Nedjelja, 12.01.2025 | 14:33
IZVOR: kolektiv.me

Građani od početka mjeseca dobrovoljno PREDALI 561 komad vatrenog oružja i 18.168 komada municije

U sklopu kontinuirane i aktuelne kampanje „Poštuj život, vrati oružje“, koju Uprava policije sprovodi već duži niz godina, u toku jučerašnjeg dana, u više gradova širom Crne Gore dobrovoljno je vraćeno 50 komada vatrenog oružja, 1516 komada municije, sedam komada ručnih bombi, djelovi vatrenog oružja i eksplozivno - detonirajuća sredstva, saopšteno je iz Uprave policije (UP).




Foto: Uprava policije 

Kako su naveli, na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Centar“, u Podgorici, Danilovgradu, Tuzima i Cetinju građani su dobrovoljno predali policiji 19 komada vatrenog oružja od čega osam pištolja i 11 pušaka, 827 komada municije različite vrste i kalibra, i pet komada bombi.

Službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Jug“, u Baru, Kotoru, Herceg Novom, i Ulcinju dobrovoljno je vraćeno 11 komada vatrenog oružja, 285 komada municije različite vrste i kalibra, i djelovi od oružja.

"U sjevernoj regiji države, dodaju,  na teritoriji nadležnosti Regionalnog centra bezbjednosti ,,Sjever“, u Bijelom Polju, Mojkovcu, Kolašinu i Beranama dobrovoljno je predato ukupno pet komada vatrenog oružja, od čega tri puške i dva pištolja, 166 komada municije, i osam okvira za pištolj i pušku. Policijskim službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ,,Zapad“, u Nikšiću, Plužinama, i Pljevljima je dobrovoljno predato 15 komada vatrenog oružja od čega sedam pušaka i osam pištolja, 238 komada municije, dvije bombe, sedam detonatorsko-eksplozivnih sredstava i djelovi od oružja", kazali su iz UP.

Od početka januara Upravi policije je dobrovoljno predato ukupno 561 komad vatrenog oružja, 18.168 komada municije, 56 komada ručnih bombi, kao i više djelova oružja i eksplozivnih sredstava.

"Uprava policije apeluje na sve sugrađane da daju svoj doprinos cjelokupnoj bezbjednosti društva i da predaju vatreno oružje, municiju i eksplozivna sredstva koja imaju u svom posjedu, bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje posjeduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu. Građani mogu pozvati policiju na broj 122, obavijestiti policijske službenike da žele da vrate oružje, nakon čega će policijski službenik preuzeti oružje na mjestu gdje se lice odnosno oružje nalazi i izdati potvrdu o preuzimanju".

Iz UP napominju da građani ne treba sami da donose oružje u stanice policije, prije svega zbog bezbjednosti.

"Uprava policije će nastaviti sa sprovođenjem pojačanih preventivnih i represivnih aktivnosti u sklopu aktuelne kampanje, kao i u cilju očuvanja bezbjednosti, zdravlja i života svih građana, te ujedno poziva građane da kroz saradnju i poštovanje zakona zajedno radimo na osiguranju i izgradnji bezbjednog ambijenta", zaključeno je u saopštenju UP.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Zemljotres u Crnoj Gori

Nedjelja, 08.03.2026 | 21:32

Crnu Goru je večeras pogodio zemljotres 3,2 stepena Rihterove skale, objavio je Euromediteranski seizmološki centar.

Prošle godine u Crnoj Gori rođeno 6.910 mališana, istorijski minimum i ozbiljan demografski alarm

Nedjelja, 08.03.2026 | 21:12

Od januara do decembra prošle godine Crnu Goru je bogatija za 6.910 mališana. Raduje podatak da je skoro isti broj dječaka i djevojčica, ali preliminarni podaci Monstata itekako zabrinjavaju – riječ o najmanjem broju otkad vladini resori prate vitalnu statistiku.

Helikopterska evakuacija sa Sinjajevine: Povrijeđena žena hitno prebačena u Urgentni centar

Nedjelja, 08.03.2026 | 19:47

Operativno-komunikacioni centar 112 Direktorata za zaštitu i spašavanje primio je danas u 13:30 časova poziv u kojem je prijavljeno da je žena zadobila povredu kičmenog stuba na Sinjajevini, nakon čega je organizovana hitna helikopterska evakuacija do Urgentnog centra Crne Gore.

Zečević: Vozni park broji oko 85 autobusa, problem je nedostatak vozača

Nedjelja, 08.03.2026 | 20:28

Iako sve više građana, posebno mladih i turista, za plaćanje koristi bankovne kartice – u autobusima gradskom prevoza u Podgorici to još nije moguće. Iz Puteva, međutim, za TV Podgorica najavljuju da bi bezgotovinsko plaćanje moglo biti uvedeno do ljeta.

JU Dom učenika i studenata obilježio 8. mart: Ruže za zaposlene i studentkinje kao znak pažnje i zahvalnosti

Nedjelja, 08.03.2026 | 19:21

Povodom Međunarodnog dana žena, direktor Zoran Medenica uručio je ruže zaposlenima i studentkinjama kao znak pažnje i zahvalnosti.

Vuković nakon izjave Gorčević: Vraćaju mi se scene sa 14. Kongresa SKJ

Nedjelja, 08.03.2026 | 21:37

Nakon izjave ministarke evropskih poslova Maide Gorčević o tome kako odlazak Demokratske partije socijalista niti odmaže niti pomaže, oglasio se potpredsjednik te stranke Ivan Vuković. On ističe kako mu se nakon izjave Gorčević “vraćaju scene” sa 14. Kongresa Saveza komunista Jugoslavije, ujedno i posljednjeg, održanog 1990. godine.

Zemljotres u Crnoj Gori

Nedjelja, 08.03.2026 | 21:32

Crnu Goru je večeras pogodio zemljotres 3,2 stepena Rihterove skale, objavio je Euromediteranski seizmološki centar.

Nema nestašice goriva u Crnoj Gori, strateške rezerve dovoljne za mjesec i po; Savjet sjutra razmatra stanje na tržištu

Nedjelja, 08.03.2026 | 21:19

Ministarstvo energetike i rudarstva saopštilo je da u Crnoj Gori nema nestašice naftnih derivata niti rizika od poremećaja u snabdijevanju, uprkos informacijama koje su se pojavile u javnosti. Većina benzinskih stanica radi redovno, a država raspolaže i strateškim rezervama goriva dovoljnim za oko mjesec i po dana normalne potrošnje.

Lazović: I ovaj meč za analizu, mora mnogo bolje

Nedjelja, 08.03.2026 | 21:54

Selektorka vjeruje u proces koji je ispred reprezentacije.

Raičević zlatni, sedam medalja za crnogorski džudo

Nedjelja, 08.03.2026 | 21:01

Naša džudo reprezentacija osvojila je sedam medalja na Evropskom kupu za seniore i seniorke u Podgorici. U nikšićkom derbiju takmičar "Akademika" Novo Raičević u finalu je savladao člana Onogošta Stevana Nikčevića i osvojio zlato.

Prošle godine u Crnoj Gori rođeno 6.910 mališana, istorijski minimum i ozbiljan demografski alarm

Nedjelja, 08.03.2026 | 21:12

Od januara do decembra prošle godine Crnu Goru je bogatija za 6.910 mališana. Raduje podatak da je skoro isti broj dječaka i djevojčica, ali preliminarni podaci Monstata itekako zabrinjavaju – riječ o najmanjem broju otkad vladini resori prate vitalnu statistiku.

Ronaldo se javno zahvalio posebnim ženama u svom životu: Okružen snažnim ženama, zahvalan na svakom danu

Nedjelja, 08.03.2026 | 20:36

Fudbalska zvijezda Kristijano Ronaldo na društvenim je mrežama povodom Međunarodnog dana žena podijelio rijetke porodične trenutke i pritom javno zahvalio najvažnijim ženama u svom životu.

Zečević: Vozni park broji oko 85 autobusa, problem je nedostatak vozača

Nedjelja, 08.03.2026 | 20:28

Iako sve više građana, posebno mladih i turista, za plaćanje koristi bankovne kartice – u autobusima gradskom prevoza u Podgorici to još nije moguće. Iz Puteva, međutim, za TV Podgorica najavljuju da bi bezgotovinsko plaćanje moglo biti uvedeno do ljeta.

JU Dom učenika i studenata obilježio 8. mart: Ruže za zaposlene i studentkinje kao znak pažnje i zahvalnosti

Nedjelja, 08.03.2026 | 19:21

Povodom Međunarodnog dana žena, direktor Zoran Medenica uručio je ruže zaposlenima i studentkinjama kao znak pažnje i zahvalnosti.

Živković: Bar je uspješna priča, odavde kreće pobjeda koja će značiti kraj propadanja Crne Gore

Nedjelja, 08.03.2026 | 19:10

Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković je boravio u radnoj posjeti Baru, gdje se sreo sa brojnim građanima, članovima i lokalnim funkcionerima, s kojima je razgovarao o aktuelnoj političkoj situaciji u tom gradu i u državi.