Zbog destruktivnog ponašanja opozicije koja nije dozvolila održavanje današnje sjednice Skupštine ista je morala biti zaključena bez izglasavanja zakona o budžetu Crne Gore za 2025. godinu, saopštio je ministar odbrane Dragan Krapović.
Foto: gov.me, screenshot, arhiva
Kako je kazao, pored svih problema koje neusvajanje budžeta nosi sa sobom, u obavezi sam da dodatno reagujem iz domena resora odbrane, jer je povećanje zarada pripadnicima Vojske Crne Gore upravo planirano od 1. janura naredne godine.
“Neodgovorno ponašanje opozicije koja se do juče grlato zalagala za prosperitetnu i evropsku Crnu Goru upravo je blokiranjem izglasavanja budžeta onemogućila građanima, a ujedno i nama u sistemu odbrane, napredak, a političke kalkulacije i opstrukcije postavila kao prioritet”, istakao je Krapović.
On ocjenjuje da je za sve dodatne probleme koje će prouzrokovati ovakvo ponašanje, među kojima je i uvećanje zarada onima koji stoje prvi na braniku naše države, odgovorni krivac isključivo opozicija.
Ajmo sad na proteste
E zamisli ovoga sto prica . A nema togs ko to moze progutat. Ne potcenjuj narod da ti kasno ne bude.
KOMENTARI (2)