Ponedjeljak, 23.12.2024 | 21:16
IZVOR: pobjeda.me

Crnogorski reprezentativac Stefan Čavor postao NAJBOLJI STRIJELAC u istoriji Veclara

Stefan Čavor ispisao je istoriju Veclara – crnogorski rukometaš najbolji je bundesligaški strijelac ovog kluba svih vremena.




Foto: YouTube screenshot/ HSGWetzlarTV

Tridesetogodišnji Budvanin juče je stigao do brojke od 860 pogodaka i na vječnoj listi strijelaca prestigao Nebojšu Golića, nekadašnjeg reprezentativca SR Jugoslavije, koji je postigao 856.

Rekord Banjalučanina bio je na snazi od 2007. godine.

Čavor je u klupske anale ušao u pobjedi nad Gumersbahom (32:29) za koji igra Miloš Vujović. Desni bek Veclara postigao je osam pogodaka.

"Nikad nijesam razmišljao o ovim brojkama. Ali naravno da sam veoma srećan i ponosan što sam oborio rekord. Osjećam se vrlo ugodno ovdje. Veclar je odavno postao moj drugi dom. Ovo je nešto posebno za mene",  rekao je Čavor za klupski sajt.

Klupski rekorder postao je pogotkom za 16:12, svojim petim na utakmici.

"Shvatio sam to dok sam bio na terenu, vidio sam što je pisalo na LED ekranu",  dodao je Čavor.

Golić je 856 golova za Veclar postigao od 2001. do 2007, dok je Čavor među ,,zeleno-bijelima“ od 2016.

Saigrač Domen Novak podsjetio ga je uoči početka sezone da ga od rekorda dijele samo 62 pogotka.

"Donedavno nijesam razmišljao o tome",  izjavio je popularni Čaki.

Dugogodišnji reprezentativac Crne Gore stigao je u Veclar krajem oktobra 2016. jer je klub bio primoran da nađe zamjenu za Portugalca Žoaoa Feraza, koji je tada doživio tešku povredu ramena.

Kada je došao u Njemačku, Čavor je imao 22 godine, ali i zavidno iskustvo jer je nakon Budvanske rivijere u kojoj je ponikao bio član slavnog Siudad Reala, slovenačkog Celja i mađarskog Čurgoja.

Brzo je postao veoma važan za igru Veclara u najjačoj ligi na svijetu – dao je gol na debiju 30. oktobra 2016. protiv Rajn-Nekar Levena i do danas još 859.

Učinak bi bio još bolji da na treningu u junu 2022. nije pokidao prednji ukršteni ligament. Vratio se na teren u februaru 2023. godine.

"Sada se osjećam kao prije povrede. Ponovo imam mnogo samopouzdanja i ne razmišljam više o koljenu. Odgovara mi kako srednji bekovi Mapes i Miler organizuju napad jer ja sam dio tima, ne mogu ništa sam. Zato su moji ciljevi uvijek usredsređeni na timski rad", rekao je Čavor.

Za klupski sajt je govorio i dosadašnji rekorder Nebojša Golić.

"Uvijek sam čekao da neko dođe i obori rekord. Drago mi je zbog Čakija. Ali sad mora i mene da časti pivom",  kazao je Golić, koji živi u Banjaluci.

"Nema problema. Rekao sam mu da bih prestigao još ranije da sam šutirao sedmerce, kao što je on radio dok je bio u Veclaru",  uzvratio je Stefan Čavor. 

Lista najboljih strijelaca Veclara:

860 golova – Stefan Čavor

856 golova – Nebojša Golić

842 gola – Maksimilijan Holst

821 gol – Bjern Monberg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 eura!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Igrači protiv selektora "lavova" zbog brutalnih metoda i toksičnog vođenja, Dinar optužio Ivri za psihičko uznemiravanje

Četvrtak, 18.12.2025 | 11:58

Rukometaši u štrajku, francuska legenda od ljeta ne radi u klubu: "Dinar je na bolovanju od početka sezone, ali je vodio reprezentaciju Crne Gore krajem oktobra tokom EHF sedmice", piše L'Ekip"

Crna Gora domaćin Evropskog prvenstva za rukometašice do 17 godina 2027.

Ponedjeljak, 15.12.2025 | 14:42

Rukometni savez Crne Gore (RSCG) biće domaćin Evropskog prvenstva za igračice do 17 godina 2027. godine, saopšteno je iz Evropske rukometne federacije (EHF). 

Njemačka se herojski borila, ali od dinastije nema spasa - Norveška opet drži sve krune

Nedjelja, 14.12.2025 | 19:16

Oduševile su rukometašice Njemačke izdanjima na 27. Svjetskom prvenstvu, prošetale se do finala sa osam pobjeda i gol-razlikom plus 89, ali niko nije očekivao da mogu da zaprijete svemoćnoj Norveškoj u borbi za zlato. Prognoze o laganoj pobjedi rukometne dinastije se nisu obistinile, ali su Skandinavke ipak stigle do 21. zlata na najvećim takmičenjima, jer su u Roterdamu slavile 23:20.

Francuska kroz dramu do bronzane medalje

Nedjelja, 14.12.2025 | 17:29

Rukometašice Francuske osvojile su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu, trijumfom nad domaćom Holandijom nakon produžetaka 33:31.

Jauković: „Ovo je trenutni maksimum, ali ponosni smo na borbu“

Srijeda, 10.12.2025 | 10:53

Rukometašice Crne Gore časno završile nastup na 27. Svjetskom prvenstvu.

Nišavić: Podnosim ostavku ako ne počne gradnja kolektora

Petak, 19.12.2025 | 10:14

Ako se u predviđenom roku ne obezbijede uslovi za početak gradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, izvršni direktor podgoričkog Vodovoda Aleksandar Nišavić najavljuje da će podnijeti ostavku. On ističe da ne može dozvoliti da naporan rad tima koji realizuje projekat bude zanemaren zbog manipulacija pojedinaca, piše Dan.

Brnabić odgovorila Crnogorcima: Marović vam trn u oku, a teritorije koje ste uzeli priznavanjem KiM?

Petak, 19.12.2025 | 13:52

Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić odgovorila je oštro na kritiku iz Crne Gore o neizručivanju Svetozara Marovića.

Još 12 krivičnih prijava protiv osumnjičenih za lažne obrazovne isprave

Petak, 19.12.2025 | 10:14

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija podnijelo je još 12 krivičnih prijava Osnovnom državnom tužiocu u Podgorici zbog osnovane sumnje da su lica dostavila lažne i neistinite obrazovne isprave za koje se u postupku priznavanja inostrane obrazovne isprave te nadležne ustanove utvrdile da iste nisu vjerodostojne javne isprave.

Knežević: Spreman sam da preuzmem Podgoricu odmah nakon ostavke Mujovića – za tri mjeseca rješavam ključne probleme i odlazim

Petak, 19.12.2025 | 13:26

Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević saopštio je da je spreman da, u slučaju ostavke aktuelnog gradonačelnika Saše Mujovića, istog dana preuzme funkciju gradonačelnika Podgorice, uz jasnu i vremenski ograničenu obavezu da u roku od tri mjeseca riješi ključne probleme Glavnog grada, uključujući i pitanje izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda.

UP: Pronađene lažne policijske uniforme, oduzeta vozila, sumnja se da je spriječeno krivično djelo

Petak, 19.12.2025 | 11:50

Uprava policije saopštila je da su sproveli pojačane aktivnosti na kontroli pripadnika organizovanih kriminalnih grupa i operativno interesantnih osoba - pronađene su lažne policijske uniforme, telefon sa kripto zaštitom, podesni predmeti namijenjeni savlađivanju i razbijanju fizičkih prepreka, dok su oduzeta i tri vozila.

Knežević na slavi kod Vučića: Nijesmo pričali o Botunu, samo o skadarskom krapu

Petak, 19.12.2025 | 21:57

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je na društvenim mrežama da je lider DNP-a Milan Knežević došao kod njega na slavu.

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije osuđuje odluku Bahama da prizna Kosovo

Petak, 19.12.2025 | 21:29

inistarstvo spoljnih poslova Srbije (MSP) saopštilo je večeras da osuđuje odluku Bahama da prizna nezavisnost Kosova, 121. zemlje svijeta koja je to učinila.

Ferguson bez uvijanja: Junajtedu treba još decenija do titule

Petak, 19.12.2025 | 21:17

Fudbaleri Mančester junajteda posljednji put su se domogli titule prvaka Engleske 2013. godine, u sezoni kada je ekipu sa klupe predvodio legendarni Aleks Ferguson.

Stojović: Od DPS-a za obnovu nezavisnosti zaslužniji i LSCG i novinari i intelektualci i Matica crnogorska

Petak, 19.12.2025 | 21:00

Za obnovu nezavisnosti Crne Gore mnogo su zaslužniji Liberalni savez Crne Gore i mnogi pojedinci i organizacije nego Demokratska partija socijalista.

Čarapić: Cilj većine u radnoj grupi za izradu medijskih zakona bio da DPS preuzme AMU

Petak, 19.12.2025 | 20:42

Poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Vasilije Čarapić komentarisao je na društvenoj mreži X izjavu predstavnice NVO sektora i čelnice NVO Foruma progres, Bojane Jokić. On je tom prilikom rekao da Jokić najavljuje da će na konkursu za člana AMU kandidat biti iz reda DPS-a.

Dijaspora poslala preko 11 milijardi, Crnoj Gori 345 miliona

Petak, 19.12.2025 | 20:35

Dijaspora je 2024. godine u zemlje regiona poslala ukupno 11,3 milijarde eura.

Vujović: Staje li naše tužilaštvo u zaštitu četničkog i ustaškog pokreta?

Petak, 19.12.2025 | 20:26

Lider Socijaldemokratske partije i jedan od čelnika Evropskog saveza Ivan Vujović komentarisao je to što je policija po nalogu tužilaštva pozvala autore transparenta istaknutog na današnjem skupu na Gorici.

Smolović: Očekujem pozitivan odgovor od Vlade na zahtjev za manje račune za struju

Petak, 19.12.2025 | 20:17

Bijelo Polje još nije dobilo odgovor Vlade i Elektroprivrede o zahtjevu za zimski popust od 50 odsto na struju. Predsjednik opštine Petar Smolović kaže da vjeruje u pozitivan ishod, jer je riječ o hitnoj mjeri u borbi protiv zagađenja vazduha koje trpe građani, prenosi RTCG.

EK: Crna Gora nastavila da usklađuje viznu politiku sa EU, broj neusklađivanja smanjen sa 15 na devet

Petak, 19.12.2025 | 19:34

Crna Gora je tokom 2024. i 2025. godine ostvarila napredak ka daljem usklađivanju sa listom zemalja kojima je potrebna viza EU.

Vlada prihvatila predlog da Šćepanović bude direktor policije

Petak, 19.12.2025 | 19:32

Vlada je prihvatila predlog da Lazar Šćepanović bude izabran za direktora Uprave policije u punom mandatu, potvrđeno je Portalu RTCG.