Četvrtak, 12.12.2024 | 15:52
IZVOR: kolektiv.me

Mandić sa Metsolom: Podrška NAPORIMA Crne Gore jasna i nedvosmislena

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić održao je telefonski razgovor sa Nj.E. Robertom Metsolom, predsjednicom Evropskog parlamenta.




Foto: YouTube screenshot/ Skupština Crne Gore

Kako se navodi u saopštenju Skupštine Crne Gore, Mandić je na početku razgovora prenio svoje apsolutno razumijevanje za porodične razloge koji su spriječili predsjednicu Metsolu da njihov prvi sastanak bude uživo.

Metsola je uputila duboko izvinjenje, te se zahvalila predsjedniku Mandiću za njegovu brigu u vezi sa njenom porodičnom situacijom i na njegovom razumijevanju zbog toga što se njihov susret ovog puta nije desio uživo, već putem ovog srdačnog telefonskog razgovora - stoji u saopštenju Skupštine.

Mandić je u razgovoru prenio poruku Skupštine i građana Crne Gore o našoj potpunoj posvećenosti procesu evropskih integracija, koja se ogleda u istorijskim rezultatima koje je postigao 28. saziv Skupštine Crne Gore na čijem je čelu.

Predsjednik Skupštine je kazao da je ovaj saziv uradio više na evropskom putu nego bilo koji prethodni od 2006. godine. Takođe je potvrdio spremnost ovog saziva Skupštine da i u budućnosti nastavi rezultate koje će nas sigurno uvesti u evropsku porodicu naroda. Metsola je u tom kontekstu odala veliko priznanje Skupštini Crne Gore i predsjedniku Mandiću na naporima koje su uložili u prethodnih godinu dana i dodala da u njoj imaju saveznika i iskrenog i pouzdanog prijatelja - stoji u saopštenju.

Mandić je ukazao na, kako se navodi, činjenicu da u Evropskom parlamentu postoje određeni poslanici koji ne govore blagonaklono o njemu lično i da on prihvata slobodu mišljenja i takvu realnost, ali je istakao da rezultati koje je postigao na čelu ovog doma govore najbolje i najjasnije o njegovoj posvećenosti evropskom putu.

Metsola se zahvalila predsjedniku Mandiću na takvom stavu i istakla da na njeno mišljenje i stav prema Skupštini i državi Crnoj Gori ne mogu uticati pojedinačni glasovi koji se često mogu čuti u Evropskom parlamentu i da je njena podrška naporima Skupštine i države Crne Gore jasna i nedvosmislena. U daljem toku razgovora predsjednica Metsola je najavila svoj skori dolazak u Crnu Goru, i u tom kontekstu predsjednik Mandić je iskazao zadovoljstvo što će imati priliku da bude njen domaćin. Na samom kraju razgovora dogovorena je direktna buduća komunikacija i saradnja između kabineta predsjednika Mandića i kabineta predsjednice Evropskog parlamenta Roberte Metsole - stoji u saopštenju.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

DNP: Dalja podrška vladi zavisi od konkretnih uslova

Petak, 09.01.2026 | 13:10

Obavezuju se članovi Vlade Milun Zogović i Maja Vukićević da na prvoj sjednici iniciraju sveobuhvatan dijalog zasnovan na referendumskom rezultatu od 14. decembra 2025.  godine koji bi uvažio stavove građana Zete povodom namjere izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, saopšteno je iz Demokratske narodne partije (DNP).

Vujović: Mandić ne čestita Dan nezavisnosti CG, ali zato čestita nelegalnu državnost RS

Petak, 09.01.2026 | 14:10

Predsjednik SDP-a i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović kazao je a Andrija Mandić državi čijom Skupštinom predsjedava ne čestita Dan nezavisnosti, ali zato redovno čestita nelegalnu državnost dijelu druge države. On je poručio da je Mandić političar prošlosti i to one najružnije.

Berane: Ronioci iz rijekle izvukli tijelo ženske osobe

Petak, 09.01.2026 | 14:27

Ronioci iz Regionalnog ronilačkog centra Bijela su na ušću potoka Sušice u rijeku Lim u Beranama izvadili tijelo zenske osobe za kojom se tragalo dva dana.

Nevakcinisano svako drugo dijete u vrtićima

Petak, 09.01.2026 | 14:25

Prema posljednjim podacima Instituta za javno zdravlje Crne gore (IJZCG), oni nijesu primili nijednu dozu ove vakcine. Posebno zabrinjava podatak da je na početku 2026. godine nevakcinisano svako drugo dijete predškolskog uzrasta, piše Portal Dan.

Marković: Mandić ponovo ugrožava suverenitet Crne Gore, ali i Bosne i Hercegovine

Petak, 09.01.2026 | 15:31

Predsjednik Skupštine Crne Gore, Andrija Mandić, u svom govoru u Trebinju javno iznosi opasnu tezu o “zajedništvu Crne Gore i Hercegovine”. 

UP: Granična policija u vozilu pronašla rezani duvan sakriven ispod tapacira

Subota, 10.01.2026 | 10:27

Službenici Regionalnog centra granične policije „Jug“ – Stanice granične policije Ulcinj su u vozilu jednog lica, crnogorskog državljanina, pronašli sakriveni duvan koji je lice posjedovalo radi nedozvoljene trgovine, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Da li PILEĆA SUPA zaista pomaže kod prehlade? Evo šta je otkriveno

Subota, 10.01.2026 | 09:48

Pileća supa je generacijama bila utješni obrok i prvi izbor za svakoga ko se bori s prehladom ili gripom.

Da li ste znali? Koliko je zdravo pojesti šaku ORAŠASTIH PLODOVA dnevno?

Subota, 10.01.2026 | 09:25

Orašaste plodove najčešće jedemo sirove, pečene ili blago tostirane, a sve te opcije su dobre.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 09.01.2026 | 21:50

Pročitajte vremensku prognozu za subotu.

Senegal u polufinalu: Endiaje donio pobjedu

Petak, 09.01.2026 | 21:46

Mali poražen u Tanžeru.

Voda u Beranama ponovo ispravna za piće

Petak, 09.01.2026 | 21:39

Prema posljednjim mjerenjima, voda iz gradskog vodovoda, sa Merića vrela, ponovo je ispravna za piće, saopšteno je iz beranskog Vodovoda.

Izgledaće kao nova: Trik za pranje pernate zimske jakne

Petak, 09.01.2026 | 21:37

Tokom hladnih januarskih dana, mnogi se okreću svojim debelim pernatim jaknama kako bi se ugrijali. No, ovakvi zimski komadi, posebno oni svijetlih boja, brzo se mogu zaprljati.

SSŠ ,,Sergije Stanić“ priprema obroke za zaposlene u gradskim službama koji saniraju posljedice poplava

Petak, 09.01.2026 | 21:16

Restoran ,,Radovče” koji je u vlasništvu SSŠ ,,Sergije Stanić” od juče je preuzeo pripremu obroka za sve zaposlene u gradskim službama koji ovih dana vrijedno rade na saniranju posljedica poplava u Glavnom gradu, saopštili su iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

Amerikanci zaplijenili peti tanker, tvrde da je plovio pod lažnom zastavom Istočnog Timora

Petak, 09.01.2026 | 21:11

Američke vlasti su danas saopštile da su u Karipskom moru zaplijenile tanker „Olina“, što je peti brod koji je zauzet u akciji Vašingtona čiji je cilj ograničavanje izvoza nafte iz Venecuele.

Januarski popusti varaju: Kada je zaista najjeftinije rezervisati ljetnji odmor?

Petak, 09.01.2026 | 21:01

Sa ledenim vremenom, sivim nebom i tmurnom atmosferom koja obično prati januar, mnogi od nas već planiraju sunčane ljetne odmore. Podsticaj za rezervaciju dolazi i zbog velikog broja januarskih akcija i popusta na putovanja.