Petak, 13.12.2024 | 12:35
IZVOR: krstarica.com

Samo STAVITE novčanicu na ovo mjesto i gledajte kada NOVAC krene da se gomila

Svi znaju ili su bar čuli za feng šui, ali dok mnogi razmišljaju o rasporedu prostorija i nameštaja koje nije baš tako lako menjati, većina nije sigurna kako utiču dekorativni komadi pokućstva.




Foto: Ilustracija/ pixabay

Njihovo postavljanje ili promjena mogu da dovedu do dramatičnih poboljšanja, kao i da optimizuju energiju koja protiče kroz prostor.

Da podsjetimo, feng šui ima pet elemenata, to su: Voda, Zemlja, Vatra, Drvo i Metal, a svaki od njih pojačava neku vrstu energije. Kad je u pitanju novac, za njega se najčešće vezuje element Vode pa zato svi koji žele da održe njegov tok ili ga ojačaju treba da na samom ulazu u dom postave itison ili tepih u plavičastim nijansama. Ako to nije moguće, dobro je da bar prostirka na sebi ima detalje u plavoj ili zelenoj boji.

Ako imate finansijskih problema i osećate da je tu energija „zablokirana“, potreban vam je tepih crvenkastih i braon tonova, jer ova kombinacija može da stvori „zapaljivu“ smešu koja će otvoriti blokade.

Najveću grešku prave oni vlasnici poslovnog prostora koji se odluče da plate pravljenje otirača sa imenom firme na njemu. Isto važi i za itison na ulazu. Nipošto nemojte to raditi, kažu feng šui majstori. Time dozvoljavate da se po vašem poslovnom ugledu „gazi“, ističu oni, a bolje je da od ulaza vodi neki dezen koji podseća na stazu, kojim partneri, klijenti ili kupci prirodno dolaze do vas.

Ako nijeste u mogućnosti da mijenjate podne prostirke u skorije vrijeme, poslužite se malim trikom koji se koristi kao „feng šui lek“. Nabavite komad osušene alge ili mahovine i postavite ga ispod tepiha. Ovim privlačite sreću i bogatstvo u dom. Za razliku od suvog cvijeća koje mnogi ponekad beskorisno gomilaju i samo time stvaraju nered pun prašine, što feng šui zabranjuje, ovaj detalj iz prirode sa specijalnom namjenom djeluje kao sredstvo za pojačanje energije tepiha koje ne možemo promjeniti.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

VIDEO: Pariz pretvoren u ratnu zonu, 416 uhapšenih i sedam povrijeđenih policajaca u "slavlju"

Nedjelja, 31.05.2026 | 11:30

Nakon pobjede Pari Sen Žermena u finalu Lige šampiona, u francuskoj prijestonici izbili su neredi tokom kojih su demonstranti gađali policiju pirotehničkim sredstvima, prenosi agencija AFP pozivajući se na policijske izvore. Prema riječima ministra unutrašnjih poslova Lorana Nunjesa, do sada je uhapšeno 416 osoba.

Putin ulaže 26 milijardi u potragu za dugovječnošću

Nedjelja, 31.05.2026 | 11:45

Od mini-svinja i štampanja organa do krioterapije i genetike, istraživanja protiv starenja postala su jedan od prioriteta Kremlja

UP: Fotografije spornih transparenata i grafita kreirane pomoću vještačke inteligencije

Nedjelja, 31.05.2026 | 13:14

Iz Uprave policije (UP) saopštili su da su fotografije navodno postavljenih transparenata i grafita sa uvredljivim i prijetećim porukama usmjerenim prema visokim državnim i političkim zvaničnicima iz regiona vještački kreirane korišćenjem vještačke inteligencije.

Dačić: Uhapsili smo osumnjičene u slučaju Senjak u najbržem roku, policija ništa ne zataškava

Nedjelja, 31.05.2026 | 11:14

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je policija u najbržem mogućem roku uhapsila osumjičene u slučaju „Senjak“, od trenutka kada je prijavljen, odnosno kad je supruga ubijenog (Aleksandra Nešovića Baje), prijavila njegov nestanak, tako da niko ne može da kaže, kako je naglasio, da je policija nešto zataškavala.

Odžić poziva premijera i nadležne institucije da zaustave "sulude ideje o devastaciji 100 novih lokacija u Budvi, uključujući i ostrvo Školj"

Nedjelja, 31.05.2026 | 13:10

Izmjene i dopune Programa privremenih objekata u zoni Morskog dobra za period 2024-2028. godine koje je usvojilo Ministarstvo prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine su sporne, kazao je u izjavi za Antenu M predsjednik Skupštine opštine Budva Petar Odžić.

Podgorica od danas povezana sa Bazelom direktnom avio-linijom

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 10:50

Niskobudžetna avio-kompanija Wizz Air nastavlja da jača prisustvo u Crnoj Gori i širi mrežu letova sa Aerodroma Podgorica.

Udala se Dua Lipa

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 10:42

Svjetska zvijezda Dua Lipa udala se u nedelju, 31. maja za glumca Kaluma Tarnera na građanskoj ceremoniji u Londonu.

UP: Tokom vikenda uhapšeno 79 vozača, najviše u Podgorici

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 10:33

Službenici saobraćajne policije su, tokom prethodnog vikenda na crnogorskim putevima evidentirali 60 saobraćajnih nezgoda, u kojima su dva lica smrtno stradala i to na području opštine Bijelo Polje. Tri lica su zadobila teške tjelesne povrede, dok je 16 lica lakše povrijeđeno, saopšteno je iz Uprave policije.

Čuameni: Nema sukoba sa Valverdeom, mnogo toga je preuveličano

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 10:28

Fudbaler Real Madrida Oreljen Čuameni istakao je da žali zbog "razmjera" koje je dostigao njegov sukob na treningu sa saigračem Federikom Valverdeom.

Milatović uručuje Makronu Orden Crne Gore

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 10:11

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uručiće predsjedniku Francuske Emanuelu Makronu Orden Crne Gore, najviše državno odlikovanje naše zemlje, tokom njegove zvanične posjete Crnoj Gori 4. juna.

Mesi sletio u Kanzas i pridružio se saigračima

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 10:08

Argentina se na Mundijalu nalazi u grupi J sa selekcijama Alžira, Austrije i Jordana

Provjere pred Mundijal uspješne – Anćeloti i Poketino slavili sa Brazilom i Amerikom

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 09:53

Generalne provjere pred Mundijal sa Brazil i Sjedinjene Američke Države su bile uspješne.

Zogović: U koga su trebale da pucaju puške dopremljene 30. avgusta 2020. godine iz Brezovika u Podgoricu?

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 09:40

Potpredsjednik DNP-a Milun Zogović upitao je u koga su trebale da pucaju puške dopremljene 30. avgusta 2020. godine iz Brezovika u Podgoricu, ocijenivši da je država dužna da da odgovor na ovo pitanje.

Predsjednik Irana: Dok dišem nastaviću da radim za svoju zemlju

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 09:34

Iranski predsjednik Masud Pezeškijan izjavio je da će nastaviti da radi za svoju zemlju "dok diše", demantujući "neosnovane glasine o ostavci koje je proširio medij koji podržava Izrael", objavili su iranski državni mediji.

Poslanici danas nastavljaju rad, na dnevnom redu izmjene zakona o vodosnabdijevanju primorja

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 09:32

Skupština Crne Gore danas nastavlja rad, a planirano je održavanje dvije sjednice parlamenta.