Srijeda, 01.01.2025 | 10:04
IZVOR: MediaBiro

VIDEO: Spektakularan doček Nove godine u Budvi: Vlado Georgijev doveo atmosferu do usijanja

Nova godina u metropoli turizma tradicionalno je dočekana uz spektakularan vatromet i najljepše pjesme Vlada Georgieva




Foto: MediaBiro

Budva je večeras još jednom bila centar najboljeg novogodišnjeg provoda u regionu.

Prema riječima pomoćnika direktora TO Budve, Nikole Kralja, Budva je prepoznata kao najbolja destinacija za novogodišnje praznike.

“Zaista je veliko zadovoljstvo što smo i ove godine, jubilarni 25. put, Novu godinu dočekali u sjajnom ambijentu, uz sjajne izvođače i u sjajnoj atmosferi”, istakao je Kralj dodajući da će Turistička organizacija opštine Budva nastaviti da unapređuje naredne dočeke i sve manifestacije.

Zvijezda večeri, Vlado Georgiev potvrđuje da je Budva sjajan domaćin i ističe da bilo koje drugo mjesto ne bi moglo da zamijeni ono što ovdje doživi.

“Budva je odlučila da ja budem hedlajner ove večeri i ja sam se obradovao, jer sam ja iz ovih krajeva. Ovo je mjesto u koje cijeli život dolazim. Milije mi je da sam u Budvi večeras nego bilo gdje drugo”, poručio je Georgiev.

Foto: MediaBiro

Poželio je, kako kaže, da u ovoj godini ljudi budu što opušteniji i da ne žele previše, jer to može dovesti do razočarenja.

Prije njega, pjevačica Angellina je pohvalila napore organizatora da zadovolje ukus svih uzrasta, a posebno je izrazila zadovoljstvo zbog publike, koja je sa njom pjevala uglas.

“Vidim da je bilo dosta mlađe publike koja mene sluša i baš mi je bilo drago zbog toga, za svakog smo nešto napravili i provod je bio fenomenalan”, kazala je Angellina.

Foto: MediaBiro

Od 2025. godine očekuje da joj ostvari sve što nije do sad uspjela, uz kako je napomenula, zdravlje i ljubav od kojih sve počinje.

Posebnu draž novogodišnjim praznicima u Budvi daje tradicionalni koncert klasične muzike, koji će se pod nazivom „Muzika raspoloženja“ održati 1. januara u 13 sati, u izvedbi Mediteranskog revijskog orkestra pod dirigentskom palicom Vilija Ferdinandija i uz soliste: Dušana Svilara, Nevenu Đoković, Ljubicu Vraneš, Dragoljuba Bajića, Lanu Asiju Dabović i mladog violinistu Vasilija Hadžića. Muzički urednik ovog koncerta, koji predstavlja jedan od najsvečanijih događaja u kalendaru budvanskih manifestacija, je Milan Stupar.

Veče poslednjeg dana programa, 1. januara, otvoriće „Šlagvort“ bend od 19 sati, zatim nastupaju lokalni muzičar Jack Lupino, naširoko omiljeni Adi Šoše i Al Music Band i u završnici programa na trgu, jedna od najvećih regionalnih muzičkih zvijezda, Dino Merlin.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Novogodišnja noć u Herceg Novom: Pun trg, hitovi i vatromet za početak 2026.

Četvrtak, 01.01.2026 | 09:56

Otkucajem sata na Tori, spuštanjem Djeda Mraza niz kulu koja je simbol grada, uz pjesmu i vatromet, Herceg Novi je na spektakularan način ušao u 2026. godinu, prenosi Mediabiro.

Ova pjesma je prva na Spotifajevoj listi "prazničnih" pjesama

Subota, 27.12.2025 | 20:24

Pjesma “Snowman” australijske pjevačice Sije preuzela je prvo mjesto na Spotifajevoj listi najstrimovanijih sezonskih pjesama, čime je sa prvog mjesta skinuta višedecenijska dominacija pjesme “All I Want for Christmas Is You” pjevačice Maraje Keri.

Alibabić: Osuđujem napade na Asju Džogović i Ninu Žižić, ponašanje pojedinih takmičara je neprihvatljivo

Utorak, 23.12.2025 | 15:24

Kao direktor festivala Montesong, želim da pružim apsolutnu podršku i punu zaštitu članovima žirija, Asji Džogović i Nini Žižić, koje su tokom festivala bile izložene neprimjerenim verbalnim napadima od strane pojedinih takmičara,  naveo je Danijel Alibabić.

Pobjednica Montesonga vjeruje u uspjeh: Finale Eurosonga nam je nadohvat ruke

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 12:25

Tamara Živković je u Jutarnjem programu RTCG-a kazala da sinoć, prilikom proglašenja pobjednika Montesonga, nije mogla da vjeruje da je upravo ona trijumfovala i nije bila svjesna da je postala nova predstavnica Crne Gore na Eurosongu.

Nina Žižić nakon Montesonga: Kolege, naučite da se ponašate i ne kaljajte ovo divno zanimanje, dabogda svi otišli na Eurosong

Ponedjeljak, 22.12.2025 | 11:47

Nina Žižić je na svom Fejsbuk profilu objavila kratak osvrt na sinoćnji Montesong, a tiče se kolega koji su se takmičili na istom.

KCCG - PRVA BEBA rođena devet minuta nakon ponoći

Četvrtak, 01.01.2026 | 08:21

U Kliničkom bolničkom centru Crne Gore u Podgorici, prva beba u 2026. godini rođena je 1. januara u 00.09 časova, prenosi RTV Podgorica.

FOTO: Podgorica - Puste ulice prvog dana NOVE GODINE

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:15

Prvi dan nove godine, za mnoge znači i početak mini odmora povodom novogodišnjih i božićnih praznika.

Akcija „Petarda“: Podnijeta krivična prijava protiv jednog lica u Bijelom Polju

Četvrtak, 01.01.2026 | 09:31

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ – Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su, u nastavku sprovođenja akcije „Petarda“, nakon konsultacija sa postupajućim državnim tužiocem u Osnovnom državnom tužilaštvu u Bijelom Polju, podnijeli krivičnu prijavu protiv R.Ć. iz Bijelog Polja, zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljena trgovina, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Novogodišnja noć u Herceg Novom: Pun trg, hitovi i vatromet za početak 2026.

Četvrtak, 01.01.2026 | 09:56

Otkucajem sata na Tori, spuštanjem Djeda Mraza niz kulu koja je simbol grada, uz pjesmu i vatromet, Herceg Novi je na spektakularan način ušao u 2026. godinu, prenosi Mediabiro.

HITNA POMOĆ - Novogodišnja noć protekla mirno

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:21

U posljednja 24 sata u jedinicama Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore obavljeno je 594 ambulantnih pregleda, 188 kućnih posjeta i 53 transporta, saopšteno je iz ove zdravstvene ustanove.

Đoković otkrio - TRI sportska idola koja su oblikovala njegovu karijeru

Četvrtak, 01.01.2026 | 15:43

Srpski teniser Novak Đoković izabrao je trojicu sportskih idola, koji su oblikovali njegovu karijeru.

Zdravko Dragaš prvi dan Nove godine u TE „Pljevlja“

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:29

Izvršni direktor Elektroprivrede Crne Gore (EPCG), Zdravko Dragaš, prvi dan Nove godine proveo je u Termoelektrani Pljevlja, gde je razgovarao sa inženjerima tog pogona i predstavnicima izvođača radova.

KO SU SUPRUGE CRNOGORSKIH POLITIČARA? Prva dama i misteriozna Tamara

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:24

Drugi dio serijala „Ko su supruge crnogorskih političara?“

Mirko bez velikih riječi i obećanja: Da sagnemo glavu, zasučemo rukave i napornim radom vratimo samopozdanje

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:17

Motivisan, spreman, pun samopouzdanja – kakav je nekada bio i na terenu – ali bez velikih riječi i obećanja.

Da li znate? Evo šta označavaju BROJEVI i SLOVA na gumama

Četvrtak, 01.01.2026 | 12:09

Na gumama postoji mnogo različitih oznaka, svaka od njih ima određenu funkciju, odnosno svaka je važna na svoj način. Nije naodmet da se podsjetimo...

Novogodišnja noć protekla mirno, registrovano pet krivičnih djela

Četvrtak, 01.01.2026 | 11:43

Glavni policijski inspektor OKC Uprave policije Milan Delić saopštio je da je novogodišnja noć protekla bez većih incidenata, uz manji broj krivičnih djela i saobraćajnih nezgoda.

Zastave na Cetinju spuštene na pola koplja zbog godišnjice tragedije

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:53

Godinu dana je od tragedije koja je zadesila Cetinje, čiji je epilog 13 preminulih, među kojima dvoje djece, dok je troje građana teško ranjeno, saopšteno je iz Prijestonice Cetinje.

HITNA POMOĆ - Novogodišnja noć protekla mirno

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:21

U posljednja 24 sata u jedinicama Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore obavljeno je 594 ambulantnih pregleda, 188 kućnih posjeta i 53 transporta, saopšteno je iz ove zdravstvene ustanove.

FOTO: Podgorica - Puste ulice prvog dana NOVE GODINE

Četvrtak, 01.01.2026 | 10:15

Prvi dan nove godine, za mnoge znači i početak mini odmora povodom novogodišnjih i božićnih praznika.

Novogodišnja noć u Herceg Novom: Pun trg, hitovi i vatromet za početak 2026.

Četvrtak, 01.01.2026 | 09:56

Otkucajem sata na Tori, spuštanjem Djeda Mraza niz kulu koja je simbol grada, uz pjesmu i vatromet, Herceg Novi je na spektakularan način ušao u 2026. godinu, prenosi Mediabiro.