Najnoviji proizvod iz Porschea nije automobil, mada ima isti pogonski sklop kao Macan EV Turbo.
Foto: Ilustracija, Pixabay
Frauscher x Porsche 850 Fantom je novi brod koji proizvodi čuveni brend u saradnji sa Frascherom, a sličan je prošlogodišnjem Phantom Air modelu, kako prenosi CarScoops.
Zvaničan debi ovaj brod će napraviti u januaru na Međunarodnom sajmu brodova u Dizeldorfu, ali već se primaju porudžbine. Za početak, planirano je da bude napravljeno do 25 primjeraka.
Ovaj brod imaće Porsche upravljač, klaster sa kontrolama sličan onom na automobilima, kao i drvene detalje. Druge karakteristike uključuju LED ambijentalno osvjetljenje, zadnja podvodna svijetla i moderni audio sistem sa Bluetooth povezanošću.
Brod je dug 8.670 mm, a ima bateriju od 100 kWh, koja je dovoljna za 536KS električnog motora. Ukoliko ide brzinom od 22 čvora (41 km/h), ima domet do 45 kilometara, a može narasti do 100 kilometara uz sporu vožnju.
Kao što biste mogli da zamislite, ovaj broj ne možete da kupite baš "za siću" - Frauscher x Porsche 850 Fantom košta od 572.934 eura naviše, ali ne sumnjamo da će već pronaći put do novih vlasnika.
KOMENTARI (0)