Srijeda, 08.01.2025 | 17:29
IZVOR: kolektiv.me

UP: Građani policiji PREDALI 15 komada vatrenog oružja, 165 komada municije i eksplozivna sredstva

Usklopu kontinuirane i aktuelne kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, koju Uprava policije sprovodi već duži niz godina, u toku jučerašnjeg dana, u više gradova širom Crne Gore dobrovoljno je vraćeno 15 komada vatrenog oružja, 165 komada municije, dvije ručne bombe, eksplozivna sredstva i djelovi vatrenog oružja, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Uprava policije

"Na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Centar“, u Podgorici, Danilovgradu i Tuzima građani su dobrovoljno predali policiji šest komada vatrenog oružja od čega pet pištolja i jednu pušku, 73 komada municije, jednu ručnu bombu i dva detonirajuća štapina. Službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Jug“, u Baru, Tivtu, Kotoru i Budvi, dobrovoljno je vraćeno pet komada vatrenog oružja od čega četiri pištolja i jedna puška, 79 komada municije, i dva dijela od oružja. U sjevernoj regiji države, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Sjever“, u Bijelom Polju, Kolašinu i Beranama dobrovoljno je predato ukupno dva komada vatrenog oružja, od čega jedna puška i jedan pištolj, 13 komada municije i jedna ručna bomba".

Kako su istakli iz UP, policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Zapad“, u Nikšiću i Pljevljima dobrovoljno je predato dva komada oružja od čega jedna puška i jedan gasni pištolj.

U proteklih četiri dana Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 136 komada vatrenog oružja, 3024 komada municije, 16 komada ručnih bombi, kao i više djelova oružja i eksplozivnih sredstava. 

"Uprava policije apeluje na sve sugrađane da daju svoj doprinos cjelokupnoj bezbjednosti društva i da predaju vatreno oružje, municiju i eksplozivna sredstva koja imaju u svom posjedu, bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje posjeduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu. Građani mogu pozvati policiju na broj 122, obavijestiti policijske službenike da žele da vrate oružje, nakon čega će policijski službenik preuzeti oružje na mjestu gdje se lice odnosno oružje nalazi i izdati potvrdu o preuzimanju. Važno je napomenuti da građani ne treba sami da donose oružje u stanice policije, prije svega zbog bezbjednosti. Uprava policije će nastaviti sa sprovođenjem pojačanih preventivnih i represivnih aktivnosti u sklopu aktuelne kampanje, kao i u cilju očuvanja bezbjednosti, zdravlja i života svih građana, te ujedno poziva građane da kroz saradnju i poštovanje zakona zajedno radimo na osiguranju i izgradnji bezbjednog ambijenta", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Knežević odgovorio Čarapiću: Za kad ti to treba?

Srijeda, 17.12.2025 | 09:50

Lider DNP-a Milan Knežević, prokomentarisao je izjavu poslanika Vasilija Čarapića iz PES-a, da mještani Botuna treba da oslobode parcelu i omoguće početak gradnje Postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda.

Podgoričanin osumnjičen za vrijeđanje Oskara Hutera na nacionalnoj osnovi, podnijet zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka

Srijeda, 17.12.2025 | 09:39

Osnovno državno tužilaštvo podnijelo je zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka protiv R. Š. iz Podgorice osumnjičenog za širenje mržnje i podsticanje diskriminacije na štetu poslanika DPS-a Oskara Hutera.

Šćepanović ponovo izabran za v.d. direktora Uprave policije

Utorak, 16.12.2025 | 15:51

Odluka sa telefonske sjednice Vlade.

Mujović: Odlučan sam da se završi postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda

Srijeda, 17.12.2025 | 08:59

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović saopštio je da je odlučan u nastojanju da se izgradnja projekta postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu završi, jer je to dobro i za Zetu, i za Podgoricu i za cijelu Crnu Goru. Gostujući u Jutarnjem programu TVCG, istakao je da je riječ o ekološkom postrojenju koje postoji na više lokacija u Evropi, kojoj, kako kaže, svi težimo.

Vuković: Ni da nam plate, ne bismo u ušli u ovu Vladu

Utorak, 16.12.2025 | 16:40

Potpredsjednik Demokratske partije Socijalista Ivan Vuković, gostujući u Drugačijoj radio vezi Antene M, odbacio je tumačenja nekih poteza te stranke kao očijukanje sa premijerom Milojkom Spajićem i njegovim Pokretom Evropa sad.

Milatović: Samit EU u Crnoj Gori 2026. mora pokazati rezultate

Srijeda, 17.12.2025 | 15:08

Predsjednik držvave Jakov Milatović poručio je da istorijski Samit EU–Zapadni Balkan, koji će biti održan u Crnoj Gori u junu 2026. godine, mora biti samit rezultata.

UO prihvatio ostavku: Vukićević više nije trener Budućnosti

Srijeda, 17.12.2025 | 14:59

Dejan Vukićević više nije šef stručnog štaba Budućnosti, odlučio je Upravni odbor kluba, saznaje TVCG.

Proširenje EU izvjesnije nego ikad, a Srbije nema za stolom

Srijeda, 17.12.2025 | 14:45

Brisel ubrzava politiku proširenja Evropske unije pod pritiskom geopolitičkih kriza. Crna Gora i Albanija koriste momentum, a Srbije nema za stolom.

Matija Roganović šampion Evrope

Srijeda, 17.12.2025 | 14:44

Fantastičan uspjeh crnogorskog bokserskog reprezentativca na Evropskom prvenstvu za juniore u Njemačkoj.

Karlos Alkaras se rastao sa trenerom!

Srijeda, 17.12.2025 | 14:22

Iznenađujuća odluka Karlosa Alkarasa... Odlučio je da pred početak nove sezone prekine saradnju sa trenerom Huanom Karlosom Fererom.

Ustavni sud: Bigoviću, Boreti, Vujadinoviću i Šćekiću po 2.000 eura zbog neaktivnosti Apelacionog suda

Srijeda, 17.12.2025 | 14:19

"Postojao je period neobjašnjive neaktivnosti Apelacionog suda Crne Gore od ukupno tri godine i četiri mjeseca u vođenju krivičnog postupka, koji nije bio u skladu sa zahtjevom posebne revnosti, osobito u predmetu kao što je ovaj".

Gorčević u Briselu: Evropska budućnost Crne Gore nadohvat ruke

Srijeda, 17.12.2025 | 14:11

Ministarka evropskih poslova, Maida Gorčević, poručila je u Briselu da je zatvaranje pet pregovaračkih poglavlja snažna potvrda da reforme u Crnoj Gori daju rezultate i da je cilj zatvaranja svih pregovaračkih poglavlja do kraja 2026. godine realan i ostvariv.

Knežević: Spajić i Milatović da se uozbilje, ja sam najzaslužniji za zatvaranje poglavlje 11 i 13

Srijeda, 17.12.2025 | 14:00

Predsjednik Demokratske narodne partije DNP Milan Knežević poručio je danas premijeru Milojku Spajiću i predsjedniku države Jakovu Milatoviću da se uozbilje. Knežević tvrdi da je on najzaslužniji što je Crna Gora zatvorila poglavlja 11 i 13.

Uhapšen Tivćanin zbog vrijeđanja i prijetnji poslaniku na društvenoj mreži

Srijeda, 17.12.2025 | 13:57

Policijski službenici Tivta lišili su slobode M.J. (59) zbog prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru – vrijeđanje i drsko ponašanje. On je na društvenoj mreži uputio pogrdne riječi i prijeteći sadržaj poslaniku u Skupštini Crne Gore N.Z.    

Uspostavljena prva baza podataka o delfinima u Boki Kotorskoj

Srijeda, 17.12.2025 | 13:52

Projekat obuhvata i praćenje morskih sisara i kronjača