Petak, 13.12.2024 | 15:47
IZVOR: cdm.me

Prosinečki: NEĆE BITI LAKO, ali bilo je i težih grupa, pa možemo biti zadovoljni

Crna Gora je dobila kvalitetne rivale u grupi, ali se može igrati jer je bilo i težih protivnika, smatra selektor Robert Prosinečki.




Foto: fscg.me

“Sokoli” će se sa poraženim iz dvomeča Hrvatske i Francuske, zatim Češkom, Farskim Ostrvima i Gibraltarom boriti za jednu kartu za Mundijal ili eventualno drugo mjesto, koje vodi u baraž.

“Dobili smo rivale. U grupi smo sa Hrvatskom ili Francuskom, Češkom, Farskim Ostrvima i Gibraltarom. Sigurno da je to jaka grupa. Hrvatska je na Svjetskim prvenstvima jednom bila druga, a u dva navrata treća. Sigurno će biti favorit”, rekao je Prosinečki.

 Nemamo lijepa sjećanja na utakmice sa Češkom, a naročito je bila bolna eliminacija u baražu za EURO 2012. godine.

ČITAJTE DETALJNIJE!

Kvalifikacije za SVJETSKO PRVENSTVO - Ovo su protivici "sokola"

“Crna Gora kroz istoriju nije dobro prolazila u utakmicama sa Češkom. Farska Ostrva i Gibraltar su isto reprezentacije na koje treba obratiti pažnju, ali se može igrati sa njima. Sve u svemu, mislim da je dobra grupa u kojoj se može igrati”, istakao je hrvatski stručnjak, koji vjeruje u svoj tim:

“Optimista sam, naročito nakon utakmice protiv Turske, gdje je Crna Gora pokazala da može da igra. Naravno, neophodno je da budemo komplimenti, da nas zaobiđu povrede i onda možemo da igramo. Neće biti lako, ali bilo je i težih grupa. Mislim da bi trebali biti zadovoljni”, poentirao je Prosinečki.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nikšić: Pojačane aktivnosti policije – oduzeti pancir, pištolj i automatski startni pištolj

Srijeda, 07.01.2026 | 11:44

Službenici Interventne jedinice - Odjeljenja bezbjednosti Nikšić su jutros, oko 1.00 čas nakon ponoći, pravovremenom reakcijom i blagovremenom identifikacijom bezbjednosnog rizika, a u cilju sprečavanja nasilja i izvršenja krivičnih djela, u blizini jednog ugostiteljskog objekta izvršili ciljanu kontrolu operativno interesantnog lica V.N. (21) iz Nikšića, višestrukog povratnika u izvršenju krivičnih djela, saoipštno je iz Uprave policije (UP).

Spajić - Stvaraju se uslovi za dalji razvoj Mojkovca i cijele Crne Gore

Srijeda, 07.01.2026 | 11:09

Predsjednik Vlade Crne Gore mr Milojko Spajić je čestitao rukovodstvu i građanima Mojkovca 7. januar - Dan opštine.

Krapović: Sjećanje na junake Mojkovca obavezuje nas da čuvamo slobodu, mir i dostojanstvo države

Srijeda, 07.01.2026 | 10:54

Ministar odbrane Dragan Krapović položio je danas vijenac na Spomenik junacima Mojkovačke bitke u tom gradu.  

Simović: Niko nije dobio otkaz zbog propusta sa vagonom, otvorena istraga

Srijeda, 07.01.2026 | 09:17

Predsjednik Odbora direktora Željezničkog prevoza Crne Gore Goran Simović kazao je da niko nije dobio otkaz zbog propusta koji se dogodio prije nekoliko dana u Podgorici kada je sa voza koji je krenuo iz Bara za Bijelo Polje isključen jedan vagon u kom je ostalo desetak putnika, dok su druga dva nastavila do cilja.

Nivo Skadarskog jezera za sada povoljan, situacija u Danilovgradu zahtijeva oprez

Srijeda, 07.01.2026 | 09:03

Iako meteorolozi najavljuju slabljenje kiše tokom dana, hidrolozi upozoravaju da je situacija i dalje zahtjevna, te da su vodostaji na metar od maksimuma otkada se vrše mjerenja.

PREMINULA Jovanka Jolić

Utorak, 06.01.2026 | 20:43

Jovanka je bila poznata po svojim teorijama o globalnim strukturama moći i političkim dešavanjima.

Ministarstvo saobraćaja: Više puta podnijete inicijative Tužilaštvu zbog projekta Berane – Kolašin

Utorak, 06.01.2026 | 20:32

Ministarstvo saobraćaja je u proteklom periodu više puta podnosilo inicijative nadležnom tužilaštvu u vezi sa izgradnjom puta Berane – Kolašin, na dionici Lubnice – Jezerine. Dešavanja na ovom putnom pravcu potvrđuju stav Ministarstva da svaki infrastrukturni projekat kod kojeg postoje indicije nepravilnosti mora biti detaljno i do kraja ispitan, kako bi se utvrdilo da li je bilo propusta u planiranju, ugovaranju i realizaciji radova, kao i ko snosi odgovornost za eventualne nepravilnosti, saopšteno je iz ovog Vladinog resora.

Jakić: Ozbiljna situacija na Komarnici, mještani ponovo odsječeni, među njima i turisti

Utorak, 06.01.2026 | 20:26

Kao predsjednik Opštine Šavnik, želim da budem potpuno jasan: problem Komarnice ne može se više rješavati privremenim mjerama i ad-hoc intervencijama. Ovo nije samo pitanje puta – ovo je pitanje bezbjednosti ljudi, normalnog funkcionisanja života i osnovnog dostojanstva onih koji ovdje žive, saopštio je predsjednik ove Opštine Jugoslav Jakić, a povodom, kako je istakao, ozbiljne situacije na Komarnici, gdje je došlo do prekida putne komunikacije, zbog čega su mještani ponovo odsječeni, a među onima koji su se zatekli na tom području ima i turista.

Mitropolit Joanikije: Da se zagrlimo i prevaziđemo međusobne nesporazume

Utorak, 06.01.2026 | 19:11

Pravoslavni vjernici okupili su se na platou Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici gdje je počelo nalaganje badnjaka, dok je prethodno u hramu služeno večernje bogosluženje.

Mitropolija crnogorsko-primorska SPC organizovala nalaganje badnjaka ispred Cetinjskog manastira

Utorak, 06.01.2026 | 19:08

Tradicionalno nalaganje badnjaka održano je danas u 15 časova ispred Cetinjskog manastira uz prisustvo vjernika. Badnjake je osveštao mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije, koji je tom prilikom uputio prazničnu poruku okupljenima.