Subota, 14.12.2024 | 11:46
IZVOR: b92.net

Ovo su NAJGORA i NAJBOLJA mjesta za novogodišnju jelku

Da li postoji neko ko ne voli dobro uređen prostor, gdje će energija nesmetano teći, donoseći naklonost i sreću?




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

To je upravo ono što vam Feng šui filozofija pomaže da postignete.

Na kraju krajeva, Feng šui je čitav sistem tradicionalne kineske geomantike sa mnogo nivoa, aspekata i fluidnih "pravila" koja se mijenjaju u zavisnosti od sredine u kojoj živite, kao i ciljeva koje ste postavili u svom životu.

Za kinesku kulturu posebno je važan feng šui, dok i mnogi drugi narodi verno slede ovu filozofiju kako bi postigli bolju auru i energiju u svom prostoru.

Božićno doba je posebno važno, uglavnom zato što je na kraju godine, što stvara temelje za novu godinu. Ovo doba godine takođe simboliše kićenje jelke, ali gdje je treba postaviti i koja su to najbolja i najgora mjesta za simbol novogodišnjih i božoćnih praznika?

Prema Feng šuiju, bolje je izbjegavati postavljanje jelke blizu vrata, prozora ili tačaka u dnevnoj sobi gdje se stalno prolazi jer energija može da teče veoma velikom brzinom i naruši mir u prostoru.

Takođe, izbjegavajte postavljanje jelke u uglove, koji promovišu stagnaciju. Izbjegavajte postavljanje jelke na jugu, jugozapadu, zapadu i sjeverozapadu, jer će ova 4 pravca imati negativne zvijezde i najbolje je da ih ne stimulišete.

Važno je znati da je najbolji dan za ukrašavanje jelke obično prva nedjelja decembra, dok što se tiče prostora, istočna strana kuće ili dnevne sobe je mjesto gdje jelku treba postaviti za bolju sreću i prosperitet.

Postavljanje jelke na istočnu stranu kuće doneće srećne događaje, dobre odnose, brak, potomstvo novim parovima i uspjeh u svim oblastima.

Ako vam ne odgovara istok, odaberite sjeveroistok koji naglašava ljubav, zajedništvo, znanje i obilje.

Na kraju, ako želite pozitivnu energiju, ne zaboravite da istaknete zelenu boju. U Feng šuiju zelena ima ljekovita svojstva, kao što su rasterećenje, prosperitet i mirno okruženje.  

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Željko Obradović se zvanično vratio na klupu Panatinaikosa

Nedjelja, 21.06.2026 | 14:10

Potpisan trogodišnji ugovor. 

U Beranama se očekuje jedna od najboljih turističkih sezona

Nedjelja, 21.06.2026 | 13:53

Berane spremno dočekuje ljetnju turističku sezonu, a prema procjenama turističkih poslenika i privrednika, očekuje se jedna od najuspješnijih sezona do sada, izjavila je sekretarka Sekretarijata za turizma Opštine Berane Ivana Pantović.

Ćulafić: Rješavamo problem buke, prioritet zaštita zdravlja i unapređenje životne sredine

Nedjelja, 21.06.2026 | 13:48

Vlada Crne Gore je, na predlog ministra ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjana Ćulafića, usvojila Akcione planove zaštite od buke u životnoj sredini za magistralni put M-2 Ribarevine-Bijelo Polje i M-4 dionica Podgorica-Tuzi, koji imaju za cilj smanjenje izloženosti stanovništva buci, poboljšanje kvaliteta života i usklađivanje razvoja saobraćajne infrastrukture sa zahtjevima zaštite od buke u životnoj sredini, saopšteno je iz Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera.

U utorak radovi na pranju tunela “Klisura“ i “Ključ“: Mogući kraći zastoji u saobraćaju

Nedjelja, 21.06.2026 | 15:43

U okviru redovnih aktivnosti na održavanju i očuvanju državne putne infrastrukture biće izvedeni radovi na pranju tunela „Klisura“ i „Ključ“, zbog čega će doći do privremene izmjene režima saobraćaja na regionalnim putevima Buče–Jezerine i Mateševo–Kolašin, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Vojinović: Klima se promijenila na cijeloj teritoriji Crne Gore

Nedjelja, 21.06.2026 | 21:39

Klimatske promjene više nijesu problem budućnosti, već realnost koju osjećamo svakodnevno. Temperature u Crnoj Gori rastu, godišnja doba gube svoje prepoznatljive granice, a stručnjaci upozoravaju da je sjever zemlje među područjima koja se najbrže zagrijavaju.

Joković: Kuća poljoprivrede u Pljevljima u završnoj fazi, podrška proizvođačima i unapređenje uslova rada službi

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:05

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković boravio je danas u radnoj posjeti Pljevljima zajedno sa državnim sekretarom Krstom Rađenovićem i vršiocem dužnosti direktora Agencije za plaćanja Markom Radonjićem.  

Gorčević: Istraživanje WeBalkans pokazuje da građani jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa EU

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:57

Raduje me što građani Crne Gore jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa Evropskom unijom, rekla je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Uhapšena Cetinjanka osumnjičena da je prijetila mužu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:41

Policija je na Cetinju uhapsila I.Š, zbog osnovane sumnje da je uputila ozbiljne prijetnje svom suprugu u prisustvu njihove djece, saopšteno je iz Osnovnog državnog tužilaštva Cetinje.

Vučić: Srbija među najbrže rastućim ekonomijama u Evropi

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:32

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas u Beogradu svečanom otvaranju XXI Svetskog kongresa ekonomista Međunarodne ekonomske asocijacije.

Crna Gora prije 20 godina postala članica OEBS-a

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:29

Na današnji dan 2006. godine Crna Gora je zvanično postala članica Organizacije za evropsku bezbjednost i saradnju (OEBS), čime je napravljen jedan od važnih koraka u procesu međunarodnog pozicioniranja države nakon obnove nezavisnosti, rečeno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Kvar sistema na carini: Šleperi satima čekaju na granici, roba ne može da se deklariše

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:20

Tehnički problem na carinskom sistemu za elektronsku deklaraciju robe onemogućava protok teretnog saobraćaja već od sinoć.

Objavljuje bluz album: Morgan Frimen se otisnuo u muzičke vode

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:16

Proslavljeni glumac Morgan Frimen ulazi u svijet muzike sa novim projektom „Morgan Freeman’s Symphonic Blues Experience“.

Požar na lokaciji Sadine, izgorjele improvizovane barake

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:05

Vatrogasne ekipe spriječile su dalje širenje požara na lokaciji Sadine u Podgorici, gdje su izgorjeli improvizovani objekti, a zbog velike količine nagorjelog materijala intervencija na potpunoj likvidaciji požarišta i dalje traje, saopšteno je CdM-u iz Službe zaštite i spašavanja.

Božović: U pripremi novi zakonski okvir kojim će se regulisati zloupotreba vještačke inteligencije

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 11:44

Crna Gora priprema novi zakonski okvir kojim će se regulisati zloupotreba vještačke inteligencije, a nacrt bi, prema najavama Ministarstva pravde, mogao biti gotov do kraja godine ili početkom naredne.

Šimun: Zdravstvene stanica u Gusinju funkcioniše uz dva doktora, ulaže se u infrastrukturu i opremu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 11:24

U toku je sjednica Skupštine, a na pitanja odgovaraju ministar zdravlja Vojislav Šimun i ministarka javnih radova Majda Adžović.