Subota, 14.12.2024 | 09:03
IZVOR: kolektiv.me

Dukaj: Upozoravali smo da će POGREŠNE ODLUKE imati teške POSLJEDICE po evropske integracije

Ministar javne uprave Maraš Dukaj saopštio je danas da je zadovoljan i ponosan što je Albanski forum dao značajan doprinos zatvaranju tri pregovaračka poglavlja Crne Gore sa Evropskom unijom (EU).




Foto: Vlada Crne Gore/S.Matić 

"Zadovoljan sam i ponosan što smo kao politički subjekt koji je i konstituent Vlade, dali značajan doprinos zatvaranju tri pregovaračka poglavlja kako sa pozicije Ministarstva javne uprave (MJU) tako i sa pozicija Ministarstva ekonomskog razvoja i potpredsjednika Vlade", napisao je Dukaj na društvenoj mreži X.

 On je dodao da čestita "i svim kolegama, bivšim i sadašnjim, koje su ulagale ogroman napor u proces naših evropskih integracija".

"Žalimo što Crna Gora nije uspjela da zatvori još jedno poglavlje što je bilo gotovo izvjesno - sve dok naša zemlja nije donijela pogrešne odluke, koje ne korespondiraju sa evropskim političkim običajima, praksama i ponašanjem. Mi smo i kao Albanski forum i kao članovi Vlade upozoravali da će takve odluke imati teške posljedice po najvažniju državnu politiku – evropske integracije. Nažalost, naša upozoravanja nijesu uvažena… Rečeno iskustvom društvene mudrosti - vrijeme je majstorsko rešeto", naveo je Dukaj.

On je kazao da ovo treba da bude nauk svim političkim akterima Crne Gore, a naročito onima koji nose odgovornost lidera i prvih ljudi u državno-političkoj arhitekturi.

"Na evropskom putu ne smije biti nijednog pogrešnog koraka", zaključio je Dukaj.

ČITAJTE DETALJNIJE!

Crnoj Gori ODOBRENO ZATVARANJE tri poglavlja

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Navijači BiH izviždali himnu Srbije

Nedjelja, 30.11.2025 | 21:29

Himna Republike Srbije „Bože pravde" u sarajevskoj Skenderiji dočekana je večeras uz velike zvižduke i pogrdna skandiranja sa tribina, piše Pobjeda. 

Slavković: Pokazali smo drugu energiju

Nedjelja, 30.11.2025 | 21:17

Crna Gora je uspjela da se podigne nakon teškog poraza od Portugala i na kraju da slavi protiv Rumunije.

Remi u derbiju, Arsenal zadržao distancu u odnosu na pratioce

Nedjelja, 30.11.2025 | 20:35

Situacija u vrhu Premijer lige nije se bitnije promijenila poslije derbija 11. kola – Čelzi i Arsenal su na ,,Stemford bridžu“ remizirali 1:1.

Monstat: Izdato 265 građevinskih dozvola

Nedjelja, 30.11.2025 | 13:54

Crnoj Gori je u trećem kvartalu izdato 265 građevinskih dozvola i prijava radova, pokazuju podaci Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine.

Papović: Crnogorsko-američka saradnja tokom sedamdesetih i početkom osamdesetih

Nedjelja, 30.11.2025 | 13:46

Tekst povodom 120 godina od uspostavljanja crnogorsko-američkih odnosa

Uhapšena dva stranca, osumnjičena za 14 krivičnih djela, pronađeno 8.000 eura i falsifikovana dokumenta

Nedjelja, 30.11.2025 | 13:35

Podgorička policija identifikovala je i uhapsila državljanina Srbije E.H. (46) i Sjeverne Makedonije B.S. (39) kojima se na teret stavlja 14 krivičnih djela počinjenih na teritoriji Glavnog grada.

Ivanović: Moramo popraviti odbranu i nametnuti bržu igru protiv Rumunije

Nedjelja, 30.11.2025 | 12:46

Spoljna linija košarkaša Crne Gore na gostovanju Rumuniji biće pod velikim opterećenjem, posebno uz odsutne igrače. Glavni cilj je zaustaviti Derona Rasela.

Evropi prijeti da ostane bez vode zbog klimatskih promjena

Nedjelja, 30.11.2025 | 12:26

Veliki djelovi evropskih rezervi vode se iscrpljuju, otkriva nova analiza naučnika sa Univerzitetskog koledža u Londonu, urađena na osnovu satelitskih podataka prikupljenih u posljednje dvije decenije.

Đurašković pozvan u Vašington na Molitveni doručak

Nedjelja, 30.11.2025 | 12:13

Gradonačelnik Prijestonice Cetinje Nikola Đurašković pozvan je da prisustvuje Molitvenom doručku, koji će biti održan početkom februara iduće godine u Vašingtonu.

Mikijelj: Opština Budva nije odgovorila ni na jednu inicijativu za saradnju

Nedjelja, 30.11.2025 | 12:02

Odgovarajući na optužbe predsjednika Opštine Budva Nikole Jovanovića da JPMD ne vodi računa o obali, direktor Morskog Dobra Mladen Mikijelj kazao je da ni na jednu inicijativu za saradnju i sprovođenje investicija Opština Budva nije ni odgovorila.