Srijeda, 01.01.2025 | 08:29
IZVOR: MediaBiro

VIDEO: Dragana Mirković publici u Baru ponudila srce, Novu 2025. zajedno dočekala sa oko 25.000 ljudi svih generacija

Susret stare i Nove 2025. godine u Baru, zajedno je dočekalo na otvorenom ispred Sportske dvorane Topolica u veseloj atmosferi, oko 25.000 ljudi.




Foto: MediaBiro

Nakon što su kazaljke otkucale ponoć, uslijedio je petominutni vatromet čije su boje osvijetlile nebo iznad Bara gdje je sa bine poželjela sve najljepše publici, balkanska diva Dragana Mirković koja je  energijom i harizmom potvrdila zašto je u vrhu estrade  punih 40 godina.

U publici u Baru sinoć  su bile sve generacije, a Dragana Mirković se potrudila da koncert od dva i po sata i komunikacija sa publikom budu jedinstveno iskustvo dočeka Nove godine.

-U Baru sam imala divne koncerte, divne uspomene što se Bara tiče. Ono što će ponuditi publici je sopstveno srce. To je uz pjesmu, dobru energiju, puno ljubavi prema svima njima. Šta reći nego, nudim svoje srce, kazala je Dragana Mirković prije koncerta.

Dragana Mirković ove godine slavi veliki jubilej, četiri decenije na estradi. Na pitanje, koji je recept da traje 40 godina, u sekundi je odgovorila- ljubav.

-Samo ljubav. Ljubav i poštovanje prema muzici, ljubav i poštovanje prema publici. To je ono što me drži, usrećuje, ispunjava. Ljudi vide moju iskrenost, koliko ja sebe dajem njima. Najiskrenije, to je jedino objašnjenje, drugo nemam, kazala je Dragana koja je na inicijativu PGP RTS kao učenica snimila prvu pjesmu, a pamti se kao pjevačica koja je na sceni spajala dva nespojiva muzička žanra- folk i rok.

Foto: MediaBiro

-Kad je bivša Jugoslavija u pitanju, jedina sam koja je snimila CD na engleskom jeziku. Mogu da kaže da sam blagoslovena, ljudi su u meni prepoznavali nešto što su vidjeli. Jednostavno sam bila trendsetter. Neprijatno mi je da govorim o sebi. Više volim da drugi govore o meni, navela je Dragana Mirković dodajući da je zahvalna Turističkoj organizaciji Bar zato što su bili divni “da požele baš mene, da uz mene u Baru dočekaju Novu godinu. Jako se radujem da izađem na binu pred publiku”

Kad su želje za 2025. godinu u pitanje, Dragana Mirković ističe:”Svakako da svi budemo zdravi, srećni, da imamo razloga za radost i osmijeh, da nam prvenstveno djeca budu živa, zdrava i srećna”.

-To je jedino što želim. Velikih želja nikada nisam imala jer meni su se ostvarile želje koje čak  nisam uspjela ni da poželim, niti da sanjam. Bilo bi neskromno tražiti više. Ono što je najvažnije, što želim svima od srca.

Predsjednik Opštine Bar Dušan Raičević kazao je da prisutnost velikog broja publike ispred sportske dvorane Toplica potvrđuje da je Bar definitivno postao grad dobrog provoda.

-Radili smo dugi niz godina i taj trud se isplatio. Siguran sam da ćemo i u narednom periodu potvrditi da Bar jeste mjesto života, da, takođe, možemo da organizujemo ovakve događaje na najkvalitetniji način osluškujući prije svega zahtjeve naših sugrađana, ali i mnogih gostiju koji posjećuju naš grad. Prilagođavamo program shodno njihovim željama. Siguran sam da će Dragana Mirković na kvalitetan način zabaviti naše sugrađane i mnoge goste koji su u Baru, kazao je Raičević dodajući da sve ide u dobrom pravcu, kao i najave za koncert Aleksandre Prijović u Baru, 1.januara.

-Možda bude i obaranje rekorda u Baru koji su postavile muzičke zvijezde regiona, kazao je Raičević.

Bar se pozicionirao kao epicenter odličnog provoda tokom Novogodišnjih praznika. Zbog višednevnog, Novogodišnjeg happeninga koji Turistička organizacija Bar organizuje pod pokroviteljstvom Opštine Bar, krajem decembra i početkom januara u Baru borave gosti iz Crne Gore, Srbije, Bosne i Hercegovine, Luksemburga, Njemačke, Austrije...

-Našim sugrađanima, dragim gostima, želim dobro zdravlje, porodični mir, a za sve drugo siguran sam da ćemo se zajedno izboriti da 2025.godina bude još bolja, uspješnija, sa manje izazova nego prethodna. Nadam se da nas u 2025. očekuju lijepi momenti, kazao je Raičević.

Proteklih nekoliko dana Bar je bio centar odlične praznične atmosfere i sjajnih koncerata koji su privukli veliki broj posjetilaca iz Crne Gore i regiona. Tri fenomenalna koncerta (Marka Luisa, Saše Matić i Milice Pavlović) proteklih večeri ispunila su plato Sportskog centra Topolica nevjerovatnom energijom i odličnom muzikom.

Sinoć, u posljednjim satima 2024. u Baru, koncert je imao Čardak bend.

-Prepoznati smo kao bend koji svira boemsku muziku. Uvijek su dobre vibracije, povratne informacije od publike. Nakon nas nastupa Dragana Mirković, prepoznata po starim, dobrim hitovima, kazao je Petar Piper iz Čardak benda.

Ispred organizatora, PR Turističke organizacije Bar Jovana Nenezić zahvalila se  posjetiocima koji su doprinijeli stvaranju praznične atmosfere i koji su odlučili da baš u Baru provedu novogodišnje praznike.

-Večeras nastavljamo u istom duhu – Čardak bend je napravio odličnu uvertiru za koncert jedne od najvećih regionalnih muzičkih zvijezda, Draganu Mirković, koja nas je svojim hitovima uvela u Novu godinu, uz  višesatnu zabava,  noć punu emocija, radosti i muzike koja je okupila sve generacije, kazala je Nenezić i podsjetila  da uporedo sa tradicionalnom manifestacijom Novogodišnji happening, odnosno večernjim koncertima, na Šetalištu kralja Nikole ovih dana traje  Dječji novogodišnji program, koji je, takođe, koncipiran za šest dana i pravi je užitak kako za mališane, tako i za roditelje.

Foto: MediaBiro

-U ime Turističke organizacije Bar i u svoje lično ime, svim Barankama i Baranima, kao i dragim gostima koji su odlučili da praznike provedu sa nama, želimo srećnu i uspješnu Novu godinu! Neka nam 2025. donese mnogo razloga za slavlje, radost i zajedništvo, kazala je Nenezić.

Za reprizu Nove godine publika  u Baru, 1. januara, uživaće u koncertu Aleksandre Prijović, a prije mlade zvijezde nastupiće Padrino bend.

Barski Novogodišnji Happening koji Turistička organizacija Bar organizuje pod pokroviteljstvom Opštine Bar  počeo je 28. decembra 2024. i trajaće do 3.januara 2025.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Kanada na korak od Evrovizije: CBC postao punopravni član EBU-a

Petak, 26.06.2026 | 11:19

Kanadski javni servis CBC/Radio-Kanada postao je punopravni član Evropske radiodifuzne unije (EBU), što znači da Kanada od sada može da učestvuje na Evroviziji.

Cijelo ljeto u dobrom društvu, a samo jedan račun: Kompletni obrok za 4 osobe u Marendi za 49€

Srijeda, 24.06.2026 | 14:55

Ljeto je stvoreno za zajednička druženja, a ove sezone restoran Marenda ima ponudu koja to čini još lakšim.

Monolink premijerno na Exit to Montenegro: Muzika kao alhemija glasa, gitare, ritmova i noć koja se pamti

Srijeda, 24.06.2026 | 13:44

Monolink, jedan od najspecifičnijih izvođača savremene elektronske scene, umjetnik koji je uspio da spoji intimnost kantautorske pjesme i snagu velikog klupskog rejva, stiže premijerno na EXIT to Montenegro i na Veliku plažu donosi nastup koji se ne sluša samo kao set — već kao putovanje. Multiinstrumentalista, poznat po hipnotičnom spoju glasa, gitare, dubokih bas linija i melodične elektronike, provešće publiku prvog poglavlja festivala kroz jednu od najemotivnijih noći ovog ljeta na Jadranu i šire.

Čovjek techno-orkestar premijerno u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:55

Stephan Bodzin, apsolutni čarobnjak elektronske muzike, jedan od najimpresivnijih i najcjenjenijih live izvođača elektronske scene današnjice, na oduševljenje muzičkih sladokusaca, po prvi put će usidriti svoj legendarni live nastup u Crnoj Gori, 4. jula, na ulcinjskoj Velikoj plaži. Bodzin aka „Techno orkestar u jednoj osobi” – preuzeće kormilo jedne od najiščekivanijih noći ljeta i povesti publiku prvog poglavlja EXIT 2 Montenegro festivala na hipnotično putovanje između mora, zvijezda i bezvremenskog techno zvuka.

Globalni festivalski fenomen rasplesaće Veliku plažu: Argy stiže na Exit to Montenegro

Petak, 19.06.2026 | 17:06

Gospodar melodičnog techna, Argy, jedno od najtraženijih i najuticajnijih imena savremene elektronske scene, premijerno stiže na EXIT to Montenegro. Grčki virtuoz, poznat po hipnotičkim setovima, moćnoj produkciji i izdanjima koja osvajaju najveće svjetske festivale i klubove, donosi na crnogorsku obalu jedinstveno muzičko putovanje koje publiku vodi kroz najuzbudljivije nijanse modernog elektronskog zvuka.

NVO traže od EU podršku u primjeni zakona i pristupu informacijama u procesu imenovanja članova Savjeta RTCG

Petak, 26.06.2026 | 15:33

Predstavnici 18 nevladinih organizacija dostavili su danas šefu Delegacije Evropske unije Johanu Satleru, zahtjev za podršku u primjeni zakona i pristupu informacijama u procesu imenovanja članova Savjeta RTCG-a

SDT: Bramerc pohvalio saradnju sa Specijalnim tužilaštvom

Petak, 26.06.2026 | 15:45

Glavni tužilac Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove Serž Bramerc u izvještaju o napretku Savjetu bezbjednosti, za period od 16. novembra prošle do 15. maja ove godine, između ostalog je naveo da je, u izvještajnom periodu, Međunarodni rezidualni mehanizam blisko sarađivao sa Specijalnim državnim tužilaštvom (SDT), da je na osnovu te saradnje Specijalno državno tužilaštvo ostvarilo "pozitivan napredak“ u istragama i krivičnim postupcima. Kako je saopšteno iz SDT, naveo je i da Mehanizam i dalje želi da pruža potrebnu pomoć, po zahtjevima Specijalnog državnog tužilaštva.

Ćulafić: Građani pokazuju da zaštita životne sredine postaje zajednička vrijednost

Petak, 26.06.2026 | 15:10

Akcija Ministarstva ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera "Deset plastičnih flaša ili limenki za jednu sadnicu“ danas je uspješno realizovana u Beranama, gdje je podijeljeno oko 500 sadnica i prikupljeno oko 5.000 plastičnih flaša i limenki, saopšteno je iz tog resora.

Drašković: Ako se trend nastavi, pred nama je najbolja sezona do sada

Petak, 26.06.2026 | 14:50

U Crnoj Gori trenutno boravi oko 100 hiljada turista, što je 10 odsto više nego prošle godine, kazao je za Javni servis državni sekretar u Ministarstvu turizma Petar Drašković.

Zbog bespravne gradnje prijave protiv 15 građana, šteta 535.000 eura

Petak, 26.06.2026 | 14:30

Policija je u koordinaciji sa tužilaštvom podnijela krivične prijave protiv 15 fizičkih lica zbog krivičnog djela građenje objekta bez prijave i dokumentacije za građenje, a kako tvde, nastala šteta po budžete opština Tuzi i Ulcinj iznosi oko 535.000 eura.

Dukaj: Javna uprava mora biti servis građana, a ne administrativna prepreka

Petak, 26.06.2026 | 14:09

Ministar javne uprave Maraš Dukaj poručio je da Crna Gora mora graditi javnu upravu koja će biti bliža građanima, efikasnija i otvorenija za njihove inicijative, ističući da su reforma lokalne samouprave, digitalizacija i profesionalizacija administracije ključni prioriteti resora kojim rukovodi.

Počeli pregovori o Granskom kolektivnom ugovoru za oblast medija

Petak, 26.06.2026 | 13:59

Predstavnici reprezentativnih sindikalnih organizacija i poslodavaca u oblasti medija danas su započeli pregovore o Granskom kolektivnom ugovoru (GKU) za informativnu, grafičku i izdavačku djelatnost, saopštio je Sindikat medija Crne Gore.

Vukićević: Ponosna sam što sam učestvovala u pokretanju izgradnje druge dionice auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 13:46

Crna Gora danas započinje izgradnju druge dionice auto-puta, najvažnijeg infrastrukturnog projekta u oblasti saobraćajne infrastrukture, napisala je na svom Fejsbuk profilu potpredsjednica DNP-a Maja Vukićević, bivša ministarka saobraćaja.

Mujović: Dug od 1,55 miliona eura, ali klub će se vratiti na pravi put

Petak, 26.06.2026 | 13:32

Predsjednik Fudbalskog kluba Budućnost Saša Mujović saopštio je da je klub preuzeo dug od 1,55 miliona eura, ocijenivši da je prošla sezona bila jedna od najlošijih u novijoj istoriji. Najavio je finansijsku konsolidaciju, smanjenje troškova, oslanjanje na domaće kadrove i povratak kluba podgoričkim korijenima, uz poruku da je cilj da Budućnost ponovo postane stabilan i konkurentan evropski klub.

Perić i Mujović: Dogovor o daljem funkcionisanju postignut, politička nesaglasja ostaju

Petak, 26.06.2026 | 13:15

Nakon sastanka na kojem su razgovarali o daljem funkcionisanju Skupštine Glavnog grada, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović i predsjednik Skupštine GG Srđan Perić kazali su da su postigli dogovor da sva dalja komunikacija bude javna i transparentna na dobrobit građana.