Petak, 13.12.2024 | 13:53
IZVOR: vijesti.me

Mijušković: Jedan od ciljeva protesta je oduzimanje licence za rad profesoru podgoričke Gimnazije

Jedan od ciljeva protesta je oduzimanje licence za rad profesoru podgoričke Gimnazije "Slobodan Škerović" R.Č., saopštio je danas Kosta Mijušković, jedan od organizatora protesta zbog seksualnog uznemiravanja bivše učenice gimnazije.




Foto: arhiva, Kolektiv.me

"Cijeli slučaj treba da ispitaju nadležni", kazao je Mijušković novinarima na okupljanju ispred gimnazije.

Okupljeni su završili sa blokadom Bulevara Vaka Đurovića

Mijušković je kazao da je zahvalan Ministarstvu prosvjete, nauke i inovacija (MPNI).

"Kao što smo naveli, postoje osnovne sumnje da je zaveo učenicu. Ne napadamo ničiju ličnost, već samo želimo odgovornost od Gimnazije kao institucije", kazao je Mijušković.

On je rekao da direktorica Gimnazije "Slobodan Škerović" Biljana Vučurović treba da preispita svoje postupke, i dodao da će nastaviti proteste ukoliko R.Č. ne bude smijenjen.

"Planiraćemo da sakupljamo isposvijesti koje smo dobili i da ih preusmjeravano nadležnima. Mislim da postoji podrška u društvu za ovakve slučajeve. Tražićemo da MPNI i Ministarstvo zdravlja ispitaju sve profesore u svim školama da li su oni psihički podobni da budu profesori s obzirom na to da su aplaudirali direktorki koja je pokušala da svali krivicu na učenicu", kazao je Mijušković.

On je rekao da je "siguran da ima preko 50 slučajeva koji će, ako ne dobiju podršku, prijaviti nasilje".

Pojedini aktivisti tvrde da na današnjem okupljanju odnosno blokadi bulevara nije bilo učenika Gimnazije "Slobodan Škerović" jer da su to učinili, oni bi se kako kažu, smatrali neprijateljima te škole i direktorice Biljane Vučurović.

Protest zbog seksualnog uznemiravanja bivše učenice Gimnazije "Slobodan Škerović", biće održan danas ispred te ustanove.

Organizatori su kazali da je skup izraz njihovog kolektivnog neslaganja sa nedopustivim ponašanjem u obrazovnim institucijama i nezadovoljstva da se slučajevi seksualnog zlostavljanja, uznemiravanja i nasilja zataškavaju i blago kažnjavaju.

"Kao društvo imamo moralnu i etičku odgovornost da se borimo za bezbjednost, dostojanstvo i prava svih naših učenika kao i građana”, naveli su oni.

Protest je, kako su dodali i poziv na odgovornost pedagoške struke i svih koji učestvuju u oblikovanju i održavanju obrazovnog sistema.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Granična policija zaplijenila dva vozila koja se potražuju na međunarodnom nivou

Četvrtak, 22.01.2026 | 08:53

Policijski službenici Regionalnog centra granične policije ,,Centar" su sinoć, nakon izvršenih graničnih provjera, oduzeli dva vozila marke Audi koja se potražuju u Norveškoj i Austriji, saopšteno je iz Uprave policije.

Rasvijetljene dvije krađe apoteka, uhapšen osumnjičeni

Četvrtak, 22.01.2026 | 08:18

Policija je rasvijetlila dvije krađe apoteka, i po nalogu tužioca, uhapsila S.F. (24) iz Podgorice, saopšteno je iz Uprave policiije.

Zakazana sjednica SO Zeta po hitnom postupku, danas bez protesta

Četvrtak, 22.01.2026 | 08:13

Sjednica Skupštine opštine Zeta održaće se, po hitnom postupku danas. Na dnevnom redu je predlog odluke o zabrani realizacije projekta izgradnje Sistema za prečišćavanje otpadnih voda Podgorice u Botunu

Vakcina Astra Zeneka ostala u upotrebi uprkos hiljadama prijava srčanih oboljenja

Srijeda, 21.01.2026 | 20:52

Vakcina protiv kovida-19 britansko-švedske farmaceutske i biotehnološke kompanije AstraZeneka ostala je u upotrebi u Velikoj Britaniji uprkos hiljadama prijavljenih slučajeva srčanih oboljenja regulatoru za lijekove, pokazuju do sada neobjavljeni povjerljivi dokumenti u koje je imao uvid GB News.

Zakonom zaštićena sova ušara teško ranjena u Donjoj Gorici, spasio je mještanin

Srijeda, 21.01.2026 | 20:18

Zakonom zaštićena – najveća sova Evrope ušara, sa rasponom krila i do dva metra, u Donjoj Gorici je umjesto divljenja pogođena, kako se pretpostavlja, iz vazdušne puške. Pronašao je mještanin Milorad Pejović, prenosi RTV Podgorica.

Grlić Radman: Za zatvaranje poglavlja 23 Crna Gora mora riješiti pitanje imovine tivatskih porodica

Srijeda, 21.01.2026 | 11:37

Ministar vanjskih i evropskih poslova Hrvatske Gordan Grlić Radman saopštio je sinoć, gostujući na HRT-u, da je za zatvaranje mjerila u poglavlju 23 neophodno da Crna Gora sprovede u djelo sudske odluke u vezi sa oduzetom imovinom tivatskim porodicama, te da je sa crnogorske strane dobio obećanje da će izvršiti pritisak na katastarsku opštinu Mrčevac u Tivtu.

Menadžer Prestona o Osmajiću: Neprihvatljivo, razočaran sam

Srijeda, 21.01.2026 | 15:01

Crnogorski fudbaler, Milutin Osmajić ponovo je u centru pažnje na Ostrvu, nakon što je sinoć, u duelu Prestona i Hala u 28. kolu Čempionšipa, dobio crveni karton.

Revolucija po kiši: Kišobran koji vas sam štiti dok hodate (VIDEO)

Srijeda, 21.01.2026 | 13:35

Zaboravite mokre ruke i borbu s vjetrom, ovaj kišobran ne nosite vi, već on „nosi“ vas. Inovativno rješenje dolazi iz Kanade i spaja klasičan kišobran sa savremenom dron tehnologijom, stvarajući lebdeću zaštitu od kiše koja vas prati u korak.

Evropa pokazuje zube: Francuska predlaže NATO vježbu na Grenlandu

Srijeda, 21.01.2026 | 10:53

Francuska je zatražila da se na Grenlandu održi vojna vježba NATO-a i izrazila spremnost da u njoj aktivno učestvuje, saopšteno je danas iz kabineta predsjednika Francuske Emanuela Makrona.

Od 15 časova protesti u Botunu

Srijeda, 21.01.2026 | 12:48

Mještani Botuna i Zete najavili su za danas u 15 časova protest u Botunu zbog nastavka radova na izgradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda (PPOV) u industrijskoj zoni KAP-a.

WhatsApp dobija pupularnu opciju, odmah ćete je primijetiti

Četvrtak, 22.01.2026 | 09:58

Još nije poznato kada bi ova  opcija  mogla postati dostupna.

Švjontek lako do trećeg kola AO

Četvrtak, 22.01.2026 | 09:48

Poljakinja Iga Švjontek, druga teniserka svijeta, rutinski je savladala Čehinju Mariju Bouzukovu 6:2, 6:3. poslije nepunih 80 minuta meča drugog kola Australijan opena.

Jelena Karleuša prijavila Duška Tošića, tvrdi da joj je upao u kuću i promijenio brave

Četvrtak, 22.01.2026 | 09:38

Jelena Karleuša je prijavila bivšeg supruga Duška Tošića policiji nakon što je navodno promijenio brave u njenoj kući na Dedinju u Beogradu.

Kraj kalifornijskog sna: Bogdanović napušta Grad anđela

Četvrtak, 22.01.2026 | 09:24

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović uskoro bi trebalo da promijeni sredinu u NBA ligi.

Stjepović: Odluke pravosuđa direktno ugrožavaju bezbjednost građana

Četvrtak, 22.01.2026 | 09:21

Neefikasan pravosudni sistem i praksa puštanja osumnjičenih za najteža krivična djela da se brane sa slobode dovode do tragičnih posljedica i direktno ugrožavaju bezbjednost građana, poručio je Duško Stjepović iz Demokrata.

Granična policija zaplijenila dva vozila koja se potražuju na međunarodnom nivou

Četvrtak, 22.01.2026 | 08:53

Policijski službenici Regionalnog centra granične policije ,,Centar" su sinoć, nakon izvršenih graničnih provjera, oduzeli dva vozila marke Audi koja se potražuju u Norveškoj i Austriji, saopšteno je iz Uprave policije.

Rasvijetljene dvije krađe apoteka, uhapšen osumnjičeni

Četvrtak, 22.01.2026 | 08:18

Policija je rasvijetlila dvije krađe apoteka, i po nalogu tužioca, uhapsila S.F. (24) iz Podgorice, saopšteno je iz Uprave policiije.

Vremenska prognoza za ČETVRTAK: Oblačno i kišovito

Srijeda, 21.01.2026 | 21:50

Pročitajte vremensku prognozu za četvrtak.

Naučnici upozoravaju na sve masovnije cvjetanje morskih algi i trava zbog zagađenja voda

Srijeda, 21.01.2026 | 21:41

Naučnici upozoravaju na potencijalnu „promjenu režima“ u okeanima, jer brzi rast ogromnih slojeva morskih algi izgleda da je pokrenut globalnim zagrijavanjem i prekomjernim obogaćivanjem voda otpadnim vodama iz poljoprivrede i drugim zagađivačima.  

Direktor Rajanera pozvao Maska da obaraju ruke i tako riješe sukob oko Starlinka

Srijeda, 21.01.2026 | 21:34

Generalni direktor avio-kompanije Rajaner Majkl O‘Liri izazvao je milijardera i vlasnika kompanije SpejsEks i mreže Starlink Ilona Maska na obaranje ruku, kako bi, kako je naveo, riješili spor između Rajanera i Starlinka.