Osim dekorativne uloge, "zeleni jež" sa svijećom u sredini ima i simbolično značenje.
Foto: Ilustracija/ Pixabay.com
Pšenica simboliše život i obilje, a period do Božića tako ispunjava nadom i radošću sve do tog velikog hrišćanskog praznika. A onda i posle njega.
Bujna i zdrava pšenica postaje vizualni podsjetnik na blagostanje i obilje koje porodica može da očekuje u budućnosti, ali da li ste znali da je korisna za naš organizam?
Ne dozvolite da uvene, već je koristite kao nutritivni smuti. Ova zelena dekoracija praznične trpeze inače se seje od 17. do 19. decembra kao nagovještaj prazničnih i porodičnih slavlja koje nas očekuju tokom prvog mjeseca u novoj godini i to zapamtite za narednu godinu.
Osim dekorativne uloge, "zeleni jež" sa svijećom u sredini ima i simbolično značenje. Božićno žito je simbol plodnosti, zahvalnosti, novog života i njegove obnove.
Samim izgledom daje zelenilo i nadu usred zime i snijega, a evo šta možete da učinite s njom nakon praznika.
Pretvorite je u obrok - dragocjena je za zdravlje
Umjesto da čekate da lijepo rezana pšenica o kojoj se brinete više od dve nedelje uvene i bude bačena u smeće, pretvorite je u zdrav obrok.
Da, dobro ste pročitali. Božićna pšenica je veoma zdrava i zaslužuje mnogo više pažnje nego što dobija u decembru. Mlada pšenica sadrži sedam puta više vitamina C od pomorandže, istu količinu beta-karotena od šargarepe i pet puta više gvožđa od spanaća. S pravom nosi titulu prirodnog multivitamina i kao takav je zaista dragocjeno blago zdravlja.
To je koncentrisana zelena superhrana, bogata vitaminima, mineralima, aminokiselinama, enzimima i hlorofilom. Korisnost mladog lišća pšenice otkrili su Egipćani, a kasnije i Grci, Rimljani i stari Kinezi, a ono je potpun i najkvalitetniji prirodni izvor hranljivih materija od bilo kog drugog zelenog povrća.
Koje su prednosti ove biljke za naš organizam mogli bismo nabrajati unedogled, a ovo su samo neke od njih: pročišćava krv, djeluje antiseptički na naš organizam, podstiče plodnost, pomaže u borbi protiv virusa i bakterija, kod nesanice i poremećaja varenja, čini zube i usnu šupljinu zdravijima i jedan je od "najboljih prijatelja" za imunitet i detoksikaciju, što je mnogima danas potrebno. Zbog toga je najjednostavniji način da je upotrebite da napravite smuti.
Njen ukus je veoma blag, pa će se pšenica vrlo lako mješati s drugim voćem ili povrćem, kao što su cvekla ili spanać. Nudimo vam voćnu opciju koja će nahraniti vaše telo i očistiti nagomilane toksine.
Potrebno vam je:
narezana zelena pšenica
1 banana (ili drugo voće, kao što je jabuka)
nekoliko badema 2 do 3 dcl vode.
Dodajte sve sastojke u blender i izmiksajte. Po želji dodajte šećer.
KOMENTARI (0)