Petak, 13.12.2024 | 16:21
IZVOR: cdm.me

Marković: NETAČAN navodi Milatovića o NEZAKONITOJ SMJENI Lazarevića

Povodom današnje izjave predsjednika Crne Gore, Jakova Milatovića, u kojoj se ponovo poziva na navodni “nezakoniti pokušaj smjene načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore”, Ministarstvo odbrane je dužno, radi tačnog informisanja javnosti, da ove netačne navode demantuje, poručio je državni sekretar Ministarstva odbrane, Marko Marković.




Foto: Facebook screenshot/Ministarstvo odbrane Crne Gore

“Pozivamo predsjednika Milatovića da, ukoliko posjeduje bilo kakve informacije o nezakonitostima u sektoru odbrane, iste bez odlaganja dostavi nadležnim institucijama, a ne da poziciju predsjednika koristi za političke obračune. U duhu transparentnosti i odgovornosti prema građanima Crne Gore, naglašavamo da Ministarstvo odbrane stoji na raspolaganju za svaku provjeru postupanja u skladu sa zakonom”, kazao je Marković.

Prema njegovim riječima, razrješenje načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore, brigadnog generala Zorana Lazarevića, predloženo je isključivo u skladu sa odredbama Zakona o Vojsci Crne Gore.

“Ministarstvo odbrane kategorički odbacuje tvrdnje koje impliciraju bilo kakve nezakonite radnje u ovom procesu. Pozivamo sve političke aktere, uključujući i predsjednika države, da ukoliko posjeduju dokaze koji bi ukazivali na suprotno, iste dostave nadležnim organima radi daljeg procesuiranja”, istakao je državni sekretar Ministarstva odbrane.

S druge strane, kako je dodao, izražavaju žaljenje zbog pokušaja zloupotrebe Savjeta za odbranu i bezbjednost od strane Milatovića, kako bi se donijele odluke i naredbe na koje Savjet nema zakonska i ustavna ovlašćenja.

“Ovaj pokušaj nije usmjeren ka zaštiti interesa građana Crne Gore, već prije svega ka odbrani sopstvenih političkih stavova i zaštiti partijskih kadrova bivšeg režima, čiji je uticaj u sektoru odbrane još uvijek značajan, zahvaljujući predsjedniku Crne Gore”, naveo je Marković.

Kako je zaključio u saopštenju, Ministarstvo odbrane ostaje posvećeno sprovođenju reformi i profesionalizaciji Vojske Crne Gore, u interesu svih građana naše države.

“Apelujemo na odgovorno i transparentno postupanje svih političkih subjekata, kako bi se izbjeglo širenje dezinformacija i obmanjivanje javnosti”, naglasio je on.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Rogošić: Pojačane kontrole na granicama i farmama zbog afričke kuge svinja

Nedjelja, 19.07.2026 | 08:05

Povodom širenja opasnog virusa afričke kuge svinja u Srbiji i Hrvatskoj, Uprava za bezbjednost hrane, veterinu i fitosanitarne poslove Crne Gore pojačava mjere nadzora na farmama i na državnim granicama, saopštio je za Radio Crne Gore pomoćnik direktora uprave, doktor veterinarske medicine Milan Rogošić.

UP: Desingerica kažnjen sa 200 eura, u klubu u Sutomoru u kom je nastupao 11 maloljetnika konzumiralo alkohol

Subota, 18.07.2026 | 12:19

Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Bar su, u saradnji sa inspektorima za strance, sankcionisali tri lica iz Republike Srbije, među kojima je estradni umjetnik Dragomir Despić Desingerica, zbog kršenja Zakona o strancima, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Zbog visokih temperatura mijenja se raspored odvoza otpada: Čistoća apeluje na građane da prilagode vrijeme odlaganja

Petak, 17.07.2026 | 15:12

Povećane dnevne temperature uslovile su izmjene u organizaciji rada ekipa Čistoće. Od ponedjeljka, 20. jula, odvoz komunalnog otpada i čišćenje javnih površina obavljaće se prema novom rasporedu, a iz preduzeća apeluju na građane da otpad odlažu u jutarnjim ili večernjim časovima kako bi zaštitili radnike koji posao obavljaju na otvorenom.

MUP: Svi posjetioci planinskih područja da odgovorno planiraju boravak u prirodi

Petak, 17.07.2026 | 14:03

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) apelovali su na sve posjetioce planinskih područja da odgovorno planiraju boravak u prirodi.

Pavličić o bjekstvu Miloša Medenice: Čitav sistem morao je da bude jedinstven

Petak, 17.07.2026 | 12:43

Bjekstvo Miloša Medenice ima negativan efekat po sudstvo, ali i državu, ističe predsjednica Vrhovnog suda Valentina Pavličić.

Optužnice za silovanje, trgovinu ljudima, dječju pornografiju: Uhapšeni Endru i Tristan Tejt

Nedjelja, 19.07.2026 | 08:52

Kontroverzni influenser Endru Tejt i njegov brat Tristan uhapšeni su u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) nakon što su britanske vlasti saopštile da protiv njih podižu nove optužnice, prenosi danas britanski medij BBC.

Tramp: Pogibija američkih vojnika u Jordanu tragedija

Nedjelja, 19.07.2026 | 08:26

Pogibija američkih vojnika tragedija, ali je misija u Iranu i dalje od ključnog značaja, izjavio je predsjednik SAD Donald Tramp.

Marija Vuković zauzela sedmo mjesto na mitingu u Londonu

Subota, 18.07.2026 | 17:03

Crnogorska atletičarka Marija Vuković zauzela je sedmo mjesto na mitingu Dijamantske lige u Londonu u disciplini skok uvis.

Aerodromi otvorili još jednu novu rutu: Iz Tivta direktno za Madrid

Subota, 18.07.2026 | 15:43

Madrid-Tivat. To je 23 i finalna nova ruta koju su Aerodromi Crne Gore otvorili u ovoj sezoni.

UP: Desingerica kažnjen sa 200 eura, u klubu u Sutomoru u kom je nastupao 11 maloljetnika konzumiralo alkohol

Subota, 18.07.2026 | 12:19

Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Bar su, u saradnji sa inspektorima za strance, sankcionisali tri lica iz Republike Srbije, među kojima je estradni umjetnik Dragomir Despić Desingerica, zbog kršenja Zakona o strancima, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

FOTO: Selfi o kojem se priča - ŠAMPIONI na jednom mjestu

Subota, 18.07.2026 | 09:51

U Njujorku koji će u nedjelju biti domaćin velikog finala Svjetskog prvenstva između Španije i Argentine održan je događaj pod imenom “Fanatics fest””, koji je okupio veliki broj zvijezda i legendi sporta.

POGLEDAJTE: Uprava za saobraćaj objavila video završene dionice Zaborje–Jasenovo Polje

Subota, 18.07.2026 | 09:01

Uprava za saobraćaj objavila je na svom YouTube kanalu video završenih radova na rekonstrukciji dionice Zaborje–Jasenovo Polje, na magistralnom putu Nikšić - Plužine.

Đoković - Uvijek ima nešto da se dokaže, da mogu biti bolji nego što sam bio juče

Subota, 18.07.2026 | 08:29

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković govorio je u televizijskom intervjuu za "CBS Mornings" o cijeni vrhunskog sporta, odrastanju, porodici i planovima za predstojeći Ju-Es open, otkrivši da uprkos svemu i dalje ima potrebu da se svakog dana dokazuje - prije svega sebi - da može biti bolji.

Od 20. do 26. jula, TRI HOROSKOPSKA ZNAKA dobijaju šansu koja mijenja tok života

Subota, 18.07.2026 | 08:24

Nedjelja od 20. do 26. jula donosi snažan astrološki preokret koji će pojedinim horoskopskim znacima otvoriti vrata uspjeha, novih prilika i velikih životnih promjena.

Kupovna moć u regionu: Crna Gora NAJBRŽE RASTE ove decenije

Petak, 17.07.2026 | 21:34

Crna Gora je u posljednjih šest godina ostvarila najveći rast kupovne moći među državama regiona, pokazuju podaci i analiza portala inflacija.me. Prema toj procjeni, kupovna moć građana porasla je sa 919 eura u 2020. godini na 1.633 eura u 2026., što predstavlja rast od čak 77,7 odsto.