utvrdila Predlog za promjenu Ustava kojom se predviđa obavezna prethodna provjera integriteta kandidata za mandatara i kandidata za članove Vlade.

Operativni tim za zaštitu i spašavanje: Požari pod kontrolom, na požarišta izbačeno više od 110 tona vode

Petak, 14.08.2026 | 15:07

Operativni tim za zaštitu i spašavanje održao je jutros sastanak na kojem je analizirana aktuelna situacija na požarištima širom Crne Gore, sa posebnim osvrtom na Herceg Novi i Ulcinj.Sastanku su prisustvovali potpredsjednik Vlade za bezbjednost, odbranu, borbu protiv kriminala i unutrašnju politiku i zamjenik premijera Aleksa Bečić, ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović, generalni direktor Direktorata za zaštitu i spašavanje Miodrag Bešović sa saradnicima i predsjednik Opštine Herceg Novi Stevan Katić.