Srijeda, 11.12.2024 | 21:44
IZVOR: vijesti.me

Slovenke ubjedljivo PORAŽENE od Njemačke - "LAVICE" na kraju na OSMOM MJESTU

Danska pobjedom nad Holandijom (30:26) kompletirala polufinala EHF Eura, gdje je čekaju Norveška, Francuska i Mađarska - jedini šampioni Evrope uz našu zemlju




Foto: YouTube screenshot/ EHF Home of Handball

Riješena je i posljednja dilema pred završnicu u Beču - rukometašice Danska u direktnom duelu bile su bolje od Holandije (30:26) i plasirale se u polufinale Evropskog prvenstva.

Ana Mete Hansen i drugarice tako su se među četiri najbolje pridriužile Norveškoj, Mađarskoj i Francuskoj sa kojom će u petak igrati za veliko finale.

Zanimljivo, te četiri selekcije su jedine uz Crnu Goru koje su kroz istoriju osvajale Evropsko prvenstvo - Norveška je čak devet puta bila najbolja, Danska tri, dok su Francuska, Mađarska i naša zemlja po jednom osvojile Stari kontinent.

Upravo je Hansen sa sedam golova predvodila Dankinje do pobjede, a pratile su je Helena Hagese, Trine Jensen Estegord i Mihala Meler sa po četiri.

Kod Holandije koju u Beču očekuje meč za peto mjesto protiv Švedske sjajan meč odigrala je Dion Hušer koja je postigla deset golova bez promašaja.

Ranije danas Njemačka je bila ubjedljiva protiv Slovenije našeg Dragana Adžića (35:16) ukupno zauzela sedmo mjesto na EHF Euru, pa je tako Crna Gora na kraju šampionat kontinenta završila na osmoj poziciji.

Slabiji plasman na evropskim prvenstvima "lavice" su imale 2016. i 2018. kada su bile 13. odnosno devete, dok su osmoplasirane bile i 2020. Na prošlom šampionatu Crna Gora je stigla do bronzane medalje.

EHF EURO 2024

Polufinale, petak

Francuska - Danska

Mađarska - Norveška

Za 5. mjesto, petak

Švedska - Holandija

Finale i meč za 3. mjesto igraju se u nedjelju

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura + 100% bonusa na prvi depozit!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Izmjene Zakona o radu: Minimalac u skladu sa kupovnom moći, više vremena za porodicu

Četvrtak, 19.02.2026 | 19:22

Vlada Crne Gore utvrdila je predlog Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o radu po kojem se uvodi kupovna moć kao dodatni kriterijum za određivanje minimalne zarade, a posebna novina je i da će očevi imati pravo na 10 dana odsustva nakon rođenja djeteta. Takođe, prema riječima ministarke Naide Nišić, zakon će propisivati fleksibilnije radno vrijeme i rad van prostorija poslodavca, a poslodavci sa više od 100 zaposlenih imaće obavezu da dostavljaju izvještaje o razlikama u zaradama između žena i muškaraca.

Knežević: Predrag Šuković išao da postavlja prisluškivače u hotelu gdje boravi Kan, logistiku mu pružao Ivan Delić

Četvrtak, 19.02.2026 | 16:16

Bivši pomoćnik direktora Uprave policije Dejan Knežević kazao je da je šef Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO) Predrag Šuković išao da postavlja prisluškivače u jednom budvanskom hotelu gdje boravi Marko Ljubiša Kan, a da mu je za to logistiku pružqo visokorangirani pripadnik kriminalne organizaije Ivan Delić.

Ugostitelji će morati da pomjere bašte lokala najmanje dva metra od stambene zgrade

Četvrtak, 19.02.2026 | 19:56

Stotine ugostitelja u Podgorici moraće da pomjere bašte svojih lokala najmanje dva metra od stambenih zgrada i prilagode se novim urbanističko-tehničkim uslovima. Od avgusta se može očekivati i kažnjavanje onih koji ne budu poštovali propise, poručuje za Televiziju Podgorica direktor Uprave za inspekcijske poslove Branko Kovačević.

Milatović zahtijeva od Ministarstva pravde hitno postupanje za pomilovanje u slučaju Bratić

Četvrtak, 19.02.2026 | 15:16

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović saopštio je da zahtijeva od Ministarstva pravde hitno postupanje za pomilovanje u skladu sa zakonom u slučaju uhapšene Vesne Bratić. Iz njegovog Kabineta su saopštili da traže da Ministarstvo pravde bez odlaganja prikupi sve potrebne podatke, temeljno sagleda molbu i dostavi obrazloženi predlog za pomilovanje.

ANKETA: Da li ULICA SLOBODE u centru Podgorice, treba da bude pješačka zona tokom CIJELOG DANA?

Petak, 20.02.2026 | 08:00

Oko 83 odsto građana Podgorice podržava ideju da Ulica slobode u centru grada bude pješačka zona tokom cijelog dana. Kako je saopšteno, to pokazuju rezultati godišnjeg istraživanja „Stavovi građana Podgorice o uslovima za pješačenje i upotrebu bicikla“, koje je krajem prošle godine sprovela NVO Biciklo.me.

Gorčević u Lisabonu: Članstvo Crne Gore u EU potvrda kredibiliteta politike proširenja

Petak, 20.02.2026 | 14:44

Crna Gora je nastavila da potvrđuje svoje evropsko opredjeljenje kroz mjerljive i održive rezultate, a njeno članstvo u EU biće snažna potvrda kredibiliteta politike proširenja i kontinuirane posvećenosti Unije regionu, ocijenjeno je tokom sastanaka ministarke evropskih poslova Maide Gorčević u Lisabonu.

Mandić: Pobijedila je pravda

Petak, 20.02.2026 | 14:43

Predsjednik Skupštine i lider NSD-a Andrija Mandić rekao je da je današnjom odlukom Apelacionog suda u predmetu tzv. "državni udar" pobijedila pravda. Mandić i predsjednik DNP-a Milan Knežević organizovali su danas pres konferenciju.

U nedjelju u Podgorici više saobraćajnica zatvoreno zbog pokazne vježbe policije

Petak, 20.02.2026 | 14:16

Uprava policija saopštila je da će u nedjelju u krugu Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Podgorici biti organizovana pokazna vježba Specijalne jedinice policije, Posebne jedinice policije i Grupe za protivdiverzionu zaštitu, te će od 9.30 do 11.00 časova nekoliko saobraćajnica biti zatvoreno.

Uhapšen državljanin Albanije, osumnjičen da je utajom poreza oštetio budžet za skoro pola miliona eura

Petak, 20.02.2026 | 13:50

Iz Uprave policije je saopšteno da je policija podnijela krivičnu prijavu protiv podgoričke firme “S.D” d.o.o. i uhapsila izvršnog direktora R.P. iz Albanije, zbog sumnje da su utajom poreza oštetili budžet države za skoro pola miliona eura.

Rađenović: Odbor budvanske URA otkazao podršku Jovanoviću

Petak, 20.02.2026 | 13:39

Funkcioner pokreta URA Blažo Rađenović je kazao da opštinski odbor URA Budve otkazuje podršku predsjedniku Opštine Nikoli Jovanoviću.

Mirko Vučinić: Sve trofeje u Italiji mijenjao bih za pobjedu nad Češkom u baražu

Petak, 20.02.2026 | 13:04

Postoje igrači koji ostave trag, a sa druge strane postoje i oni koji postanu simbol jedne generacije. To su ljudi koji zauzimaju posebno mjesto u istoriji crnogorskog, evropskog i svjetskog fudbala.

CNP: Kamerni orkestar Milanske skale prvi put u Crnoj Gori – koncert svjetskog ranga u martu

Petak, 20.02.2026 | 12:57

Kamerni orkestar Milanske skale (Cameristi della Scala) nastupiće 23. marta na Velikoj sceni Crnogorskog narodnog pozorišta s programom „Osam godišnjih doba“. Gostovanje prestižnog svjetskog orkestra realizuje se prvi put u Crnoj Gori i našem nacionalnom teatru.

Podgorica: Sjutra zbog litije zatvoreno više saobraćajnica

Petak, 20.02.2026 | 12:39

Iz Uprave policije (UP) saopšteno je da će sjutra, zbog litije povodom praznika Svetog Simeona Mirotočivog-Stefana Nemanje, od 11:00 časova biti zatvorene sljedeće saobraćajnice: Bulevar Džordža Vašingtona od Hrama Hristovog Vaskrsenja do raskrsnice sa Bulevarom Svetog Petra Cetinjskog, zatim Bulevar Svetog Petra Cetinjskog do raskrsnice sa ulicom Kralja Nikole, te ulica Kralja Nikole i most braće Zlatičanin.

Marić odabrao za start Lige nacija

Petak, 20.02.2026 | 12:23

Početak marta donijeće i istorijski nastup naše ženske seniorske reprezentacije u Ligi B UEFA Lige nacija.

Spalević: Čišćenje kanala Mareza već dalo rezultate, rizik od poplava značajno manji, kvalitet vode veći

Petak, 20.02.2026 | 12:22

Zamjenik gradonačelnika Podgorice Boris Spalević kazao je u „Bojama jutra“ na programu Televiziji Vijesti da je čišćenje kanala Mareza već dalo rezultate nakon obilnih padavina i da je njegova prohodnost direktno povezana sa kvalitetom vode.