Četvrtak, 12.12.2024 | 14:21
IZVOR: cdm.me

Poslanici DPS ponovo PREKRILI logo Skupštine; Vuković: Mandić KAMEN O VRATU evropskoj Crnoj Gori

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić je kamen o vratu evropskoj Crnoj Gori, ocijenio je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS) Ivan Vuković, navodeći da je Mandić, nakon Hrvatske, postao persona non grata i u Briselu.




Foto: Facebook screenshot/ Demokratska partija socijalista Crne Gore 

Poslanici DPS-a prije izlaganja Vukovića, prekrili su logo Skupštine Crne Gore naljepnicama  sa simbolima Evropske unije (EU).

Vuković je podsjetio da je u juče otkazana zvanična posjeta Mandića predsjednici Evropskog parlamenta Roberti Metsoli.

“Dok je bio na putu u Brisel, Mandić je dobio poruku da u Brisel nije dobrodošao. Kao da mu to poniženje nije bilo dovoljno, izmislio je privatne obaveze Metsole, iako je ona već od jutros imala sastanke”, kazao je Vuković na press konferenciji DPS-a koja je održana u holu Skupštine.

Hrvatska, koja na sve moguće načine podržava naš evropski put, kako je upozorio, mogla bi blokirati zatvaranje makar jednog od četiri poglavlja.

“Sjetićete se, nadam se, nije bilo davno da smo i tada upozoravali skupštinsku većinu i samog premijera, koji je prethodno bio obećao da poslanici iz redova Pokreta Evropa sad (PES) neće podržati taj prijedlog, da bi takva odluka mogla imati dugoročne i negativne posljedice po proces evropske integracije Crne Gore”, kazao je Vuković.

Vuković koji je predsjednik Odbora za evropske integracije podsjetio je da u EU možemo ući jedino ukoliko se svih 27 članica saglasi da “nam je tamo mjesto”.

“Na to je nekoliko nedjelja kasnije predsjednik Skupštine Andrija Mandić odgovorio trdnjom: Da nijedan dobronamjeran čovjek nije mogao da pomisli će da se moderna Hrvatska poistovjetiti sa NDH. Onda danas, iako se nadamo da se neće desiti, neko treba da se čudi što bi zvanični Zagreb mogao reagovati na takve i slične provokacije državnih vlasti Crne Gore. I zašto ne reći neprijateljski odnos Mandića i njegovih političkih istomišljenika prema Hrvatskoj. Ili bi valjda na Mandićevu poruku Hrvatima – Vi se indentifikujete sa ustašama, Hrvati trebali da upute izraze zahvalnosti zvaničnoj Podgorici.   Dakle, potpuno je jasno svima kojima nijesu politički ostrašćeni, odnosno onima koji žele to da vide da jednako koliko država Crna Gora ima podršku naših evropskih partnera da postane dio EU toliko aktuelna vlast u Crnoj Gori nema podršku da taj posao dovede do kraja”, kazao je Vuković.

Na pitanje da li ustupanje doma kulture Tivtu Hrvatskoj vidi kao potez “plaćanja grešaka” iz prošlosti državnom imovinom, te da li Crna Gora radi evropskog puta pristaje na tzv “ucjene” odgovara da to vidi kao još jedan u nizu primjera “političkog dilentatizma Vlade”.

“Ovo što se desilo juče, govori vam o tome kako oni doživljavaju međunarodne odnose. I kako razumiju svoju ulogu na planu unaprjeđenja odnosa sa susjedima. Desilo se da je parlament usvojio rezoluciju za koju je sam premijer kazao da će naštetiti državnim i nacionalnim intreresima. I sada kada se mi kao država potencijalno suočavamo sa tim posljedicama Vlada u maniru kockara pokušava da odigra neki potez kako bi odobrovoljila zvanični Zagreb. Mi kao država, i svi mi koji godinama radimo sve što možemo da Crna Gora uđe u EU već za koji dan mogli pretpjeti prvu posljedicu”, kazao je Vuković.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Emanuela
13.12.2024 09:26

Vi ste trideset godina bili ..kamen o vratu"gradjanima

0 0

OSTALE VIJESTI

Milatović vratio Zakon o unutrašnjim poslovima: Za reformu policije, ali kroz ustavan i evropski usklađen zakon

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 18:02

Predsjednik države Jakov Milatović vratio je na ponovno odlučivanje Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o unutrašnjim poslovima, koji je donijela Skupština Crne Gore 28. saziva na Drugoj sjednici Prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja u 2026. godini, dana 6. marta 2026. godine.

Ibrahimović: Crna Gora i SAD partneri, saveznici i prijatelji

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 17:21

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović primio je danas novog privremenog otpravnika poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori Majkla Kiza, sa kojim je razmijenio stavove o političkim prilikama i izazovima u regionu, kao i na međunarodnom planu.

Milatović: Evakuacija građana i stabilne cijene goriva prioritet

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 16:45

Nakon sjednice Savjeta za odbranu i bezbjednost, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović saopštio je da je riječ o nastavku sjednice koja je započeta u decembru prošle godine.

Abazović: Okupimo sve, osim kriminalaca i nacionalista

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 14:43

Nakon velikih nada da Crnu Goru očekuju progres i stabilnost, nesnalaženje aktuelne vlasti dovelo je do razočaranja, ocijenio je lider GP URA Dritan Abazović u razgovoru za "Dan".

Sijarto: EU treba odmah da ukine zabranu uvoza ruske nafte i gasa

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 13:17

Vlada Mađarske predložiće Evropskoj uniji da odmah ukine zabranu korišćenja ruske nafte i gasa u svim zemljama EU kako bi se spriječila nestašica energije i nagli rast cijena zbog rata na Bliskom istoku, izjavio je danas ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto poslije hitnih sastanaka savjeta za odbranu i energetsku bezbjednost.

Helikopterska evakuacija sa Sinjajevine: Povrijeđena žena hitno prebačena u Urgentni centar

Nedjelja, 08.03.2026 | 19:47

Operativno-komunikacioni centar 112 Direktorata za zaštitu i spašavanje primio je danas u 13:30 časova poziv u kojem je prijavljeno da je žena zadobila povredu kičmenog stuba na Sinjajevini, nakon čega je organizovana hitna helikopterska evakuacija do Urgentnog centra Crne Gore.

Gorčević: Izlazak DPS-a iz odbora neće pomoći, ali neće biti ni smetnja našem putu ka EU

Nedjelja, 08.03.2026 | 20:16

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević istakla ja gostujući u Dnevniku 2 TVCG da novonastala situacija u parlametu nije nešto što iznenađuje i očekuje da izlazak DPS-a iz skupštinskih tijela neće biti smetnja nastavku pregovaračkih aktivnosti.

ANKETA: Da li vas zabrinjava mogućnost nestašice goriva nakon novog poskupljenja?

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 14:41

U Crnoj Gori će od ponoći poskupjeti sve vrste goriva, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Zemljotres u Crnoj Gori

Nedjelja, 08.03.2026 | 21:32

Crnu Goru je večeras pogodio zemljotres 3,2 stepena Rihterove skale, objavio je Euromediteranski seizmološki centar.

Vlada Srbije donijela odluku o zabrani izvoza nafte i svih naftnih derivata za pogon motora

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 08:40

Da bi se zaštitilo domaće tržište od nestašica i rasta cijena, Vlada Republike Srbije donijela je na jutrošnjoj vanrednoj sjednici odluku o zabrani izvoza nafte i svih naftnih derivata za pogon motora.

Dačić podijelio sliku s Kemalom Montenom uz poruku “vratio sam se, živote”

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 19:05

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić obratio se na Instagramu, prvi put nakon što je 25. februara primljen u Kliničko bolnički centar zbog obostrane upale pluća, piše N1 Beograd.

Nakon što je ignorisan u izboru, Trump se oglasio o novom vođi Irana i kazao da "nije srećan"

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 18:58

Predsjednik SAD-a Donald Trump rekao je za Fox News da "nije srećan" zbog novog vrhovnog vođe Irana, ajatolaha Mojtabe Hameneija.

Vojinović povodom prijetnji Otaševiću: Društvo koje dopušta zastrašivanje novinara ugrožava sopstvenu demokratiju

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 18:40

Poslanica Demokrata Anđela Vojinović saopštila je, povodom uvreda upućenih direktoru RTV Podgorica Vladimiru Otaševiću, da društvo koje dopušta zastrašivanje novinara ugrožava sopstvenu demokratiju.

Državljaninu Srbije određeno zadržavanje zbog sumnje da je falsifikovao novac

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 18:22

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata državljaninu Republike Srbije I.T., zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio produženo krivično djelo falsifikovanje novca.

MneStat: Građane ne treba da je strah od nestašice goriva, već od pohlepe naftnih distributera i vlasnika pumpi

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 17:57

Grupacija distributera nafte pokušava da u javnosti plasira narativ o mogućim poremećajima u snabdijevanju gorivom, pozivajući se na rast cijena na međunarodnim berzama, ocijenili su iz MneStata.

Primorac ako prođe Jug u četvrtfinalu ide na Radnički

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 17:44

Obavljen je žrijeb za četvrtfinale Evrokupa, pa su vaterpolisti Primorca saznali kakav im je put u slučaju da prođu među osam najboljih.

Despotović: Da li su službenici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede na odmoru, pitam jer nema Agrobudžeta

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 17:35

Poslanica DPS-a u Skupštini Aleksandra Despotović, na X mreži se pita da li su službenici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede na odmoru.

Ibrahimović: Crna Gora i SAD partneri, saveznici i prijatelji

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 17:21

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović primio je danas novog privremenog otpravnika poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori Majkla Kiza, sa kojim je razmijenio stavove o političkim prilikama i izazovima u regionu, kao i na međunarodnom planu.

Opština Bar: Humana misija crnogorske porodice iz Berlina jača solidarnost, paketi pomoći za ugrožene povodom mjeseca Ramazana

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 17:09

Crnogorska porodica iz Berlina svojom humanom misijom nastavlja da jača solidarnost među svim ljudima u Baru, objavila je na mreži Facebook Opština Bar.

Milatović: Evakuacija građana i stabilne cijene goriva prioritet

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 16:45

Nakon sjednice Savjeta za odbranu i bezbjednost, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović saopštio je da je riječ o nastavku sjednice koja je započeta u decembru prošle godine.