Petak, 13.12.2024 | 07:27
IZVOR: index.hr

Džim Keri otkrio da je spreman da reprizira ulogu GRINČA, ali samo pod JEDNIM USLOVOM

U nedavnom intervjuu Keri je podelio svoja razmišljanja o kultnoj filmskoj adaptaciji božićnog klasika dr Susa u kojoj je glumio zelenog stvora koji pokušava da sabotira Božić.




Foto: YouTube screenshot/Paramount Pictures

Keri je prvi put glumio Grinča 2000. godine u filmu koji je brzo postao omiljen među obožavateljima. U filmu su glumili i Kristin Baranski, Džefri Tambor te Tajlor Momsen, koja je igrala Vendi.

U razgovoru za Comicbook.com, Keri je rekao da bi ponovno prihvatio ulogu Grinča, ali uz određene uslove.

"Problem je u tome što sam tada morao da provedem sate pod gomilom šminke, jedva sam mogao da dišem. Bio je to izuzetno bolan proces", rekao je Keri.

Keri je objasnio da ga je kroz cijelo to iskustvo motivisala jedna stvar: "Djeca su mi sve vreme bila na umu. Ponavljao sam samom sebi: 'Za djecu je. Za djecu je. Za djecu je.' Danas, s tehnologijama poput motion capturea, mogao bih biti slobodniji i raditi na drugim stvarima, a ne mučiti se s toliko šminke", pojasnio je i dodao: "U današnjem svijetu sve je moguće."

Nasljednici dr Susa, koji kontrolišu prava na ekranizacije njegovih jela, imaju stroge uslove o tome ko smije glumiti Grinča. Navodno je udovica dra Susa, Odri Geisel, jednom prilikom napisala pismo s detaljnim uputstvima o tome ko bi mogao da igra ovu ulogu.

Među mogućim kandidatima spominjala su se samo velika imena, poput Džeka Nikolsona, Robina Vilijamsa, Dastina Hofmana i naravno Džima Kerija na koga je izbor na kraju i pao.

Ove godine je prekinuo penziju zbog uloge dr Robotnika

Podsjetimo, Keri je 2022. godine najavio penziju. Tada je izjavio: "Povlačim se. Ozbiljno. Ali, možda bih razmislio o povratku ako bi mi stigao scenario koji bi bio značajan za publiku. Za sada uživam u mirnom životu, slikanju i svom duhovnom putovanju. Osjećam da imam dovoljno. Napravio sam dovoljno."

Međutim, Keri je ove godine objavio da se ipak vraća na velike ekrane. Pojaviće se u trećem nastavku filma "Sonic The Hedgehog", gdje će ponovno igrati dr Robotnika.

Keri je jedna od najupečatljivijih figura Holivuda, poznat po svom nevjerojatnom talentu za komediju, ali i po sposobnosti da unese dubinu u ozbiljne uloge.

Njegova karijera obilježena je filmovima koji su postali dio pop kulture, kao što su Ajs Ventura: Šašavi detektiv, Maska, Glup i gluplji, Trumanov šou, Vječni sjaj blistavog uma i drugi.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Borovinić Bojović: Projekat valorizacije arheološkog lokaliteta Duklja ulazi u fazu urbanističko-tehničkih uslova

Utorak, 17.02.2026 | 16:06

Predsjednica Skupštine Glavnog grada Jelena Borovinić Bojović, danas je održala sastanak članova Radne grupe za valorizaciju arheološkog lokaliteta Duklja u funkciji održivog razvoja, projekta koji ima potencijal da dugoročno unaprijedi kulturnu i turističku ponudu Podgorice.

Udruženje državnih tužilaca: Izjave funkcionera pritisci na samostalan rad Državnog tužilaštva

Utorak, 17.02.2026 | 15:51

Sve učestalije izjave najviših državnih funkcionera u vezi sa postupanjem državnih tužilaca u konkretnim predmetima, a koje se naročito izražene u posljednja dva dana u postupku lišenja slobode i zadržavanja bivše ministarke Vesne Bratić, u Udruženju državnih tužilaca Crne Gore izazivaju zabrinutost, a ocjenjuju i da poruke mogu biti shvaćene i kao prijetnja državnim tužiocima koji postupaju u konkretnim predmetima i kao pritisak na samostalan rad Državnog tužilaštva.

Ljiljanić: Podrška Saši Mujoviću znači podršku stabilnoj i funkcionalnoj Podgorici

Utorak, 17.02.2026 | 15:33

Dosljednost nije fraza – to je princip, poručila je zamjenica gradonačelnika Nađa Ljiljanić.   

Vuksanović i Picula razgovarali o evropskom putu Crne Gore i položaju Hrvata

Utorak, 17.02.2026 | 15:26

Predsjednik Hrvatske građanske inicijative i poslanik u Skupštini Crne Gore Adrijan Vuksanović sastao se danas u Podgorici sa zastupnikom u Evropskom parlamentu Toninom Piculom.  

Spajić: Zatvaranje pregovaračkih poglavlja prioritet Crne Gore u godini 20. jubileja nezavisnosti, očekujemo podršku svih članica EU

Utorak, 17.02.2026 | 14:56

Zatvaranje pregovaračkih poglavlja sa EU ključni je državni prioritet Crne Gore u godini u kojoj obilježavamo 20 godina od obnove nezavisnosti i očekujemo politiċku podršku svih 27 država članica, kazao je premijer Milojko Spajić.

Šaranoviću stan od države za 6.324 eura, dva dana kasnije ga prodao za 61.500 eura

Utorak, 17.02.2026 | 14:38

Nevladina organizacija MANS objavila je da je uhapšeni nekadašnji direktor Uprave za imovinu, Blažo Šaranović, svojevremeno dobio od države stan u Tološima po povlašćenim uslovima i platio ga 6.324 eura, a dva dana kasnije ga prodao za 61.500 eura.

Unija poslodavaca: Neustavna norma ne postaje ustavna ponovnim glasanjem

Utorak, 17.02.2026 | 14:31

Unija poslodavaca Crne Gore (UPCG) smatra da su jučerašnjim usvajanjem izmjena Zakona o unutrašnjoj trgovini ponovljene iste ustavnopravne manjkavosti zbog kojih je prethodna odredba o zabrani rada trgovina nedjeljom proglašena neustavnom od strane Ustavnog suda, po inicijativi UPCG.

Đorđević o klupi Partizana: Sve je moguće

Utorak, 17.02.2026 | 14:17

Aleksandar Đorđević nije odbacio mogućnost da sjedne na klupu Partizana.

Klikovac Spaleviću: Pitajte Šaranovića je li ovo AI poplava u Tološima

Utorak, 17.02.2026 | 14:14

Odbornik Demokratske partije socijalista (DPS) u Podgorici Andrija Klikovac prokomentarisao je ugroženost naselja Tološi, u kojem je nivo vode opasno posratao i prijeti da ugrozi kuće. On je poručio zamjeniku gradonačelnika Borisu Spaleviću da je najbolje da podnese ostavku.

Tomaševo: Auto sljetjelo u rijeku, četiri osobe povrijeđene

Utorak, 17.02.2026 | 14:11

Četiri osobe su povrijeđene kada je vozilo sletjelo u rijeku Ljuboviđu u mjestu Tomaševo.